Идеи за Бизнес-5

  • 82 846
  • 764
# 120
Спомена ми тя,но аз си правя оглушки.
Голяма простотия е това.
Да дам толкова пари на някой лекар да ми извади един документ и аз да си обясня вредата от работата ...с дрехи ooooh!на себе си  и да внимавам да не си навредя.
Не е ли поне мааалко по логично,ако за мен работят наемни хора,тогава аз да нося наистина отговорност за тях??
Абсурдно ми е това...
Виж целия пост
# 121
Ами не е, защото утре може да ти хрумне, че не ти се работи повече и да си наемеш дори и един човек - те какво трябва да те дебнат кога ще си наемеш човек ли?
Регистрирала си се веднъж като работодател, работеща фирма, обект - то условности хиляди, този наетия човек може да е и майка ти, пак ще кажеш - ами аз на майка си ли ще тръгна да вредя?
Правилата са правила и си важат за всички.
Плюс това парите хич, ама хич не са много... Да не кажем, че за 30-50 лв си готова. Нито си първия, нито последния магазин за дрехи втора уба, те хората си имат готови планове, просто пускат една разпечатка от компютъра. Да не тръгне някой да прави анализи точно на ситуацията.
Да не говорим, че трябват замервания няколко вида, които можеш да си ги набавиш от наемодателите.
Виж целия пост
# 122
... те хората си имат готови планове, просто пускат една разпечатка от компютъра. Да не тръгне някой да прави анализи точно на ситуацията.
Да не говорим, че трябват замервания няколко вида, които можеш да си ги набавиш от наемодателите.

Е, именно заради това мисля, че е пълна тъпотия. Значи, хората си имат "готови планове" и просто пускат "една разпечатка". Чакай да видим... значи ако аз си намеря някъде из интернет "готови планове", понеже си имам принтер, значи и аз мога да си пусна една разпечатка. Щом пък са необходими замервания, те трябва да се направят - ако наемодателите са "кихнали" където трябва преди да влезнеш ти, а има нещо притеснително например?
Не така - ако е необходимо, значи трябва да се прави както трябва. В противен случай се получава - дайте да гепиме парите на хората.

Освен това не съм съгласен и с това: "Плюс това парите хич, ама хич не са много..."
Много е всеки един лев, който държавата краде от нас. Независимо дали го прави чрез подкупи или със законен рекет.
За някой, разликата между много и малко може да е между 4,99 и 5 лвл За друг - между 4 999 999 и 5 000 000 лв... - относително понятие! Смятам, че въпросът е принципен.

И да, не е необходимо да ме следят. Може ако си сам да не си длъжен, но ако наемеш човек в закона да е записан срок за получаване на документа. Както е с трудовите договори например...
Виж целия пост
# 123
Колкото по-просто е дадено нещо, толкова по-лесно върви и се следи...
Лека по лека започнаха да го осъзнават това и много режими се опростиха. Разбира се, има много къде да се върви.
Да, вярно е, че в трудовата медицина много неща се правят проформа, но това е отделна тема.
Идеята ми беше, че като си тръгнал да правиш бизнес или го правиш по правилата  и не си правиш "оглушки" или рано или късно ще си получиш урока. Трети вариант не съществува, колкото и да пърхаш с мигли и да се правиш, че виждаш ли нова съм и не разбирам, бихте ли ми обяснили.  Joy
Проверяващите сте им като бял лист още като ви видят. За годините си работа са видяли всичко и всички номера са им ясни. Затова много повече уважават хората, които са изрядни и се стремят наистина да правят нещата както трябва. Но тук опираме до начин на мислене... Много задълбах и мисля, че е излишно повече да говоря.
Виж целия пост
# 124
Парите са 200 лева!
Изобщо не са 20-30.
Виж целия пост
# 125
И то точно за да ти принтират само документацията!
Виж целия пост
# 126
Аз ако разполагам с пачки и парите изобщо не са ми проблем,няма да тръгна да се занимавам с дребен бизнес.
А дребните търговци изнемогват.
Да,ако има човек ще поема отговорност за него.
Но в случая е грешно да ми се изисква такъв документ.
Да си платя да ми измерят въздухът с/у 200 лева!
Виж целия пост
# 127
Аз ако разполагам с пачки и парите изобщо не са ми проблем,няма да тръгна да се занимавам с дребен бизнес.
А дребните търговци изнемогват.
Да,ако има човек ще поема отговорност за него.
Но в случая е грешно да ми се изисква такъв документ.
Да си платя да ми измерят въздухът с/у 200 лева!


Глобата,която ще платиш ако те не го спазищ е 15 000 лв.
Виж целия пост
# 128
Парите са 200 лева!
Изобщо не са 20-30.


Провери ли на поне още две места?
Виж целия пост
# 129
Бърка договора с трудовата медицина със замерванията на помещението
Едното няма нищо общо с другото, освен че го изискват първите, но не пречи да се сключи договор и да имаш договор - което те прави изряден... Но това изисква да се запознаеш в детайли с изискванията, наредби и тн т. Не да вдигнеш телефона и да кажеш ааа, искат ми 200 лв, абсурд. Ми нямам ги, какво да направим, че да съм изряден тогава? Плюс че договор за магазинче и в най-скъпарската трудова медицина струва макс 60 лв, замерванията вдигат цената.
За всичко си има начини.

Не още 2 места, всичките трябва да се проверят... Работила съм за хора с мноооого пачки и пак съм им намирала най-надеждната, добра и изгодна трудова медицина. Иска се да ги приемеш насериозно нещата.
Нищо лично спрямо ситуацията. Абсолютно нищо, да не стават обърквания.
Виж целия пост
# 130
Парите са 200 лева!
Изобщо не са 20-30.


Провери ли на поне още две места?

Ами в Русе мисля само един или двама лекари правят тази трудова медицина.
Няма голям избор.
Виж целия пост
# 131
Каспър,
и през ум не ми е минало че се заяждаш,споко  bouquet
Виж целия пост
# 132
Замерванията за трудовата медицина, шум, ел. инсталации, осветеност и там каквото мерят още важи три години при нас.
75 лв е при нас договора, отделно замерванията. Медицински прегледи и кой знае още какво, не че има нещо лошо във всичко това, но наистина се натрупва сума.
Виж целия пост
# 133
Момичета,при внос на хранителни стоки,къде и как се осъществява, превода и залепването на етикетите?
Има ли строго определен ред,или всеки се спасява,както може.
Виж целия пост
# 134
Може и да греша, но моята информация е, че трябва да подпишеш договор със Служба по трудова медицина - само ако имаш наети лица на работа или ако правиш производство. Т.е. ако си работиш сам в магазина - няма нужда.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия