Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Каква е целта на темата „повтарячи“?
Какви са препоръките относно секса след трансфер в процедури за изкуствено оплождане?
Защо биопсията се извършва по време на процедури за изкуствено оплождане?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Каква е целта на темата „повтарячи“?
Темата "повтарячи" е създадена, за да позволи на участниците, които се подготвят за повторен опит в процедурите за изкуствено оплождане, да споделят своите емоции, терзания и трудности между двата опита. Целта е да се подкрепяме взаимно и да обсъждаме как можем да продължим напред, без да бъдем съкрушени от разочарованията.
-
Какви са препоръките относно секса след трансфер в процедури за изкуствено оплождане?
След процедура за изкуствено оплождане се препоръчва въздържание от секс до 14 дни. След този период, в зависимост от развитието на бременността, може да бъде разрешено сексуално сношение, но трябва да се консултирате с вашия лекар. Важно е да следвате индивидуалните препоръки на лекаря, тъй като всяка ситуация може да изисква различен подход.
-
Защо биопсията се извършва по време на процедури за изкуствено оплождане?
Биопсията се извършва в случаи, когато не настъпва имплантация или тя е краткотрайна, както и при загуба на плода. Той има за цел да изследва имплантационните показатели и други фактори, които могат да повлияят на успеха на процедурата. Резултатите от биопсията могат да определят допълнителни стъпки в лечението, включително прилагането на промивки с антибиотици, преднизолон, имуновенин и други лекарства.
-
Какви са рисковете от секс по време на бременност, включително след процедури за изкуствено оплождане?
-
Какви са емоционалните предизвикателства, пред които са изправени хората между два опита за изкуствено оплождане?
След отрицателния резултат света ми се срина, не знаех какво става около мен, непрекъснато плачех, мъжът ми реагира също като твоя hristina21, каза че ако ще продължавам така, няма да правим повече опити ,защото ще се побъркам.... Е това ми подейства много отрезвяващо, осъзнах че не става дума само за мен и че живота продължава... След ЗЕТ пък обратно - бях сигурна че нищо не се е случило, затова и приех сравнително леко отр. резултат
и така, опитвам се да не мисля, занимавам се с разни интересни неща
Два неуспешни опита, следващия месец се готвя за третия УСПЕШЕН, ще го вземем изпита този път, писна ми да ме късат, този път няма да се давам

-тя и депресивните състояния се срещат основно сред хората,които живеят в страни с оскъдна слънчева светлина-пък при теб-светлина и топлина-дал Господ
. От 6 месеца съм хвърлила око на една икона на Богородица,рисувана от дядо му,която виси вкъщи и вече съм напълно сигурна,че Тя е причината,понеже не сме кръстени. ....ама не ми дава да я пипна
- била му спомен
Понеже отдавна са ми познати никовете,се бях заблудила,че повечето момичета са на 6-7 опит, а то,основната група сме на трети и мънички изключения-едни,два напред.И ориентирано към данните от статистиката,сме си направо на финала
И ние сме се заредили с витамини,въпреки,че вече е ясно,че спермитата му се справят отлично-по 5-6 се редят на опашка да влезнат,ама като ги набедиха,сега не им дава да си поемат глътка въздух