Прекрасна пролет идва и обзема пролетното настроение наш'та Юнска тема!

  • 39 545
  • 751
# 615
Привет, момичета  Hug
Набързо прочетох какво сте писали за яслите, много лошо това с боледуването, но май при повечето деца е така. Аз, както казах, не можах да дам Жорко на ясла, нямало места  Crossing Arms и хем ме е яд, хем пък сега като чета и се радвам. Иначе ми е много трудно с двамата в къщи. Добре, че бебка е много кротичка, няма колики, спинка, папка, ака... абе душичка направо  Heart Eyes Но за това пък баткото е огън  Crazy Много палав е станал, само бели прави, напоследък взе да ревнува от бебето и да го удря. СТарая се да му обръщам повече внимание, но то не мога да се разчекна. Пък и то колкото и да му угаждам все за нещо ще се намери да му се скарам, да викна и така всеки ден...
Тази зима май ще е дооооста дълга за мен  Mr. Green

Честито на всички празнували тия дни   bouquet

Много  Hug и по-малко боледуващи дечица   Simple Smile
Виж целия пост
# 616
Та  така... и  ние  с  запис - нощувахме  в  спешното  една  вечер  с  Зара, с  някакъв стомашен  вирус, повръща  едно  след  друго , докторката  като  и  слага  абокада  за  вливки  каза че  за  пръв  път  и  се  случва  да  не  гъкне дете  като  го  боцкат,много  смела беше  и  много прилично  се  държа, но  да  не  си  смучеше  пръстите  по  бебешки  може  би  щеше  и  да  се  размине...имам усещането, че  наваксва  някакви  бебешки  преживявания  които  е  пропуснала,но  все  се  успокоявам  че по  добре  сега  отколкото  по  късно  да  се  случи
 
Виж целия пост
# 617
Много слаба активност Cry
: MAYA. браво на смелото момиче.На София миналата година като и слагаха абокада много плака.Тя пищи и аз я стискам и рева CryМного гадно беше,направо не искам да си спомням.Но поне после и слагаха лекарствата през него и не я болеше Peace
Кори не съжалявай за яслата.Сега ще ти бъде трудно ,но поне баткото няма да ви носи вируси HugПовярвай ми,две болни деца на веднъж  е ад.
Виж целия пост
# 618

Наистина,все по-трудно е да изписваме тия 50 страници  Rolling Eyes
а спомняте ли си като бременеехме,ги изписвахме за отрицателно време  Grinning
но сега малките ни сладурковци ни отнемат цялото свободно време  Hug
Виж целия пост
# 619
Привет Simple Smile
Много хубаво прекрасно лято измина, аз съвсем зарязах форума, хич не ми се седи пред компа, което е добре  Mr. Green

За яслите - Митко тръгна отново през септември, след 2 месеца почивка. В нова група е, на първия етаж на сградата, защото когато го водя и вземам съм с количката с бебе, и е по-практично да е близо до входа; все още нямам ясни впечатления от това как се грижат за децата в тази група, понякога има разни неадекватни "включвания" , които подозирам ги придобива от там, но не е нищо трагично. Започна отново да се напишква, дава назад в това отношение, но то се случва и вкъщи, явно е някакъв негов си отговор на всички промени - просто не желае да съдейства. Но и това преминава, вече съвсем намаляват инцидентите. Има си вече и приятелчета в групата, казва им имената и дори успява да каже на какво са играли заедно. В резултат и не плаче, когато отива сутрин, защото си е намислил вече кого ще среща и какво ще правят.
Днес го гледахме с татко му в един пясъчник, как го налага по главата друго дете с лопатка... то наш'то гар'же пълен пацифист се извъди  Joy само седи и чака да премине яда на отсрещната страна... дори не се пази, а пък да удари някого и през ума не му минава.

"бебе Кум" е голям шемет. Хили се като тиква, обожава да му се пее, и само се озърта да фиксира къде търчи Митко. Още е пълно пате глупавичко, не може дори да хване играчка съзнателно, но все се ослушва да си намери компания за приказки и да се нахили  Mr. Green Митко от своя страна като го види сутрин и умира от кеф - "бебе Кум-бебе Кум"... Като види друго бебе и сочи - "Друго бебе Кум"  Joy Всички бебета са Крум, да знаете!

Ние не сме се спрели на едно място, все някъде пътуваме и ходим, към края на следващата седмица планираме Консервно пътуване - ще правим лютеница на село с баба  Sunglasses
На мен и Крум ни се събраха три "морета", на Митко и татко му сааамо по две... Как да се оплаче човек от живота  Sunglasses
Снимки ще покажа, ама друг път!

И Галче да даде сигнал как е започнал живота в Канада!!!
Виж целия пост
# 620
Днес го гледахме с татко му в един пясъчник, как го налага по главата друго дете с лопатка... то наш'то гар'же пълен пацифист се извъди  Joy само седи и чака да премине яда на отсрещната страна... дори не се пази, а пък да удари някого и през ума не му минава.

Като види друго бебе и сочи - "Друго бебе Кум"  Joy Всички бебета са Крум, да знаете!

Жорко и той беше пацифист до скоро, вече обаче взе да се блъска и бие и дори по-големи от него деца се опитва да надвие.

И да ме прощаваш ОФи, ама всички бебета са "Икол"  Joy
Виж целия пост
# 621
Моята София и тя взе да се наема и да не отстъпва на другите деца Rolling EyesТова предполагам е благоприятното влияние на яслата Laughing
  След почти едномесечен престой у дома днес отново бяхме на ясла PeaceСутринта с такова желание излезе от вкъщи,че чак не е истина,че това е моето дете:mrgreen:Като пристигнахме там, едно дете толкова силно плачеше,че нашата реши от съпричастност да си поплаче с нея......и после влезе вътре без да се обърне. Grinning
Вечерта на въпроса "Утре ще ходим ли пак?" ми отговори едно твърдо"Дааа"Много се радвам,че така се развиват нещата.Дано само да е здравичка Praynig
Виж целия пост
# 622
А да ме извинявате, но всички бебета са "Тео" Wink (като братовчеда). Joy Joy Joy

Виж целия пост
# 623
Здравейте момичета,
от известно време наваксвам с четенето и тъкмо ми бяха останали 2 странички и пак поех по пътищата и се отплеснах.

Радвам се, че въпреки драмите около яслите и някои неприятни болести всички са в добро настроение и са изкарали едно хубаво лято. Прекрасно е, че са се появили нови бебочета в нашата група - честито на всички майчета!!!

Иначе ние сме добре, имаме същите сценки с яслата. Според Вени, която тръгна от 1 септември - там има комари, отскоро мухи, а сега вече децата са бебета и Янчо много я скуби Simple Smile Тя пък хапе. Реве сутрин много и все още, а баба й и баща й не ми съдействат много и само чакат да тръгна да пътувам и да не я пуснат на ясла (последния път 10 дни), което не ми помага никак.
Но и аз съм твърда и смятам, че е добре за детето. И без това Вени не се заиграва много с други деца, обикновено се кефи на малки бебета и стои около тях, но с нейни връстници хич не се заиграва. Не знам вашите дечица как са в това отношение. Тя може час да седи при нас на кафето и да не потърси никое дете. Затова искам да се интегрира, ама засега не е много успешно. Изкарахме и първия вирус, но с хомеопатия го оправихме (хвана го даже 2 дни след като беше спряла яслата). Шашкам се като чета вашите преживявания и се замислям какво да давам превантивно?!

Но си имаме голяма бърборана у нас - приказва абсолютно всичко, но никакви песни, стихчета и т.н. Иначе нарежда "обичам те", "не обичам те" (ако не стане на нейната) и има много големи крака вече - носим 25 и съм в шок и ужас. Още заспива с биберон, ама сърце не ми дава да се боря сериозно и драматично с него, но сигурно трябва да го направя скоро.

Галче, много късмет в Канада - да бъдете много щастливи и да пишеш!

Извинявайте за дългия пост, но вече идва есен и ще бъда по-редовна.
Виж целия пост
# 624
Ехооооооооо. ShockedКъде изчезнахте всички?
Ние вече 3 седмица ходим на ясли.Не мога да кажа ,че ходи с желание но поне не плаче Peace
Аз ходя на работа,каката на училище и така,всеки ден едно и също.
Имах намерение да махна нощния памперс,но тази сутрин се събуди с "пишкано" вътре и засега отлагаме за неопределено време.
Иначе на обяд вече не и слагат на яслата,засега нямаме фалове Simple Smile
Но все още пием АМ и то с шишето с биберон Rolling EyesПробвах един ден да и го сложа в чашката но отказа да го пие,иска си шишето.
Как ще се отказваме не знам newsm78.
Виж целия пост
# 625
ЗДравейте и от нас с Мирела!!!

Ние сме болни, след като успяхме да изкараме страхотно лято/ако може така да се каже/, виждахме се само за няколко часа през деня, а през деня с баба се гледаха; ние с баща й застъпвахме вечер:(( , а почивния неделен ден- беше за семейството - тези дни бяха незабравими летни емоции за нас четиримата,  и най- важното пропуснахме гадните вируси...
Сега вече съм си в къщи, но решихме да запишем Мимето на ясла ...първият ни учебен ден беше на 14 -ти септември, имаше сълзи само седмица там и свикна, че мама "доди" и ще я вземе; само след 5 дни - била послушна и по предложение на учителката я оставихме да спи и беше ок- хапвала си, спи - доброто дете на мама. Спря да ходи за  1 седмица, защото имаше хрема, но със сироп и Ериус всичко се размина набързо.
Миналата седмица обаче ходи само 4 дни, като последния ден ми я връчиха с мокри чорапки, и в най-големия студ се прибрахме мокри/тук ще пропусна хубавите чувства, които изпитах към гледането на детето ми през последните два дни-за съжаление все още не сме махнали памперса и два дни ми връщат дрешките, с които съм я изпратила сутринтамокри, памперса уж пропуснал, само да отбележа това у дома не се случва никога/.
В резултат на следващият ден Мирела беше вече болна, опитах да минем и този път без АБ, но уви- от вчера сме на АБ, а днес е и с температура:((( текат й очичките- тя казва 'кап, кап'; нослето не спира да тече и то- дано скоро мине...
Но не смятам да я спирам от ясла по същата причина като Радост - искам да има контакт с деца на нейната възраст, защото навън е доста срамежлива и рядко се заиграва с деца на нейната възраст; но съм забелязала че търси по-големи каки и батковци, с които да играе:)))) Зимата може и на половин ден да я оставя да ходи, до обяд и да си я взимам в къщи да спи....
Голям проблем ни е този памперс, но не иска да каже нито за пиш, нито за аки:(((
Иначе и тя много говори, има неща които не й разбирчам, но вече прави прости изречения - вчера хванала тел. слушалка - уж си говори с баба си и вика "баба не тува"/не чува/:))))) Пие сама от чаша и изобщо иска да прави всичко сама...
Дано сте здравички всички пораснали юнчета, успешна година на всички ясленчета и много да слушкате!!!
Много целувки от нас :**
Виж целия пост
# 626
И  ние  така  с  памперса  Banghead, за  градинските  емоции  ми  е трудно  да  премълча - миналата  година  преобладаваха  по  големите  деца  и  тя като  най-  малка все  дърпаше  да  е  самостоятелна  и  много  неща  бързо  усвои ,но  за  сметка  на  това  сега групата  е  препълнена  с  деца  на  нейната  възраст ,резултата  е премълчаване  за  смяна  на  памперс , бебешко  държане  като  плюене  и  плезене  като  приказва , но  "черешката"  на  тортата беше  миналият петък  като  я  намерих  с  биберон  при  големите,понеже  не  искала  да  спи  при  малките  и  им  пречила,и  всичко  поради  липса  на  персонал  Close . Толкова  бясна  не  съм  била наскоро,но  поне  случката  има  позитивна  страна - Зара  днес  ми  показва  как  сама си  обува  панталона  Wink ,та  очевидно  се занимават  вече  по  усърдно  с нея.
Иначе  вече се  преместихме  и  свикнахме  даже,най  важно  е  че  има  доста пространство  навън за  деца,лошо  е  че  идва  зима  и няма  как  да  ги  усвоим  по  добре ,но  на  пролет ще  действаме   Grinning
 Hug на  всички!
Виж целия пост
# 627
Ехо, здравейте и от нас. Вярно къде се изгубиха всички?

Марти и той е на ясла, след първоначално негативните впечатления, сега или аз почнах да свиквам или Марти, но нещата си влезнаха в релси. Иначе от както е тръгнал на ясла има сополи и подкашля ooooh!. Ама май всички свиканхме с това.

Марти вече е като голямо дете, чак започвам да се плаша. Какво ги върши на 2 години, а какво ще правим като стане на 5 Embarassed. В яслата се биел с децата - няколко момчета били и се биели Tired. Говоря, ама какво там се случва не знам. Иначе никога не се е бил с дете пред мен, но явно аз се намесвам преди да се случат нещата.

Освен това не знам от къде научил за безумните детски по картуна и сега голям хит са бакуганите и Бен тен ooooh!. Повярвайте ми по ужасни детски не съм си представяла, че има. А колко са популярни, навсякъде ни обграждат. Едвам успявам да удържам атаките. Че чак Марти си слага картони на ръката и ги натиска с думите " Бакуган топче стани", разправя, че бил Бен тен Rolling Eyes. Но явно това е един от ефектите на яслата.

Иначе голям философ си имам. Какви ги измисля и как ни манипулира. Вчера го наказвам, че счупи почти пълни шише АД ликуид за 40лв #Cussing out, а той ме успокоява, че той щял да купи ново сиропче с неговите пари (има си протмоненце със стотинки за колите).  Mr. Green После му казвам, че неговите пари не стигат и заради това няма да му купувам нищо от магазина след яслата една седмица. След няколко минути мислене реши, че баща му или баба му щели да му купуват. #Crazy
Виж целия пост
# 628
Мая честито ново жилище!!
За Мирела няма проблем да влиза в групата на кака си- предучилищна възраст,и тя като Зара обича да играе с по- големите, но като чуе децата от нейната група да плачат и се вкопчва в мен или баща си още от входа на павилиона:((свикна тя вече - не е пролем- повече се примирява с нещата отколкото кака й, която е много опърничева и като реши, че няма да е както казаваме ние с баща й- отиди се оправяй с нея; точно на първия ден , в който мислехме да "посветим" Мирела в тайнството на яслите Simple Smile)) кака й направи сцена пред дет. градина- идеята ни беше да изпратим първо нея, за да види Мирела каква е процедурата и да няма много сълзи и рев- да ама не- Василена побягна назад, защото нещо се ядоса и си нави на пръста, и баща й тръгна да я гони ...ужасссссТ, е за щастие не бяха изрядни документите ни за яслата и отложихме до 14-ти септ. записването. Ама ето такива ми ги сервират, ако не едната, то другата- много се бият и двете, за щяло и нещяло...изпадам в потрес....
При вас така ли - където са две деца в семейството с такава разлика приблизително във възрастта?
Вчера едно от момиченцата пък казало на майка си, че Василена била много лоша в дет. градина, а навън много добра Shocked а друго, че не видяло кой я е ударил, ама Васито вече му го била вече върнала Shocked Shocked Shocked

Веси- много отрано с тези бакугани, не ви мисля с този хитрец в къщи- да ви е жив и здрав!!! Снощи чета поста ти и се хиля на глас- добре, че всички бяха заспали вече иникой не ме чу:)))))))))))))

Вчера ходихме да си взимаме и резултатите от носния секрет на Мирела- имаше микроби- хайде и шишенце капки за нос изписаха, сега освен спрей сега и капки слагам...ама има подобрение от понеделник.
За всички от Бургас : http://www.burgas.bg/bg/news/details/1/6866

Хубав ден- нищо че навън времето не е от най- приятните!

Виж целия пост
# 629
....При вас така ли - където са две деца в семейството с такава разлика приблизително във възрастта? .....

Така, така, а аз мислех, че защото са ми две момчета.  Tired И при нас има бой, караници, баткото прави като "бебето", вместо да го учи.  Confused Ако нещо му показва, то са щуротии.  Crossing Arms

Веси, Марти сигурно ми е прочел поста, че Сами гледа Бакугани и Бен 10  Mr. Green И аз хич не ги харесвам, но както ти казваш влиянието на ясли/градини е ОгрОмнО.  Някой пьт Сами се врьща като зомби, набили са му нещо госпожите в главата и това е, всичко друго е без значение.  ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия