Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 99

  • 86 806
  • 730
# 105
Момичета, благодаря ви от сърце за повече от прекрасните думи!   bouquet  bouquet  bouquet
Дими е права, че крила ще ми поникнат. Истината е, че голям зор видях с толкова много поръчки, а на всичкото отгоре и аз, и трите деца бяхме болни. Някакъв ужасен грип ни повали и на моменти ревях от безсилие. Важното е, че успях с всичко и съм много горда от себе си. И от вчера имам една двуетажна да показвам, но още не съм свалила снимките.
Бебчето го направих без никакви молдове, матрици или каквото и да било там. Само със собствените си ръце и затова ми е такава радост и гордост. Не че няма кусури, но въпреки това много си го харесвам. Направих го седмица по-рано и на ден по няколко пъти отварях кутийката, в която го съхранявах, да си го гледам. И най-малкият ми син, който страшно си пада по бебета, много му се радваше и го гледаше с такава любов. Но стига сантименталности.
Не всичките ми торти са вити. Тази с животните, например, е с хоризонтални блатове и еклери. Мечо Пух също не е вита. Книгата и тя естествено. Правя ги по-височки, защото не харесвам плоските торти. А височината дава възможност и за по-богата декорация отстрани. Недостатъкът е, че по-трудно се обличат с чаршаф от захарно тесто високите торти. Особено малките етажи, където вероятността от образуване на плисенца в основата е доста голяма. За да ми станат по-височки тортите ползвам повечко блатове - примерно 4-5 вместо стандартните 3. И като сложа и дебел пласт крем помежду им височината става 10-12 см. При витите торти ползвам готовите квадратни блатове, които разрязвам на две и височината отново става 10-12 см. Толкова са дълги и бишкотите, което пасва идеално.
Зелените ленти са цветарска панделка. С нея ми е много по-лесно и бързо, отколкото да правя ленти от зах. тесто.  Embarassed
Виж целия пост
# 106
Благодаря на всички за хубавите думи, като гледам тортите на момичетата , които се занимават от повече време с тортоправене си откривам грешките, но хубавите думи , на всеки му идват като стимул!  Mr. Green Heart Eyes

Буболинка, браво за бебето, следващия път включвай камерата докато го правиш и после клипчето ни го метни на нас, че да има от какво да се учим!  Mr. Green Цветът на кожата на бебето как го получи?

Дими73, и аз го пробвах този фондан с какаото и съм много приятно изненадана, много ми допадна и за покриване и на вкус, най интересното е че и всички гости за първи път си изядоха фондана.  Shocked Казаха, че има вкус на захарен памук. Wink

Петя, аз купувам нискомаслена от Пикадили, тя е насипна в кутийки. Също така съм ползвала и на Дядо Либен и на Маджаров и на Пършевица, май от Дядо Либен съм най-доволна. Също съм приятно изненадана от българското крема сирене, дава много добър резултат.

Виж целия пост
# 107
danito, Rumya, Пепи, ani, благодаря ви, ще търся и аз тогава нискомаслена от Била и без това трябва да ходя и маскарпоне да купувам.

Rumya, руският гастроном Берьозка е на самия Хр. Ботев на спирката на трамвая. Като застанеш с лице към Сливница е от дясната ти страна. Целият е в червено и се вижда отдалеч.  Peace Аз за заквасената сметана казвах и преди, че съм очарована, за мен е нещо между сметана и маскарпоне. Тортата ми Татяна с кремчето на Ср. облак с нея придоби нов и по-хубав вкус.  Wink А готовата им сгущенка е точно като след 6 часово варене.  Peace


Имам и още един въпрос относно морковената торта, тя без крем ли е само? Защото в рецептата е упомената само глазура и айсинг, а някъде мернах за някакъв крем да говорите, но може и да греша.  Thinking
Виж целия пост
# 108
Пак съм аз, но този път с въпрос?

Досега никога не съм правила двуетажна торта и се чудя дали изобщо да се захващам с това предизвикателство  #Crazy newsm78

Та въпросът ми е дали блатовете от Династията могат да се комбинират с шоколадов ганаш, дали трябва да ги сиропирам в този случай и дали изобщо тази комбинация е подходяща за двуетажна торта? Ако можете предложете ми някаква изпробвана стегната комбинация, като много ми се иска блатовете да не са пандишпанени  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 109
Момичета, много моля да ми помогнете със  съвет, правила съм вече няколко пъти покритие на торти, но винаги само млечния марципан на Наталина, от него съм доволна, но съпруга ми нещо спря да го харесва...  Сега искам да пробвам марципан Варна. Въпроса са ми е хубаво ли се точи и става ли на тънка кора, без много да се накъсва по краищата.  

Прекрасен съботен ден.
Виж целия пост
# 110
Пак съм аз, но този път с въпрос?

Досега никога не съм правила двуетажна торта и се чудя дали изобщо да се захващам с това предизвикателство  #Crazy newsm78

Та въпросът ми е дали блатовете от Династията могат да се комбинират с шоколадов ганаш, дали трябва да ги сиропирам в този случай и дали изобщо тази комбинация е подходяща за двуетажна торта? Ако можете предложете ми някаква изпробвана стегната комбинация, като много ми се иска блатовете да не са пандишпанени  Rolling Eyes
че могат, могат, ще ти стане на вкус като Гараш, но не знам дали е подходяща за долен етаж. Виж, Династията е стабилна торта, Татяна също, а е по-лека торта. Можеш да си направиш Медовик, с различни кремове е като различна торта  Peace Аз лично винаги карамелизирам повече сместта, за да не ми бие много на мед, а да има по-карамелен вкус. Кремът може да ти е само заквасена сметана, яйчено-млечен крем(както аз правя е да сложа и консерва варено кондензирано мляко), Ванчето прави крем от заквасена сметана и сладкарска и слага пресни ягоди. Спокойно можеш да си направиш двата етажа с два различни крема и да имаш чудесни торти. Аз много я харесвам тази торта в различните и варианти.  Peace
Виж целия пост
# 111
Ани–д Династия става стабилна торта след като престои в хладилника - кремовете са с масло и шоколад и стягат добре . Можеш да я направиш на 2 етажа .
 Орехови блатове с Ганаш - става вариант на Гараш (срещала съм рецепти в нета) .
Щом не искаш пандишпан , пробвай Татяна . Аз я правя без стафиди и с крем Фалшиво Тирамису- любима комбинация на всички около мен  Grinning
Буболинка ех , пак си надминала себе си . Красота  !!!
Искре този Медовик - Добуш , адски апетитно изглежда . Критиката си я казах на Скайп  Mr. Green
Петя морковената торта по принцип е с крема сирене "крим чийз айсинг" ( крема сирене , масло , пудра захар , ванилия )
Виж целия пост
# 112
Петя, Рая, благодаря, сега вече тотално се обърках, аз все си мислех че кремовете които са със заквасена сметана, не стягат добре и не са подходящи , а то се оказа обратното, много ми помогнахте, аз си знам че е най добре да питам  Peace Hug Heart Eyes
Виж целия пост
# 113
Момичета, много моля да ми помогнете със  съвет, правила съм вече няколко пъти покритие на торти, но винаги само млечния марципан на Наталина, от него съм доволна, но съпруга ми нещо спря да го харесва...  Сега искам да пробвам марципан Варна. Въпроса са ми е хубаво ли се точи и става ли на тънка кора, без много да се накъсва по краищата.  

Прекрасен съботен ден.
За мен марципан Варна, е едно от най-капризните теста; не е особено еластично, лесно ми се къса и напуква. Но явно работата с него е въпрос на сръчост, като гледам Антоан2006 какви чудеса прави с него  #Crazy Peace
Виж целия пост
# 114
Руми,тъкмо щях да кажа на IVALEX,да попита Антоан тя покрива с варната Peace
Ето от мен една малка тортичка .Много се забавлявах докато направих слончето (гледах стъпка по стъпка от Кухарка)
Виж целия пост
# 115
IVALEX,аз досега работех с Варна и много съм доволна още първия път ми се получи.Разточва се и не се къса ако консистенцията му е добра.За всичко става ,правила съм и фигурки аз много го харесвам но моичките не го харесват на вкус.
Мале,забравих и се редактирам.Да се похваля че тортата е чудесна и на вкус,дъщеря ми е очарована,а горния блат с който имах проблеми не е сух и е супер.Да ви почерпя,ето я нарязана,извинете ме за снимката ама набързо че имам гости.
Виж целия пост
# 116
ivalex,аз също ползвам само Варна и съм  доволна,но моя проблем е конденза.За вкуса мненията са много противоречиви.В4ера например две мацки се надпреварваха да обират отделеното покритие,едната си задели и за вкъщи Laughing
Албен4е,слон4ето е много слади4ко,а Шоколадовите са ти запазена марка
Виж целия пост
# 117
Здравейте!

Днес Ванчето трябва да е направила сватбената торта-тръпна в очакване...

Буболинке-просто съм изумена от това  какви красоти създаваш  bouquet  chef.Ако знаеш само по колко пъти ти гледам тортите.Най-ми харесва зелената с лентите и с лилавите цветя.Беббето е като живо-все едно не е създадено от човешка ръка-.Направо като те гледам с прекрасните ти торти се чудя аз какво правя тука...
Ани Д-много ми хареса тортата с калинките-много е весела и зеленият цвят е наситен този път Peace.
Албенка-много ми харесват последните ти торти с фигурките на животинчета и човечета.Все по изпипани са ти модерните торти.
Виж целия пост
# 118
Пепи,Албенче Балагодаря ви! Съветите ви ще са ми от голяма полза...  bouquet
Виж целия пост
# 119
Момичета, имам спешен въпрос  Praynig
Измазах си тортата много добре с маслен крем (подозирам, че маслото ми не беше хубаво, беше твърде меко  #Cussing out). Стегна час. Покрих с фондан, този път ми стана много хубаво фондана, не беше лепкав, а еластичен и много хубав. Покрих без проблем. Но още докато покривах и на места започна да омеква. Мисля, че от маслото. Прибрах я в хладилника, стегна. Няма големи поражения от омекването. Обаче сега не мога да я извадя от хладилника!!! Щом я извадя, веднага почва страшен конденз!
Какво да правя? Да и ударя ли един студен сешоар? Или да я подсуша по някакъв начин?
Знам, че сте писали по въпроса, но не можах да открия някой съвет  Sad

Ох, дано някой види толкова рано!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия