Идеи за бизнес-7

  • 87 307
  • 736
# 270
Здравейте,следващата ми стъпка за отварянето на магазина,е да подам в общината уведомление за извършване на търговска дейност.Някой знае ли къде мога да намеря в нета бланка,за да я напиша от дома си,рових доста,но не успях да намеря.
Виж целия пост
# 271
А двойното облагане на управителите на ЕООД си важи и още как. Ако си управител и извършваш дейност си подлежиш на двойно осигуряване като стой та гледай. Затова попитах какво правят, че да се осигуряват само на едно основание. 

Това сериозно ли???
Нали имаше нови тълкувания! Аз останах с впечатление, че това двойно облагане е отменено, ако собственика е подписал договор за управление със себе си, че извършва безвъзмездна дейност (т.е. не получава доход от работата си като управител).

За какво бяха тези подписки тогава .... Confused

Точно затова питам. Знам за СОЛ, че минимумът е 420, а максимумът е 2000лв. Но дали управителят може да е на 420лв, дори според ДУК да е без заплата  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 272
Може. Аз съм управител, собственик и работник и се осигурявам само за управител на 420 лв
Виж целия пост
# 273
Може. Аз съм управител, собственик и работник и се осигурявам само за управител на 420 лв
ЕООД ли си?
Виж целия пост
# 274
Имаме билетен център....

Ками, малко оф-топик, но да те питам вие всякакви билети ли продавате в центъра? А за концерти? Нещо чула ли си за Джонас брадърс?
Виж целия пост
# 275
Може. Аз съм управител, собственик и работник и се осигурявам само за управител на 420 лв

ако освен управител си и работник - май си в нарушение  Thinking
Виж целия пост
# 276
Може. Аз съм управител, собственик и работник и се осигурявам само за управител на 420 лв

ако освен управител си и работник - май си в нарушение  Thinking

Не мисля, че е в нарушение ако е единствен работник в дружеството. Нали за това беше целия цирк след 25-ти февруари, но не успяха да се наложат.
Виж целия пост
# 277
Може. Аз съм управител, собственик и работник и се осигурявам само за управител на 420 лв
ЕООД ли си?

ООД съм и не съм в нарушение. Когато излезе закона счетоводителката ми стриктно следеше тълкуването и решението което ще се вземе накрая. Сигурна съм, че не съм в нарушение
Виж целия пост
# 278
Имаме билетен център....

Ками, малко оф-топик, но да те питам вие всякакви билети ли продавате в центъра? А за концерти? Нещо чула ли си за Джонас брадърс?

Работим с всички вериги за билети. Успяхме с много усилия да ги съберем на едно място.  Laughing Пише кои са в подписа ми. Всички концерти, опера, театър и някои спортни събития. Също така билети за автобуси и самолети.
Намерих само една новина в нета за Джонас брадърс. Няма още официално обявен концерт, няма и билети в продажба. Там се споменава ноември месец. Ще видим. Тийновете ще се радват. Party

И аз знам, че минимума е върху 420лв.
Виж целия пост
# 279
Здравейте,
за първи път пиша при вас. Надявам се бизнеса на всички да е успешен!
Имам едно питане. Мисля да направя фирма за почистване с перяща прахосмукачка. Надявам се да не ви прозвучи несериозно, но съм в град, в който няма такъв до момента. Живея в Мездра. Идеята ми е да обхвана и Враца. Ясно ми е, че няма да спечеля милиони, но все пак ако пада някой лев, поне да си избия разходите и да върша нещо за себе си ще е ОК.
Може ли някой да ми даде съвет каква да е формата - ООД, ЕООД...идеята е, че само мъжо може да се осигурява като съдружник, защото аз си се водя на работа все още.
И ако ми кажете колко ще ми излезе и счетоводството по груби сметки ще съм ви много благодарна   bouquet
Виж целия пост
# 280
Колко време минава от подаването на заявление за регистрация на фирма,до излизането на името на фирмата в търговския регистър? Чакам вече втора седмица,наема си върви, в същото време не може кой знае какво да се направи без булстата  newsm78
Виж целия пост
# 281
alegoria  wavey Предполагам, че мъжът ти може да регистрира ЕООД и да се осигурява на 420лв (май струва 120лв на месец), а ти да се водиш на граждански договор. Или ООД, където той да е управител, но не знам дали не трябва и ти да се осигуряваш  newsm78 Аз нищо не разбирам от счетоводство, но дано се включи и някой друг. Успех в начинанието  Simple Smile
Виж целия пост
# 282
alegoria,  просто потърси счетоводител, който взима евтино и се консултирай с него най-добре  Peace Самата консултация той ще ти я направи безплатно. Иначе - моя приятелка си направи фирма за почистване в София, впечатлението ми е, че цените на тези услуги там са високи. Разбира се, за Мездра и Враца трябва да са други, но работа определено има, особено ако успееш впоследствие да хванеш и офиси, банка и т.н. тоест обекти, които се чистят по договор и имаш постоянни приходи оттам.
Виж целия пост
# 283
Колко време минава от подаването на заявление за регистрация на фирма,до излизането на името на фирмата в търговския регистър? Чакам вече втора седмица,наема си върви, в същото време не може кой знае какво да се направи без булстата  newsm78

При мене всичко излезе за 1 ден.
Виж целия пост
# 284
Ами уж заради тази пререгистрация на търговските дружества до 30.06 имат много работа,ама 2 седмици..

*Pukanka* , предполагам не е било скоро това, примерно този месец?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия