Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 10

  • 62 728
  • 757
# 435
днес си получих писмото за ТЕЛК на 14 октомври
пише да сме носили епикриза от болнично лечение, питам защо задължително детето трябва да е лежало в болница при условие, че никой не приема децата с диагноза астма
просто за пореден път съм възмутена, само си говоря, не ми обръщайте внимание
ами, на 14 отиваме и каквото стане
щях да пиша- вземам Сингюлер на Стефания по касата на 10 лева /с доплащане/ някой ако иска мога да му пращам за тази сума, защото аз не й ги давам /таблетки от 4 мг. са/ имам две опаковки
Виж целия пост
# 436
ASITA5 купи си една банка и не го мисли повече  Hug
Това са пълни глупости, разбира се че излиза скъпо и то много да ползваш такива ампули Peace. Това е с цел - предупреждение и най вече - за клиентите, да им вървят на аптеките дадени продукти. Аз и в аптеки съм питала и в болниците, нали гледам и там как ползват една банка, от една банка отварят и слагат докато свърши, както и да е, всеки си преценява. Ама аз банка не хвърлям след парвото отваряне, а и тези дози ми и те са много за една инхалация, а са едно левче че и отгоре и какво останалото ще го изхвърлите ли,  newsm78
Виж целия пост
# 437
Благодаря Ви много мами за поясненията.Аз също попаднах на това,ама не разбрах каква е цената на една дозичка такава?Май излизали скъпички,а пък да не говорим ,че тук в нашият град не са и чували по аптеките за това.....

Върти ми се нещо от рода на 30ст за брой, като 1 ампула се използва на два пъти  newsm78 При всички положения излиза доста по- скъпо от голямата бутилка. И аз като гледам по болниците все големи разфасовки ползват, то ако не ти се налага често- добре, ама има периоди, в които се ползва повече физ. разтвор от вода за пиене...
Виж целия пост
# 438
аз купувам такива- 43 стотинки за бройка  Peace
Виж целия пост
# 439
благодаря Семирамида , ние най-вероятно пак ще започнем сингулара но поне се надявам да го отложим докогато е възможно .
миналата година започна да го пие чак края на октомври даже началото на ноември пък да видим сега как ще е
 
Виж целия пост
# 440
Ами всъщност не става въпрос за тия дозички за носа от 43ст.
"Внимание! Да не се ползва физиологичен разтвор в пластмасови ампули, който е предназначен за накапване в носа при бебета! Този разтвор е стерилен, но не е изоосмотичен и апирогенен! Възможно е след инхалиране на такъв разтвор пациентът да развие трескавост и да повиши температура!"
Доколкото си спомням една мама беше писала,че за няколко такива специални дозички за инхалации,които освен,че са изотоничен стерилен разтвор на натриев хлорид,са и  Изоосмотичен*, апирогенен**,е дала около 10 лв.
Но  както и да е ,няма да се задълбочавам и вманиачавам и ще ви послушам и ще си купя банка от 500мл.
Благодаря ви за насоките,безценни сте! Hug
Виж целия пост
# 441
Ето телефона за ФИД - 9 230 753. Госпожа Рафаилова.
Намира се в Детска клиника по пулмология на Александровска болница. Това е от задния вход , точно над ренгена.
Искам да кажа ,че телефона ми го даде д-р Куфарджиева, по нейна преценка сме правили изследването.
За деца под 6 години е трудно да се направи според мен.

В  Детско здраве също има апарат за ФИД, пак по преценка на Д-р Райчева сме го правили.

Момичета мненията на двете лекарки за състоянието на моето дете съвпаднаха, и за лекарствата.
Аз съм доволна и от двете, не зная коя да препоръчам на майките търсещи подходящ пулмолог за децата си.
По - дълго време ни е следила д-р Райчева.

За проф. Периновска например имам особено мнение.
Може да е много добра като лекар,но не и като лекар за моето дете.

Аз по-скоро предпочитам лекарка, която да ми е под ръка така да се каже, не да се налага да чакам дни ,за да прегледа детето, но за съжаление в действителност не стоята така нещата, много зор за да отидеш на преглед при спешно състояние на детето. Това е гадното според мен. А на майката дните и се виждат много дълги, и нервите и ...
Виж целия пост
# 442
Момичета, един много тъп въпрос  Embarassed - предстои ни пътуване, а тъй като последното беше свързано с много неприятни емоции и изживявания, сега се колебая дали да вземам с нас инхалатора Панда? Вие като пътувате на море/ планина носите ли инхалаторите с вас?   newsm78
Виж целия пост
# 443
Момичета, един много тъп въпрос  Embarassed - предстои ни пътуване, а тъй като последното беше свързано с много неприятни емоции и изживявания, сега се колебая дали да вземам с нас инхалатора Панда? Вие като пътувате на море/ планина носите ли инхалаторите с вас?   newsm78
Да,задължително.Имам си вече специален сак пригоден за Пандата с много вътрешни джобове,в които винаги имам спринцовки,игли,банка с разтвор, несесер с лекарства,МЕДРОЛ и схема за прием.
Виж целия пост
# 444
Благодаря ти, Деси  Hug   bouquet Дано да не се налага, но ще ги взема и аз за всеки случай... Praynig
Виж целия пост
# 445
И аз винаги нося инхалатора, независимо къде и за колко време тръгваме, чантата с лекарствата също  Peace. Даже си купихме още един по малък и компактен инхалатор, който е много удобен за път. сега си търся и специален адаптор за него, който да се включва в запалката на колата, да може и да се използва и повреме на път. Peace
Виж целия пост
# 446
Даже си купихме още един по малък и компактен инхалатор, който е много удобен за път. сега си търся и специален адаптор за него, който да се включва в запалката на колата, да може и да се използва и повреме на път. Peace
И аз мислех за по-компактен модел,а тези адаптори само за опрелени модели и марки ли стават или са универсални?Че на последното пътуване ми се наложи да правя инхалация именно по време на път и я пропуснахме,че нямаше къде и как да спрем.
Виж целия пост
# 447
Даже си купихме още един по малък и компактен инхалатор, който е много удобен за път. сега си търся и специален адаптор за него, който да се включва в запалката на колата, да може и да се използва и повреме на път. Peace
И аз мислех за по-компактен модел,а тези адаптори само за опрелени модели и марки ли стават или са универсални?Че на последното пътуване ми се наложи да правя инхалация именно по време на път и я пропуснахме,че нямаше къде и как да спрем.
Преди да купим Пандата ползвах точно един такъв на моя приятелка- малък, компактен, зареждаш и ползваш. Бил е купен за около 70лв. от ТСМ като си върви със зарядното, почти безшумен, идеален за път. Но май ви казвах, че питах в два- три магазнина на ТСМ и ми казаха, че нямали.  Sad
Виж целия пост
# 448
Момичета, един много тъп въпрос  Embarassed - предстои ни пътуване, а тъй като последното беше свързано с много неприятни емоции и изживявания, сега се колебая дали да вземам с нас инхалатора Панда? Вие като пътувате на море/ планина носите ли инхалаторите с вас?   newsm78

Въпросът ти направо ми звучи странно, при условие, че вече си имала неприятен опит в миналото. Вземам инхалатора навсякъде, където се очаква да нощуваме, от всяко друго място можем да се приберем и по-рано. Няма значение дали е за 1 нощувка или 11, имам си един стандартен асортимент от вещи, които вземам винаги, инхалаторът е на първо място в списъка.
Виж целия пост
# 449
Момичета, един много тъп въпрос  Embarassed - предстои ни пътуване, а тъй като последното беше свързано с много неприятни емоции и изживявания, сега се колебая дали да вземам с нас инхалатора Панда? Вие като пътувате на море/ планина носите ли инхалаторите с вас?   newsm78

Въпросът ти направо ми звучи странно, при условие, че вече си имала неприятен опит в миналото. Вземам инхалатора навсякъде, където се очаква да нощуваме, от всяко друго място можем да се приберем и по-рано. Няма значение дали е за 1 нощувка или 11, имам си един стандартен асортимент от вещи, които вземам винаги, инхалаторът е на първо място в списъка.

Нали затова питам, да чуя и вашите мнения и опит, тъй като съм "нова в занаята"- при нас проблемите с пристъпите започнаха преди около 2 месеца. А инхалатора ми е чисто нов и още не е ползван, а все пак е обемен...Иначе аз също си имам един стандартен сет с лекарства и принадлежности, който нося навсякъде  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия