Созопол - мнения, впечатления и препоръки!

  • 198 867
  • 738
# 450
Привет след  10-дневен престой в Созопол! Цялото семейство сме доволни и  здряви Mr. Green! Бяхме в комплекс "Грийн лайф" - супер беше, особено плажа, на който вече трета година ходим. За ресторантите в Созопол - аз харесвам "Кирик" - винаги пресни салати, вкусна риба, добро обслужване, прилични цени. "Лазурен бряг" - по-изискан, но и доста по-скъп.
Виж целия пост
# 451
Привет след  10-дневен престой в Созопол! Цялото семейство сме доволни и  здряви Mr. Green! Бяхме в комплекс "Грийн лайф" - супер беше, особено плажа, на който вече трета година ходим. За ресторантите в Созопол - аз харесвам "Кирик" - винаги пресни салати, вкусна риба, добро обслужване, прилични цени. "Лазурен бряг" - по-изискан, но и доста по-скъп.
Би ли разказала малко повече за Грийн лайф. Как е закуската там, какви са цените на шезлонгите и чадърите на плажа, тихо ли е в комплекса?   bouquet
Виж целия пост
# 452
Не успях да си довърша поста...
Първо за ресторантите в Созопол - харесвам "Кирик", "Лазурен бряг", "Зои", "Парадайз бей" /над Райския залив/. Много разочарована съм от "При художниците" - освен гледката, нищо друго не ми хареса - обслужване, храна - под всякаква критика - някакво бледо подобие на "Хепи". "Ди валли" - увехнали салати, нищо особено и като обслужване, но претенции високи. "Каза нова" - прилични салати, пресен сафрид, леко престоял барбун и съответно доста препържен -  миналата година беше по-добре. Сигурно не му е тук мястото, но в Лозенец има ресторант "Мезе" - страхотен е - на самия плаж, кухнята е на ниво, хляба се пече на място, а шоколодовото суфле....мммммм....
В Грийн лайф ни хареса - апартамента беше огромен, има микровълнова, тостер, ел.кана, котлони, хладилник, климатик /само в хола/, дъска за гладене и ютия. Няма сушоар. Басейните са хубави, чисти, зелените площи се поддържат. Много е тихо, въпреки че е пълно с дечица и руснаци Mr. Green. Вечер няма музики, купони, викове....нищо. Чак мъжът ми каза, че е "скучно тихо", нямало кой да се напие и да направи шоу. Закуската не е кой знае какво - има си ги редовните неща, но нямаше никакви плодове - само един път видях пъпеш. сокчета - от машина, гаднички, кафето - също, май беше шварц, не съм го опитвала. Един-два пъти пробвахме ресторанта - едната вечер чакахме пилешки шашлик час и 15 минути!!! Интернета в стаята е малко муден, а камериерката почти нищо не чистеше, но кърпи и чаршафи сменят.
С две думи - пак бих отишла там, дребните неща се преглъщат.
Виж целия пост
# 453
tanya.d, благодаря за подробната информация!  Hug Много ми е полезна.
Виж целия пост
# 454
Момичета, това в кой край на улицата се намира /по-близкия или по-далечния спрямо стария град/ - http://pochivka.bg/o-6843-%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D … D0%B4%D0%B8%D0%BE
Виж целия пост
# 455
Queen_L, това няма как да е на 20 метра от плаж хармани и да е на улица Аполония (тя е в стария град), проблемът в този сайт е, че собствениците сами си пишат обявите и няма никакъв контрол дали нещо е вярно или подвеждащо, затова и не се доверявам хич; отвори която и да е карта на Созопол и ще се увериш сама
Виж целия пост
# 456
странна локация - същото си помислих и аз - кое е вярното? Адресът на ул.Аполония или близостта с плаж Хармани ( в съвсем друга посока) Rolling Eyes
Виж целия пост
# 457
Благодаря за отговорите   bouquet
Ненадейно ни отпадна уговорката за апартамент за този уикенд и се видях в чудо да намеря нещо свободно от днес за утре... Звънях едва ли не на всички подходящи предложения по сайтовете - всичко заето... Накрая резервирах нещо дето нито съм го видяла на снимка, нито го има публикувано като описание в сайт...  Shocked Но с двете деца не мога да рискувам да търся на място. Този апрартамент със странния адрес и близост до Хармани също беше резервиран, при това до края на август  #Crazy    
Виж целия пост
# 458
И ние се върнахме от Созопол. Изкарахме си чудесно. Бях резервирала за 5 нощувки, но не ни се връщаше и останахме 7  Mr. Green  Спахме в Буджака, вила Карен. Не е лоша, даже за цената бих казала чудесна. Но имаше страшно много комари. Който ще ходи на там да взима мерки. Не само в тази вила, в целия райски залив е така, не знам дали и за Созопол е същото. Имахме приятели в единия край към Хармани , а други бяха отседнали точно преди Каваци, ние посредата. Резултата беше, че децата бяха буквално изядени от комари през нощта. За ресторантите, няма да повтарям другите и аз посетих почти същите и имам същото мнение, само от Парадайс бей съм разочарована. Наистина беше пълен, но само аз вечерях една порция, плюс порция ориз гарнитура за малката , който е готов и го сервират студен, чаках точно час и 5 мин. Хубавото е, че имат и една какичка, която се води аниматор и забавлява децата, на детския им кът и тази услуга не се заплаща, но това чакане ме потресе. Созопол ми се стори малко пренаселен, но ние излизахме за 2-3 часа вечер и не до късно. След 9 ставаше голямата лудница. Ходихме на плаж само на Каваци, Смокиня и Веселие, също така на малкия плаж на Бухжака, той е тоно между Хармани и Райския залив. Беше прекрасни навсякъде. Ходихме и до Аркутино и там беше много спокойно, плитко и чисто.
Виж целия пост
# 459
Събирам мнения за Селена бийч.  Hug
Виж целия пост
# 460
Я вижте това Shockedhttp://podtepeto.com/article.php?id=6089 #Crazy
Виж целия пост
# 461
Е, да, аз точно това казвах в предишен мой пост. Тръбата с фекалиите откакто се помня се излива точно там, където е яхтеното пристанище. Ама то навсякъде е така и на Буджака и въобще в околността. Просто отходните води винаги са се изливали в морето.
Виж целия пост
# 462
За уикенда отскочихме до Аркутино и Свети Тома - прекрасно и релаксиращо  Peace
Виж целия пост
# 463
tanya.d, благодаря за подробната информация!  Hug Много ми е полезна.

  bouquet Благодарности и от мен! Също се интересувам от курорта, ако не беше този форум, нямаше и да разбера за него!
Виж целия пост
# 464
Аз също благодаря за информацията, която ми дадохте за ресторантите.  bouquet Тези дни ходихме на Ксантана в стария град и ми хареса много. Страхотна старинна атмосфера вътре, няма чалги и простотии, а и ние седнахме на една маса на терасата, от която се открива невероятна гледка към морето, плажчето отдолу, насреща о. Св. Иван( същия остров, на който откриха мощите на Йоан Кръстител). Храната беше много вкусна и на достъпни цени, само дего порцийките са малки, но пък и ние не сме много ящни. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия