Интервално хранене

  • 47 816
  • 750
# 150
Здравейте, мили мои Hug
Пообиколихме дъждовен Бургас и малко дойдох на себе си.
Отворих прозореца със сандвич и пържени картофи на една известна, световна марка  Wink...нещо, което не ми се бе случвало поне две години! Не съжалявам, но и не се хваля, с което. Просто така се случи, защото и аз днес, също като Джинджи, бях по-гладна от обикновено newsm78. Не знам какъв беше тоя глад, та аз отдавна съм свикнала да не ям през деня....Както и да е, глада минА и заминА, в 17:30, казах вече къде. Сега, за извинение към гурмана в мен Blush, съм си турнала три слайса гауда и още толкоз филе Трапезица, с чаша сок от касис и релаксирам с вас. Днес, това ще е.
Лени, благодаря! И за оценката и за линка  bouquet. Винаги съм си мечтала за спокойна тема, посветена на диетите и ето, че БЛАГОДАРЕНИЕ на всички пишещи тук, това най-сетне се получи! Heart Eyes А ти как си днес, как минаха часовете извън прозореца?
Роси Hug, много се радвам, че се чувстваш добре, мила! Това е най-важното Hug. Детоксите определено влияят, но има и друго - при нашия дневен режим, просто няма как да се трупат токсини Peace. А и ти хапваш такива прекрасни неща в прозореца, че няма как да не си добре. Само ми се струва, че храната ти е малко като количество, но пък ти си знаеш най-добре кое, как да бъде! Hug
Миши, тук си бях  Blush, но както ви споделих и преди, дъъълго време имах притеснения да пусна тема за интервално гладуване в под-форум, където са заели достойно място толкова различни режими, повечето свързани с отслабване чрез ядене. Wink Все си представях, как ще се напълни с хора, които ще ми обясняват колко е вредно да се гладува, колко е тъпо да се гладува именно интервално и т.н. Не обичам да споря, не се изживявам като някакво гуру, та да браня режима със зъби и нокти на форумна ниво и затова се забави тази тема. Wink Но ето, че момента дойде и с подкрепата на Русалуна и доста голяма част от Рицарките, темата се случи. А аз най-много се радвам, че е полезна! Peace
Пинки, страхотни новини за твоите -200гр.  Peace и 57,400 ще има!!! Кофти, че си скарана с мъжО, но и това ще мине Wink, а с красивите ти занимания, вярвам, че си осмислила и този ден! Hug
Ассе, само едно мога да кажа - дано! Peace
За останалите фастички, нямам съмнения, че ще свалят....само за себе си, защото за мен, както съм споделяла, това е просто леко изменение на съществуващия ми дневен стереотип. Знам, че обикновенно се отслабва чрез някаква промяна - било във вида на храната, било в нейното количество, било - и двете...при мен, промяна почти липсва, това ме притеснява. Thinking От друга страна съм напълно убедена в здравата логика на Фаст-5. Ще видим...нямам никакво намерение да променям нещата. Peace
Кокони, благодаря ти, че намина насам! Hug . Може лимон, да...може в чая, може във водата, може и от новите леко-газирани води с вкус на нещо-си (Девин Фреш са мисля). Не се препоръчват, че са изкуственяк, но не са забранени! Авторът си е дал сметка, че режима следва да се превърне в начин на живот и го е облекчил откъм забрани. Peace  
Радвам се, че си добре! Peace
Джинджи, не ги мисли ядките, и аз си хапвам, а и няма нищо лошо в тях по принцип. Но сега си вечеряй, недей стоя гладна, че утре ще ти е трудно през деня, а и не е добре за организма така Confused. Нищо, че няма да са спагети, все нещо друго може да те изкуши! Peace
Иначе и аз имам такива моменти - през деня ми е по-гладно от обикновенно, в един момент ми преминава и мога да не ям още толкова време.
Всъщност, това е "тайната" на 36-часовото - там има една, максимум две кризи на глад (като се свикне е само една и то все по-лека с всеки следващи 36 часа). Когато се усети кризата, се пие нещо по-значително...през деня кафе, вечерта айрян, фреш, може даже така модерните напоследък смутита (пасирани в шейкър плодове, нещо като нектарите навремето), с което кризата преминава и човек е в състояние да изкара съвсем спокойно още толкова време глад. Важното при 36-те часа е, каквото и да се приема да е в течен вид! Други ограничения няма, няма и ограничения на вида и количеството храна в дните между две 36-часови фази.
Миши, 36-те часа са доста радикален вариант. Ти си си добре така сега, не ти трябва според мен Peace. Чакам с нетърпение утре да ни се похвалиш, че успешно си задържаш сваленото с плодовете! Peace И браво за колежката ти.  bouquet

И понеже Фаст-5 набира, (неочаквано дори за самата мен) скорост, се чувствам длъжна да ви кажа нещо - нашият режим приляга добре на здрави хора! Такива, които не пият хапчета по три пъти на ден, да речем, или пък са с някакви здравословни проблеми, за които е противопоказано да се стои гладен. Има, разбира се, разни радикално спазващи т.нар. гладолечение, но при нас става дума за хранителен режим, дори ако щете - за дневен режим. Затова, моля ви, момичета, когато препоръчвате режима някому, казвайте, че задължително трябва да се съобрази с конкретното си здравословно състояние, преди да го следва.
Дано не ми се обидите за горните редове Rolling Eyes, но съм срещала хора, които безрезервно вярват на всяко нещо, прочетено в нет-а и го спазват без да преценят има ли риск за тях или не. Дори в самата книга има цяла част посветена на това - да не вредим повече отколкото да помагаме. Peace
Виж целия пост
# 151
Момичета, днес отново съм на линия и всичко е под контрол, домати със сирене и зеленчукова супа в прозореца, сега чай с мед и приключвам.
Пожелавам хубава вечер на всички, а аз се залепям да си догледам един любим филм с любим артист-  Beyond Borders - на който за нанайсти път ще порева Simple Smile. Ще взема да я пробвам тая елда и аз.
Виж целия пост
# 152
Ели,да ти кажа човек си струва да се подвизава тук,дори само за да те чете.Не знам,обаче на мен ми действаш някакси успокояващо,и да не ти се ще направо си си гуру LaughingТова пояснение,че режима е за здрави хора си е доста важно,като се замисля,колежката ми има разни заболявания май Rolling EyesИ тиквички ядох и лешници,освен планираните неща,ако при това положение кантара покаже същите килограми,ще те обявя за духовен водач.Вярно е това за 36-те часа,ама поне веднъж ще го пробвам,да видя как е,а щом казваш че може айрян и фрешове,то си е супер.Мисля,че периодично организма има нужда от почивка и изчистване,а зъбите от дъвчене LaughingАз айрян не пия,да не развивам моите си теории,ама от около 2 месеца спрях млеката и млечните неща,по-добре съм без тях.
Виж целия пост
# 153
Парси,  видях в подписа ти,че не пушиш от миналата година,я разкажи как я свърши тази работа?  /малко офф...ама сори.../ Аз сега съм в прозореца...ама не ми се яде...е,няма угодия,отивам да правя салата,за после не знам какво ще е ,но трябва да се яде...Едно 1000 кал трябва да направя  още...да ми имате проблема,а?   Joy  Ама аз съм оправна,ще ги нагодя... Laughing   .  Днес ще хапна и яйца,напоседъм ги забравих...Когато е жега ,най -хубаво е да си в прозореца...седиш пред хладилника,от там идва хлад,а ти само млящиш нещо...мляс !  
Виж целия пост
# 154
Пак съм аз,ама понеже стана дума,взех отношение преди за пиенето,сега и за пушенето,после за третото hahahaевентуално ако има желаещи.Присъединявам се към въпроса,една година не пуших,бях си добре,чудесно даже.Може да се каже,че лесно ги отказах,чак аз се изненадах от себе си,инатеста съм по принцип,ама не вярвах че ще успея.Да ама не,от скоро пропуших пак,за сега уж само сутрин и с кафето Rolling Eyes,ама и после почнах,като се изнервя на работа нещо,което си и е гадно оправдание...
Виж целия пост
# 155
_Ели_ , Hug преди няколко дни четох в блога на GEORGIO, че режимът е забранен за бременни жени, деца и хора с хронични заболявания и щях да ти пиша, че ако го има и в книгата,  да го сложиш на първа страница с червени букви /помоли модератора/, ама после нещо се отвеях  ooooh! Та добре, че отвори разговор за това Hug
Иначе аз си диетувам - излизам малко от Зоната, но не преяждам - карам по Ори - салата, протеин /аз съм лакто-ово-веге/ и накрая въгл - плод, обикновено  chef
mamamishi,  36 часа на айрян си е ядене, ние му викаме бял ден в Зоната /патент на Асса bowuu/. Кога се падат следващите лунни 36 часа newsm78

Хайдеееееееее, затваряйте джамлъка  Wink

П.П.  smile3546 Уффф, аз като Марк Твен ги отказвам по 100 пъти на ден  Embarassed
Виж целия пост
# 156
В неделя от 22.41 е лунуването,идеално е като време,но този път ще пропусна.Мисля за сега да видя как съм с фаст-5 за по-дълъг период от време.
Виж целия пост
# 157
И аз имам интерес към спирането на цигарите Embarassed...засега сме на фаза намаляване с ММ, постепенно...да няма стресове и нерви Rolling Eyes. Нищо ми няма, ама знам, че все някога трябва да ги спра. Tired
Лени, мисля, че нищо конкретно няма в книгата, освен това - да не вредим. Т.е. да не "предписваме" този режим като панацея, защото не всеки може да се храни така. Човекът синтезирал режима е лекар и обяснява надълго и нашироко за благотворното влияние на режима върху естественото пречистване на организма и най-вече, поддържането на ниски инсулинови нива. Вероятно не е и предполагал, че бременна жена ще почне режим за отслабване Wink, деца също е ясно, че не бива да отслабват така, но ако детето не желае да закусва е грешка да се кара насила...а за хроничните заболявания - когато човек си знае, че има такъв проблем, той сам би следвало да събеседва с лекар преди да започне да се храни по какъвто и да е начин. Утре пак ще проверя подробно в книгата, дали има нещо конкретно като забрани за спазване, заради здравето.
Но като цяло, тъй като никаква храна не е забранена, това по-скоро е естествен ритъм на живот за много хора, които дори и не предполагат, че има подобен режим за намаляване на теглото.
На модератор, засега няма да пиша, но ако има (а то ще има Wink) тема №2, ще го напиша в първия пост непременно. Peace
Що се отнася до айряна - при 36-часовото гладуване не става въпрос за белите дни на Ассето, а че има взможност да се изпият едни-два айряна при голям глад (обикновенно такъв настъпва вечер и то първите няколко пъти, в които човек прави такива фази). През останалото време (като изключим двете нощи сън) си се пие вода, вода с лимон, кафе, чай, фреш, сок и общо-взето това е.
А следваща луна не съм поглеждала кога е newsm78....
Но пък 36-часовото гладуване не е речено да е по лунните фази. То се прави за отслабване най-вече, не само за прочистване и, за да има ефект, се прави два пъти седмично и не винаги може да се нагоди И по лунната.
Такива ми ти работи... Wink
Иначе, GEORGIO е винаги добре да се чете, а се надявам и самият той да се разпише при нас в бъдеще! Peace

Мишиии Blush, засрамваш ме вече, мила. Радвам се, че ти действам добре, благодаря ти  bouquet. Но гуру не съм, не съм измисила режима, а даже не го и спазвам много отдавна (в чистия му вид)....аз съм просто една от вас Hug.
За млечните, знам теориите...но както и за другите неща, смятам, че и тук е до организъм. Аз не съм любител на млеката, прясно изобщо не ползвам, но таратор и от време на време, айрян, пия и то без да имам проблеми със стомаха.
Като казах, стомаха, та се сетих - би трябвало, ако някоя от нас има проблеми с тоалетната (запек, имам предвид Embarassed), той да се регулира благодарение на режима. Това е един от допълнителните, положителни ефекти, които могат да се очакват. Причините са две - първо, храната постъпва наведнъж (поне по-голямата част от нея), а през останалото време се приемат достатъчно течности, които раздвижват перисталтиката. Peace
Пинки, тук настана такъв неочакван, юлски студ, че въобще не ми е приятно да стоя на хлад пред хладилника. Sad...но си знам, че пак ще стане жега и тогава, плана ти ще влезе в действие Joy. Хайде хапвай и да ти е на здраве! Hug
Моят прозорец и в буквалния, и в режимния смисъл е вече затворен Wink...

Виж целия пост
# 158
ааа, Ели, зависи какви са децата
моето е чироз и се налага да закусва, защото иначе лошо
има и ниско кръвно и ако не съм го натъпкала подобаващо, му пада кръвното и става мазало
това като вметка

въпреки че никога не бих го и хранила както иска ендокриноложката
според нея трябва да го тъпча с по две филии хляб на всяко ядене, пет пъти на ден
луда жена
да не говорим как ще му се разшири стомаха, ако яде количествата, дето ги препоръчва
абе....

почвам 36 часа
сега ги почвам по това време, но да се ма предвид, че на мен ми е о удобно да се падат два дена и една нощ, защото ми е доста изместен цикъла сън/будуване
не лягам преди три, и съм-най активна след десет вечерта
та тогав съм и най-гладна
и по обяд, ама два обяда мога да преживея някак

аа и Ели, не се чуствай длъжна да ми отговаряш всеки път персонално
редовно си пиша просто е така информативно и хич не ме притеснява, че не са ми отговорили
важното е аз да си кажа...
Виж целия пост
# 159
Pinkito, на мен ми е 2-ри опит за такъв период Simple Smile, надявам се този път да е последен.
С инат, как иначе - пушех по 2 кутии някъде, тежеше ми, гадно се чувствах, а след вечери и с алкохол беше страшно. Казах и спрях от веднъж, но предния път си наложих спорт и ограничение - та даже и заслабнах, а този път се изпуснах и много ме е яд, то и ЕГН-то си казва думата Simple Smile.
Спях цигарите, с тях и кафето и карам на чай, мнооого топла вода, плодове - това е рецептата ми, а и силна воля първия месец - не че после не е необходима, но в началото ми е най-трудно.
Имаше и в отчетни една тема, предполагам още върви - подкрепа си е Simple Smile. Всичко е въпрос на нагласа и мотивация, след първото отказване съм правила безброй опити отново, за по месец/два/20 дена/10 дена - едно непрестанно лутане между пушачите и непушачите, което си е адски изморително психически, но накрая успях, надявам се и се радвам за всеки, който има желание да се справи с тях - струва си.
Виж целия пост
# 160
Допивам си биричката и приключвам за днес  Grinning  Хапнах добре и май за първа вечер не преядох. За ядките не се притеснявам, даже напротив - предпочитам да започна с нещо такова + сушен или свеж плод... иначе сигурно ще нападна веднага шоколадите и разни други такива екстри  Mr. Green

Иначе и на мен ми се върти, че четох нещо, че режимът не е подходящ за деца/ бременни/ кърмачки. Ако си възприел режима трайно е ясно, че не става въпрос за бременна внезапно решила да отслабва Rolling Eyes Ама все пак сигурно ще е най-добре да се преустанови временно в такива случаи... Офф, днес нещо не мога да се обяснявам  Crazy

Утре ми предстои пети ден, обявен за най-сложен и преломен  Laughing Засега не ме плаши, пък да видим.

Лека нощ и приятно гладуване, дами!  Hug
Виж целия пост
# 161
С билки прочиствате организма, тънеете

Бял равнец - срещу заоблено коремче
Розмарин - задейства обмяната
Зелен чай - изхвърля мазнините
Зелен овес - измита отровите
Коприва и бреза – гонят излишната вода
Зелен чай с мента - притъпява апетита
Билкова смес за здрава нервна система - маточина, мента, валериана и босилек -  ще ви помогне да издържите при дълга диета.

Пропорциите и начинът им  на приготвяне - в горния линк  Hug
Виж целия пост
# 162
Изядох 2 големи чаши със сладолед....ама няма да ме биете..ще видите ,че утре пак ще имам минусче...сега е ред на голяма салата със зехтин ,2 варени яйца вътре и малки крутончета..и хлопвам джама...Преди това хапвах месце и тазни по незначителни неща. Бях на пазар и то просто си ми е навик....напазарувах си всичко ,както преди за ВМНВХ....просто безмозъчно си минавам и си пълня количката както си знам от преди..те и без това всичките неща си седят все на същите места...само не си взех фруктови млекца,ама сладоледа го забърсах...Дори тая салата мога и да не я ям,ама като съм и обещала..?  За цигарите..и аз пуша,дори не се оправдавам...тук почти никой не пуши,еле навънка...освен някой черняк и аз...Аз в нас не пуша,но си взимам кафето,слизам си долу,сядам си на полянка,на къде ми дойде и  така развалям "подреденият ред.." Не е за никаква гордост,само разказвам...Никой не ме дразни с цигари около мен,дори ММ ги спира на периоди от по 8-10 месеца,но това си е неговият начин,аз не го притеснявам...Искам да ги спра,ама звуча като :"искам да отслабна"...ми то с едното голо искане никога нищо не става...обаче все като видя някой,че ги е спрял и питам за героизма му...Тук искам да ви кажа нещо,което не трябва да го пиша..Имам една позната,която пуши стабилно. Сега реши,че ще има бебенце,инвитро..и лекарката и казала,че трябва да спре цигарите,но ако толкова пък не може,по добре е да пуши по 2-3 цигари на ден,докато и траят процедурите,защото от стреса при спирането на цигарите,може да получи контракции и да не задържи  плода...защото точно по време на процедурите трябва да е много спокойна,да релаксва и т,н..Това го разказвам не за да мотивирам някой,или да го успокоявам,а  за да кажа,че и плавното спиране може би е по удачен вариант. Но като цяло ,естествено,че  не е добре да се пуши,еле при подобни ситуации...Аз пуша 1 кутия за 3 дни, и дано някой ден взема да ги спра. Ох,стига съм ляляла,ами да тичам за салатата,че времето ми изтича...Абе гадно нещо са цигарите...миришат ти дрехите,колата,и какво ли още не....Ако утре имам + на кантара да не си помислите,че е от сладоледааа...? Нееееее...спряла съм цигарите.... Joy
Виж целия пост
# 163
Всички спите ,а аз няма с кой да си говоря....затова пак пиша...казах пиша,а Не- ям ! Laughing   да подчертая де...дори  правих кИфтета,ама след като бях хлопнала джама,и не съм ги и близнала! Утре ще гепсам 2 за в работата,че нали отварям джама в 12.30...да не взема да изпусна да подхраня телесата.Сега се замислих,че пия малко вода...и нещо не съм много редовна в "кабинета"...а като хапвах плодчета сутрин и май бях по-добре,дали да не отварям джама с плод и голяма чаша вода....? Аз иначе проблеми нямам ,дори когато бях на ВМНВХ,можех с точност да кажа в колко часа ще посетя "малката стаичка,"както викаше Асето преди...Ама и аз каква отделителна тема подхванах по късни доби...спирам ! ама да попитам,вие как сте с отходните проблеми?  Laughing
Утре като стана ще докладвам колко показва кантара...че малко ми е съвестно с тоя сладолед днес..обаче сега четох мацките от Ори и компания,си хапват сладолед вечер...ама го прочетох,след като отдавна го бях изяла,така,че каквото и да бях прочела все тая...хай стига съм си бърборила,ами да лягам,а вие да ставате...Днес си закопчах едни дънки,които не можех изобщо и да си помисля да кача ципа и на мм нагоре...е,притесняват ме ,ама ги закопчах...има светлина в тунела,дЪ знайтИ !  /казах само ,че съм ги закопчала,да не помислите,че мога и да сядам с тях...само права стоях.... Joy/
Виж целия пост
# 164
Добро утро
Хич не ми е малко яденето Ели - освен наденица , доядох и пипера с дом.сос ( не беше много ) , 1 бисквитка и 1 топка сладолед . ( Пинки  Hug )
Днес продължавам в същия дух...
При нас е дъждовно Sad и подтискащо .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия