А английски няма ли да учим? (Тема 2)

  • 183 633
  • 1 209
# 225
Някои смелчаци си намират събеседници в скайп. Помислете дали това не е подходящо за вас. Wink

Става. Има ли желаещи да си говорим по скайп на английски? Simple Smile Ама да не стане така, че да си мълчим Simple Smile
Виж целия пост
# 226
Елл мерси, ще пробвам довечера, но май не ставаше с дебитна карта, ако не се лъжа  newsm78.

Не става, трябва да е кредитна.
Можеш да помолиш някой приятел да ти плати за един месец.

Някои смелчаци си намират събеседници в скайп. Помислете дали това не е подходящо за вас. Wink

Става. Има ли желаещи да си говорим по скайп на английски? Simple Smile Ама да не стане така, че да си мълчим Simple Smile

Не става да си говориш с българи - ще се получи накрая да си говорите на български.
Виж целия пост
# 227
Момичета, има два начина да проговори едно дете. Някои, като големия ми син, първо говорят по бебешки, после почват да сглобяват изречения. Други само мълчат  и попиват и проговарят направо като възрастни. Ако сте в англоезична среда (най-добре страна Wink ), лесна работа. Ще мълчите месец-два и ще го проговорите. Създавайте си такава среда. Не сте ли забелязали от филмите колко неща се набиват в мозъка. Ако имате време гледайте филми, слушайте песни, четете на английски. И преди да си отворите устата си припомнете, че за да станете добри в нещо трябват упражнения. Ако се учите да готвите, ще почнете с варене на яйца и омлет, няма да правите суфлета и кроасани. Wink Същото е и с езиците. Един мой познат е научил английски като си повтарял по цял ден: "Как е това на английски?" "А това как ще се каже?" Говорете си сами като ви е срам от други хора. Това ще ви е репетиция преди премиерата. Simple Smile Също се съсредоточете върху съдържанието - на хората отсреща ще им е интересно какво имате да кажете и дори няма да забелязват грешките ви. Вие май не сте случили на учители в училище? Да не са ви били с показалката като сбъркате някое спрежение? Simple Smile

ПП Елл, нека пробват. Не им троши хатъра. Wink Никога не се знае.
Виж целия пост
# 228
Мммм, даааа! Освен ако не сте президеншата никой няма да ви гледа грешките под лупа. Важно е какво искате да кажете. Освен това - по - добре по - кратки и простички изречения, с малко думи, отколкото да се опитваме да съчиним Шекспирова комедия в едно единствено изречение.
Виж целия пост
# 229
Прави сте, момичета, аз само ще добавя, че най-важното е от отсрещната страна да те разберат. А за грешките - не са толкова важни, всички правят грешки.
Виж целия пост
# 230
Искам да ви попитам за самообучение коя система бихте препоръчали (учебник и онлайн/програма)
Rosseta Stone може би? За учебник-Total English на Longman, понеже есента вероятно ще запиша второ ниво по нея, а и ми се стори по-добра от New English file!?
Мисля да преговоря 1 ниво и да започна сам второ ниво.


За граматика ми препоръчaха да е от български автор (ИК Габеров).
http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=800

ПП: Руския език колко нива има?
Виж целия пост
# 231
Включвам се за граматиката. Мърфи червеничката е чудесна. Essential Grammar in Use, Raymond Murphy. Много хубави обяснения само на английски, има и картинки. Wink Цената й също е мечта! Купувала съм я от книжарничката на ИЧС  в София (ул. Коста Лулчев 27 май беше адресът) за 7 лева преди две години.
Виж целия пост
# 232
Искам да ви попитам за самообучение коя система бихте препоръчали (учебник и онлайн/програма)
Rosseta Stone може би? За учебник-Total English на Longman, понеже есента вероятно ще запиша второ ниво по нея, а и ми се стори по-добра от New English file!?
Мисля да преговоря 1 ниво и да започна сам второ ниво.


За граматика ми препоръчaха да е от български автор (ИК Габеров).
http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=800

ПП: Руския език колко нива има?

Rosseta Stone набляга на правилното произношение на думите. Според мен е много полезна и за хората, които изпитват трудности с правописа. Защото думите се разучават изговаряйки се по звукове и отделяне на специално внимания на близките по звучене такива, което после при упражненията за слушане и писане дава много добри резултати.
Аз ползвам граматиката на PONS + упражнения. Много точно и ясно за обяснени нещата и има упражнения към всяка под тема в книгата. Категоризирана е и степента на трудност на упражненията, което дава възможност да оцениш до какво ниво си усвоил раздела от граматиката.
Виж целия пост
# 233
За граматика ми препоръчaха да е от български автор (ИК Габеров).
http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=800
Тцъ - само Мърфи Naughty

Габеров за начинаещи е като да те пуснат на Формула 1 без книжка.
Виж целия пост
# 234
За граматика ми препоръчaха да е от български автор (ИК Габеров).
http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=800
Тцъ - само Мърфи Naughty

Габеров за начинаещи е като да те пуснат на Формула 1 без книжка.

Абсолютно само Мърфи, особено за начинаещи... Тоя даже в книжарницата не съм го виждала!
Виж целия пост
# 235
Добре, ще се върна на Мърфи, имаше и една на Oxford за 1 и 2 ниво, издадено преди няколко години... ooooh! Ще я видя и на Pons

А при учебниците? Тези, които изброих и други подобни са предназначени предимно за класна работа (упражненията). newsm78

 
Виж целия пост
# 236
И на мен ми харесва Понс! За учебниците не пречи, че са за работа в клас, но ако може да си намериш от някъде учителски учебник  с отговори, ще е най-добре. Когато се въвежда нова граматика, има една камара упражнения, които като направиш, трябва да провериш, за да не научиш нещо грешно.
Виж целия пост
# 237
И на мен ми харесва Понс! За учебниците не пречи, че са за работа в клас, но ако може да си намериш от някъде учителски учебник  с отговори, ще е най-добре. Когато се въвежда нова граматика, има една камара упражнения, които като направиш, трябва да провериш, за да не научиш нещо грешно.

Това е нещо различно, хм, ще се поинтересувам.

А онлайн къде мога да си тренирам граматика и т.н.?
Виж целия пост
# 238
http://tochitsa1.blogspot.com/2011/01/blog-post_31.html
Виж целия пост
# 239
Дайте линк за сваляне на Росетата. Не я откривам в Замунда.  newsm78

За упражнения онлайн има още много места, като ми остане време ще се разровя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия