Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява режимът на Орли Хофмеклер и какви са неговите принципи?
Каква е разликата между фазите на подяждане и преяждане в режимите на Ornishtein и Ornstein-Uhlenbeck?
Какви са препоръките за консумация на храни по време на режима на Ори Хофмеклер?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява режимът на Орли Хофмеклер и какви са неговите принципи?
Режимът на Орли Хофмеклер е диета, базирана на дневен цикъл на хранене, включващ две фази: подяждане (ограничаване до консумация през деня само на сурови плодове и зеленчуци) и преяждане (консумиране през нощта от всички хранителни групи). Тази диета се основава на принципа за гладуване през деня и хранене вечер, което е в съответствие с естествения цикъл на тялото. Принципите на режима включват минимизиране на консумацията на храна през деня, използване предимно на сурови плодове и зеленчуци, балансиране между протеини, мазнини и въглехидрати през вечерта, насърчаване на физическата активност за изгаряне на енергия и избягване на преработени храни с добавени хормони, пестициди и изкуствени съставки.
-
Каква е разликата между фазите на подяждане и преяждане в режимите на Ornishtein и Ornstein-Uhlenbeck?
Фазата на under-eaating в режимa на Ornisht представлява времето през деня, когато се минимизира консумацията на храна, консумират се сурови плодове и зеленчуци, супи и малки количества леки протеинов храни. Тази фаза стимулира естествено нервната система да използва запасите, насърчавайки активно енергийно изразходване и променяйки отрицателно енергийния баланс, като тялото е принудено да използва складираната мазнина за енергия. Фазата на overeaing в режимa на Ornsht представлява времето през вечерта, когато може да се яде неограничено количество храна и от всички хранителни групи, следвайки определен ред: салата от зеленолистни зеленчуци, протеини, варени зеленчуци и мазнини. Прекратявайте храненето, когато почувствате повече жажда отколкото глад.
-
Какви са препоръките за консумация на храни по време на режима на Ори Хофмеклер?
Препоръките за консумация на храни по време на режима на Ори Хофмеклер включват минимизиране на приемането на храна през деня, използване предимно сурови плодове и зеленчуци, консумиране предимно протеини, мазнини и въглехидрати вечер, избягване на храни с хормони, пестициди и химически добавки , избягване на захар, алкохол и изкуствени подсладители и консумация на билкови чайове със мед като алтернатива за напитки.
-
Какви са препоръките за здравословна диета и план за упражнения за отслабване? Кои храни са подходящи за диета за отслабване?
-
Какви са преживяванията на други участници във форума за отслабване?

.
!
.То даже ми се прииска да добавя това- онова,ама се въздържах
.
!
.И на мен ми беше трудно в началото, първите една- две седмици си мислех дори, че няма да успея да се справя , а сега някак си естествено ми идва да се храня по този начин.Радвам се, че така оптимистично подхождаш към нещата - то това е голяма част от формулата на успеха
.Браво на приятеля на съпруга ти, чудесен резултат е постигнал.Да кажа само за таратора - той е режимен само през адаптационният период, време е да се отказваш от него - говоря за през деня, вечер може да си го хапваш
.Ама няма как - от Орифлейм се събират момичетата, поканиха ме, не можах да откажа, пък и ми е приятно - говорим си за хубави работи 

Жал ти да съкращаваш, нали
Аз пък се отплеснах, Катето спи ли следобед, все забравям до кога спяха следобед
Днес официално обявявам ДРМ и утре ще се срамувам 

Я сега да питам аз пак нещо : Има ли някакво ограничение на плодовете през деня? Имам един блендер,който е за смуутита,голяма чаша от 500 грама...правиш си го и си го изпиваш...Аз набутвам вътре боровинки,4 ягоди,1 банан 1 малка праскова,обелена и нярязана,и малко прясно или кисело мляко,колкото да не е прекалено гъсто..../нали пише,че ако много прегладнееш може малко кис,мляко../, та всичкото това стават доста въглехидрати ,става ли да го пия този елексир ,или докато свалям да се огранича? Много ли е? че е полезно и вкусно ,и много засища,спор няма,ама да продължавам ли да си го пия?
Сега пека едни шункови наденици на грил-тигана и гъби.
, ще ставам да правя салатката,