Уред за кисело мляко

  • 179 540
  • 742
# 345
с всеки изминал ден подквасеното мляко става по-кисело. ние не знаем колко кисело ти допада на вкус. остава ти сама да дегустираш първият ден колко е , вторият ден колко е  и т.н.
да, сухата закваска става. но струва пари. а домашната закваска ти е безплатна. избора е твой.
Виж целия пост
# 346
bongo_2007, аз за това дадох пример с купешко мляко. )
Знам много добре, че се променя киселинността с течение на дните, преди години като дете на село само такова ядях. )
Виж целия пост
# 347
нека тези , които са опитвали Мегле, да ти отговорят. аз не съм от тези.
аз знам ,че моето к.мляко ми харесва на 7-я ден
Виж целия пост
# 348

Mirama, и аз така не харесвам 'класическото' кисело мляко, а предпочитам това, което е по-сметаново на вкус. Със суха закваска се получава идеално. С кисело мляко от магазина е прекалено кисело за моите предпочитания.
Wink
Виж целия пост
# 349
подквасвайте млякото за по-кратко време. така първите 1-2 дни то почти няма кисела жилка.
Виж целия пост
# 350
Аз го подквасвам за 4-5-6 часа. Понякога слагам 1-2 с.л. пудра захар на 1 л мляко. Получава се по-сладичко, а освен това пудрата захар, която се продава готова, обикновено е размесена с нишесте, за да не стои на бучки, и именно това нишесте 'обира' течността, която евентуално се образува върху млякото при подквасване, този т.нар. цвик.
(Добре знам, че ще се намерят хора, които да се възмутят, че така го правя, но резултатът ми харесва определено.)
Виж целия пост
# 351
Сетих се за посладените млекца от детството " Снежанка"  Crazy
Аз доста често подквасвам мляко от сигурен човек от село и знам,че кравето се кваси за 3 ч.,а козе и овче за 4 ч.Винаги ми хваща вакуум и издържа и по месец,ако не е отворено,много е гъсто,вкусно...
Виж целия пост
# 352
Бройте и мен в числото на обичащите некисело мляко. :)scaramouche, ще пробвам твоя метод с пудрата да видя какво ще се получи.
Виж целия пост
# 353
сложи малко захар или подсладител - ето ти Снежанка или както искаш го кръсти.
а ако му сложиш и сладкарски аромати и оцветители ....
Виж целия пост
# 354
 Sick е няма да правим като купешките...чисто си е най-добре
Виж целия пост
# 355
Аз го подквасвам за 4-5-6 часа.
подкваси го за 2 ч и пробвай след ден или два какво ще е на вкус.
Виж целия пост
# 356
Аз пък точно като купешките искам, но да знам какво съм сложила в него и материалите да са проверени.
Wink

Джемма, препълнени лъжици! Wink Мисля, че ще ти хареса.

Вариантите, които ми харесват най-много от моите експерименти откакто имам машината за подквасване, са млекца с добавено сладко от боровинки или малини и с банан на парченца и ванилия.

Аз го подквасвам за 4-5-6 часа.
подкваси го за 2 ч и пробвай след ден или два какво ще е на вкус.

В упътването на моята машина пише да се кваси за 12-13 часа.  hahaha
Сериозно, не знам дали ще се получи нещо за 2 часа, на 2-рия час млякото ми е абсолютно течно в бурканчетата.
Виж целия пост
# 357
Doli, какво значи "хваща ми вакуум"?
Виж целия пост
# 358
В упътването на моята машина пише да се кваси за 12-13 часа.  hahaha
Сериозно, не знам дали ще се получи нещо за 2 часа, на 2-рия час млякото ми е абсолютно течно в бурканчетата.
ако си зададем въпроса "за колко часа се подквасва млякото покрито с одеало" ще си отговорим и за колко ч. би трябвало да се подкваси в машината. надали одеалото поддържа равномерна топлина в рамките на 2 ч , но пък резултата винаги е отличен. не виждам проблем заквасването в машината да бъде 2ч. тя,машината, може да поддържа постоянна температура за разлика от одеалото.  Laughing
в машината ти пише за тези часове , но тяхното к.мляко (на чужденците) се различава от истинското наше к.мляко. така че за да получат к.мляко според техните виждания може и да са необходими 12 ч.  но за да се получи истинско българско к.мляко мисля,че 2 ч  в машината или под одеалото са достатъчни. това всяка бабка би го потвърдила.
по същия начин стои въпроса и със сиренето. тяхното сирене  не е нашето саламурено сирене. и програмите  в машините отговарят за техните сирена. съмнявам се да са се съобразили с нашите настройки за получаване на саламурено сирене. аз поне така действам - българско вляко,българска закваска, български начин на получаване  на к.мляко и бълг. сирене , но в чуждоземска машина. незнам, може и да греша !?!?!
Виж целия пост
# 359
Doli, какво значи "хваща ми вакуум"?
       Aз квася по стандартния начин-наливам свареното мляко в буркани,оставам да се охлади до нужната температура/проверява се с пръст,трябва да е поносимо,не хладко,но не и вряло/,слагам подкваса,затварям,завивам с одеало и млякото седи в зависимост от това какво е-краве,козе или овче от 3 до 4 часа.Като е готово прибирам в хладилник и се яде на следващия ден.А вакуума се получава от топлината на млякото преди и по време на квасенето.Като ги отвия бурканите са много топли,може би и от квасенето се загряват...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия