Суров паниран жълтък?

  • 6 350
  • 41
# 30
savina_h Значи бяхме прави  Sunglasses Пускат се във вода като за панагюрски, само че се отделя жълтъка да остане само  Peace
е как ще се отдели само жълтъка, и ще остане цял, и трабва да е рохко и след това да се овалва и да се панира  newsm78
Виж целия пост
# 31
savina_h Значи бяхме прави  Sunglasses Пускат се във вода като за панагюрски, само че се отделя жълтъка да остане само  Peace
е как ще се отдели само жълтъка, и ще остане цял, и трабва да е рохко и след това да се овалва и да се панира  newsm78

Ама най-големия лаик ли да обяснява сега  hahaha Да живеят клипчетата http://www.youtube.com/watch?v=yAGX-54iR30 - ето как. После директно пускаш в кипяща (аз бих добавила и подсолена) вода. След като направи лека коричка (вътре си остава рохко, може би към минута, ама това трябва да се провери!) се вади, вече благодарение на хванатата коричка няма да се спука толкова лесно, се овалва и се пържи. Аз както казах, бих го изпържила във фритюрник, за да избегна обръщането, което може да ми коства целостта на жълтъка - но то е защото съм с 2 леви ръце  Laughing
Виж целия пост
# 32
Съжалявам за двойния пост, но от любопитство ги направих  Mr. Green Точно така е: отделят се жълтъците и ги пускате във вряща вода. Време не засекох, но е около минута, то си личи. Овалях ги в панировката и ги пуснах за 15-тина секунди във фритюрник. Само че ме мързеше да им правя хубава панировка и използвах готова за кашкавал и сирене. Но с хубава панировка ще станат с хубава, хрупкава коричка  Peace

Току що милото ми даде идея какво да правя белтъците - приял му се е миш-маш и ще ги изсипя вътре, нали е миш-маш  Mr. Green Само първо трябва да намеря как се прави точно, че аз съм човек на точните пропорции  Whistling
Виж целия пост
# 33
Зарибихте ме с тeзи жълтъци...  Rolling Eyes
Пробвах се и аз, по съвсем мързелив метод. Чукнах цели яйца във вряща вода със сол и оцет. Внимателно отделих белтъка от жълтъка. Извадих първо жълтъците, след това и белтъците. Панирах в готова пикантна панировка, която и без това се чудех какво да я правя, след това внимателно овалях в смлян корнфлейкс. Изпържих ги в дълбоко тиганче - маслена баня. Същото направих и с белтъците. Грешката ми е, че пържих в не много сгорещена мазнина, жълтъците се повтвърдиха. За по-течни може би ще трябва да се пържат в съвсем горещо олио.
Вкусно се получи, но определено си е тежичка храна. Другия път ще пробвам да ги изпека, вместо да ги пържа.  Laughing
Ето какво се получи - най-отпред са 3 жълтъка, отзад има 4 парчета белтък.

 
Виж целия пост
# 34
Добре ти е станала панировката, ама мен ме мързеше иначе това трябваше да е ефекта - хрупкава  Peace Обаче по-лесно ми изглежда да отделя жълтъка от белтъка с черупката  Crazy Към зелена салата ще са чудесни  Flutter Иначе на мен ми станаха рохки, пържих в сгорещена мазнина.
Виж целия пост
# 35
И аз ходих за яйца.  Laughing
Как` Сийка , какво ще рече маслена баня- дълбок съд с много мазнина ли?
А мога ли да замразя белтъците?


Виж целия пост
# 36
е, значи има напредък, и аз в неделята ще ги пробвам да ги направя така, и ще видя дали се доближава до оригинала Peace
Браво момичета, страхотни сте  Hug. Бях сигурна, че няма тайна която да не се разкрие тук, в този форум   bouquet
Виж целия пост
# 37
Как` Сийка , какво ще рече маслена баня- дълбок съд с много мазнина ли?

Да.
А за замразяването - не знам. Някой друг да пробва.  Crossing Arms
Изядох и трите жълтъка и ми стана лошо.   Sick Mr. Green
Виж целия пост
# 38
Със замразяване, който и да пробва му стискам палци  Mr. Green  По-трудно ще се задържи панировката, а и не виждам как ще се изпържи яйцето, да е рохко, а не сурово, без да изгори панировката. Аз ги пуснах за по 15-20 секунди в мазнината. Ако трябваше и яйцето да чакам да стане рохко  Crazy Ама ми е интересно ще се получи ли  Sunglasses
Виж целия пост
# 39
Може би ако се направи паста за паниране с яйца,брашно и течност(бира,вод) и се потопят замразените жълтъци ще стане по лесно.
Много интересна тема,изчетох всичко макар че не обичам рохки яйца никак, много ме заинтиргува как майсторски разбулихте загадката,браво  bouquet
Виж целия пост
# 40
Искам да замразя белтъците, за да ги ползвам друг път за евентуално.Не да ги замразя , за да ги панирам.Просто не знам дали яйцата могат да се замразяват и да престояват по-дълго.
Как` Сийка, мерси за отговора- и аз така ще ги правя.

Ето и резултата : топъл  , топъл.
Страхотни са!Благодаря за идеята !
Моята панировка е-галета, пармезан, много малко белтък/беше по стените на чашката, в която разбърках/ и сол.
Виж целия пост
# 41

Много добре изглеждат. Браво!  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия