Турската кухня *4*

  • 226 864
  • 761
# 690
Като бях студентка имаше едни рогчета - имаха същия вкус. http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D0%B5%D0%BD%D0%B5
Виж целия пост
# 691
Момичета, тая наистина разкошна спаначена торта- Ispanaklı Yeşil Pasta, се оказа с турски произход. Много моля, която знае езика, да погледне ТУК, интересува ме крема/кремовете между блатовете. Освен крема от заквасена сметана,  намерих още два - варен крем+разбита в мляко суха сметана, течна сметана+крема сирене+плодове и може би в горната рецепта ще има трети вариант. Пробвах с чичко гугъл, подсказа ми, че има тиквено пюре, но и той май не е добре с турски език, като мен. Е, от мен е по-добре, де! Wink Не е спешно, благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 692
Лабрекс дала си два еднакви линка  Grinning
Виж целия пост
# 693
Лабрекс дала си два еднакви линка  Grinning

Суха Мащерка, заплеснах се в тоя турския блог ли е, не знам, но има страхотни неща в него, и кулинарни, и плетени и декупаж и всякакви други. Редактирах в горния пост, извинявам се!  bouquet
Виж целия пост
# 694

За крема:
2 ч.ч мляко
2 с.л брашно
5 с.л захар
1 с.л нишесте
1 пакет ванилия, настъргана кора от 1 портокал

Не пише как се приготвя поне аз не видях, но сигурно се варят всички продукти до сгъстяване.


Пюре от тиква

2 ч.ч пюре от тиква
3 с.л захар
2 с.л нишесте
1 ч.л настъргана кора от портокал

Пюре се приготвя като парченца тиква се поставят в тенджера залива се с 1/2 ч.ч вода и се вари до омекване. Пюрира се с пасатор до получаване на необходимата гъстота за пюре:)
В тенджера се слага пюрето , захарта и настърганата кора от портокал и бъркайки се вари ( до стопяване на захарта).

Отдолу се слага блат, разстила се белият крем изчаква се 10 минути и след това се слага пюрето и отгоре другата половина на блата. Украсява се с пюре и друго по желание.
Виж целия пост
# 695
Преди много години в Истанбул по улиците - на колички, продаваха едни сиренки невероятно вкусни-мекички и топлички!
Ако някой знае рецептата-ще сам ви много благодарна Praynig

Вероятно става въпрос за Каракьой поачасъ  Grinning
Виж целия пост
# 696

Суха Мащерка, много благодаря!  bouquet
Аз още се размотавам из оня блог и направо очите ми остават, разногледа станах. Много красоти има, всякакви. Peace
Виж целия пост
# 697
...ще покажа снимка тези дни и ще напиша рецептата...
хайде де  Praynig  bouquet
Виж целия пост
# 698
...ще покажа снимка тези дни и ще напиша рецептата...
хайде де  Praynig  bouquet

Снимка за сега само. Ако на някой му е интересно ще напиша рецептата до петък, но в момента не мога 

Zeytinli pogaca by Dry Thyme, on Flickr
Виж целия пост
# 699
Снимка за сега само. Ако на някой му е интересно ще напиша рецептата до петък, но в момента не мога 

Суха Мащерка, как "ако на някой му е интересно", като гледам група чакащи се заформяме. Изглеждат прекрасно! Heart Eyes  bouquet
Виж целия пост
# 700
labrex,страхотен линк си дала! HugАз правих спаначената торта-прекрасна е но Кантарев ме наказа +1 кг LaughingВлязох да разгледам рецептите захласнах се като в приказки от Шехерезада.Тези вкусотии ако ги направя и край с диетата миНо насладата беше върховна newsm10
Виж целия пост
# 701
labrex,страхотен линк си дала! HugАз правих спаначената торта-прекрасна е но Кантарев ме наказа +1 кг LaughingВлязох да разгледам рецептите захласнах се като в приказки от Шехерезада.

Ох, Ivllin, на мен ли го казваш, май целия след обед изкарах в тоя блог, наистина е приказен. А кантарев хич не ща и да го питам, че кой знае какво ще ми покаже. Grinning Успокоявам се за спаначената, че е със спанак и е много полезна! Joy Истината е, че е много вкусна! Heart Eyes А колко пъти се изкушавах да помоля за превод днес за разни рецепти, но то много стана и си казах, я не прекалявай, ще ти превежда някой заради лакомията. Засега устоях, пък като реша нещо да направя, ще тормозя чичко гугъл, а, ако не стане ....и някой друг. Peace
Виж целия пост
# 702
Страшно ми хареса торта"зебра",преведох си я през гугъл хром и мисля да я направя newsm78 Успокоява ме че е със спанак ,вместо брашно мисля да сложа- овесени трици вместо захар- стевия с прясно мляко 0,1% просто да го доближа до моя режим
Виж целия пост
# 703
  Perunika
И аз в Истанбул съм яла такива сиренки -страхотни са, мисля, че са от някакво маслено тесто. Даже ги снимах
Точно за тези соленки ми са спомените  !!!
Виж целия пост
# 704
Точно за тези соленки ми са спомените  !!!



Тука бях пуснал една рецепта навремето.

Струва си да поразгледате и източника!

 Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия