Раждане в МБ "Вита" - тема 3

  • 67 034
  • 744
# 540
Здравейте мами Simple Smile На мен ми предстои раждане някъде началото на март и от сега се чудя къде евентуално да раждам, но май съм се насочила към Вита и аз.

Въпросът ми е кога е добре да отида за да проуча нещата (въпреки че доста неща разбрах от вашите мнения тук) и в кой месец да запиша час при доктор там, правят ли ти някакви изследавания накрая и изобщо ако може някакви съвети.

Писах им имейл преди известно време за цените за здравно осигурени, какво включват, кога имат дни на отв. врати и дали имат училище за бъдещи родители, но ми отговориха с краткото колко е цената само, което не беше много добре... Та тази цена от 1400 лв вклчючва ли освен раждането грижите за бебето, легло, храна, епидурална упойка и т.н. или се доплаща още, че в Токуда знам, че режат глави за леглоден и за бебето. Важно е да знам, тъй като трябва да взема фактура (благодарение на мъжа ми могат да ми се върнат 80% от разходите) и затова ме интересува.

Предварително благодаря!  Hug

Виж целия пост
# 541
Влиза всичко в цената, дори и упойката. Доплащаш, ако се наложи да постоите повече от определените дни. Мисля, че в сайта им има дати на дните на отворени врати. Ммм, за прегледите някой друг да каже. Мисля, че си плащаш всеки преглед, ако не си взела пакета за ЖК.
Виж целия пост
# 542
Ами аз се следя по здравна каса при една гинеколожка в частен кабинет, защото така или иначе е задължителна ЖК за майчинството после. Та затова не знам как стоят нещата. Мерси все пак!

Виж целия пост
# 543
Аз не съм се следила по ЗК и не съм имала проблем.
Виж целия пост
# 544
Аз не съм се следила по ЗК, пък това не ми прчи да взимам майчинство Simple Smile
Според мен най-добре се ориентирай към лекар и във Вита който да те следи, макар и в по късен месец, и при който искаш да родиш. Това е основното. За училище незнам дали има, но аз след като родих, споделих че това ми е първо дете. Не ми отказаха помощ, също така ми показваха как се къпе бебе, как се облича и т.н
Цената включва абсолютно всичко - упойки, храна, вода, памперси, каквото се сетиш.
Виж целия пост
# 545
Ако нямаш абонаментен пакет за следене на бременност, си плащаш прегледите птеди раждането. В 1400лв влиза избор на екип, раждане, епидурална упойка, анестезиолог, грижи и консумативи за теб и бебето, храна. Ако се налага да седите извънредно или недай Боже ако има нужда от интервеции или манипулации по бебето, извън стандартните грижи вече се заплаща по ценоразпиз. Хубаво е като си избереш при кой ще раждаш да си ходиш известно време при него на прегледи, за да е наясно с цялостното ти състояние, желабия, изисквания и т.н.
Виж целия пост
# 546
Здравейте,
аз съм съвсем прясна - прясна във форума  Laughing Следя бременността си във Вита при д-р Илиева и термина ми наближава, затова бих икала да разпитам. Много съм доволна от нея, но пък карам и много лека бременноста, така че слава богу, не съм имала възможност да и изпитам способностите й Wink Мисля да раждам при нея, но попаднах на малко мнения и разкази по темата. Повечето впечатления, като че  ли са за другите специалисти във Вита.  Дали някой е раждал при д-р Илиева естетсвено, а не секцио, и може ли да ми даде информация за неща от сорта на: работят ли с план на раждане, съобразяват ли се ако искаш да си без упойка, да не ти слагат окситоцин, да не дават АМ на бебето, докато не е при теб - такива неща. Още не съм решила какво точно бих искала, но ще се радвам, ако можете да ме ориентирате за опита си с д-р Илиева при естествено раждане.
Поздрави и благодаря  Peace
Виж целия пост
# 547
Ами аз се следя по здравна каса при една гинеколожка в частен кабинет, защото така или иначе е задължителна ЖК за майчинството после. Та затова не знам как стоят нещата. Мерси все пак!



За излизане в майчинство е необходимо единствено да ти се издаде болничен 45 дни преди термина. Това може да го направи АГ както по касата, така и АГ, което не работи с касата.
Ползата от ЖК по ЗК е основно в това, че ЗК ти поема изследванията, които, ако си ги пуснеш свободно в някоя лаборатория, излизат бая пари. Тя приема в частния си кабинет, а раждането ще е във Вита.

А ти наистина е добре да идеш на ден на отв. врати, можеш да провериш по телефона кога е следващият, организират всеки месец, а също и задължително трябва да се насочиш към АГ от Вита. Мисля, че е уместно в края на 7-мия- началото на 8мия месец да отидеш при избрания АГ да се разберете с него. Само предупреждавам, че ако се спреш на д-р Богословова, часове се записват 2-3 седмици предварително.
Виж целия пост
# 548
Здравейте мами Simple Smile)) Исках да ви споделя, че женската консултация ми я води др Богословова, която е уникален специалист , много човечна, страхотна е. Сега ми предстои секцио при нея във Вита съвсем скоро. Малко се притеснявам, но имам пълно доверие на лекарката Simple Smile препоръчвам я на 1000 %
Виж целия пост
# 549
Daniiellla - и аз ходя при Богословова, избрала си най-добрата, няма от какво да се притесняваш Simple Smile
Желая ти успех и едно прекрасно бебче на финала  Hug
Виж целия пост
# 550
Ами аз се следя по здравна каса при една гинеколожка в частен кабинет, защото така или иначе е задължителна ЖК за майчинството после. Та затова не знам как стоят нещата. Мерси все пак!



За излизане в майчинство е необходимо единствено да ти се издаде болничен 45 дни преди термина. Това може да го направи АГ както по касата, така и АГ, което не работи с касата.
Ползата от ЖК по ЗК е основно в това, че ЗК ти поема изследванията, които, ако си ги пуснеш свободно в някоя лаборатория, излизат бая пари. Тя приема в частния си кабинет, а раждането ще е във Вита.

А ти наистина е добре да идеш на ден на отв. врати, можеш да провериш по телефона кога е следващият, организират всеки месец, а също и задължително трябва да се насочиш към АГ от Вита. Мисля, че е уместно в края на 7-мия- началото на 8мия месец да отидеш при избрания АГ да се разберете с него. Само предупреждавам, че ако се спреш на д-р Богословова, часове се записват 2-3 седмици предварително.

Мерси за информацията, и аз като чета май ще се насоча към д-р Богословова Simple Smile Сигурно другия месец ще отидем на ден на отворените врати, за да се ориентираме по-добре и направо ще си запиша и час тогава. За женката консултация, явно така съм разбрала, иначе и аз исках директно да си взема пакет, но както и да е, доволна съм и сега, защото никога не чакам и обстановката е много приятна. Все още не съм 100% сигурна за Вита, защото  се чудя и за Щерев... Но там е доста по-скъпичко май.
Виж целия пост
# 551
Д-р Богословова май е бременна и то има доста голямо коремче, ако не съм я объркала с някой друг. В събота бях на тонове и я видях. Ако е бременна и не съм сбъркала, скоро може и да излезе в майчинство да знаете Simple Smile
Аз се следя при Славкова, също съм много много доволна и в края на другия месец ми предстои раждане във Вита също Simple Smile
Виж целия пост
# 552
По мойте сметки д-р Благословова не работи във Вита, а само има договор да изражда там. т.е. следи бременните в неин си кабинет. Не че има нещо лошо в това, просто за инфо.
А д-р Здравка Богословова има близо 30годишен стаж като гинеколог, което я прави във всички случаи над 50годишна, принципно не е невъзможно да е бременна, ама малко не ми се вярва newsm78
Виж целия пост
# 553
http://www.monitor.bg/article?id=141677

Ето това е снимка на д-р Богословова. Наистина е около 50-годишна, което, разбира се, не изключва възможността да е забременяла. Brayda, на сайта на Вита има снимки и на останалите докторки във Вита,  ако ги разгледаш, може да установиш със сигурност коя от тях си видяла.
А иначе наистина д-р Богословова си работи основно в кабинета, а във Вита ходи когато има раждания.
Виж целия пост
# 554
явно съм объркала, много съжалявам...
тогава кой е завеждащ отделението във Вита... А на сайта не мога да намеря снимки на всички от АГ отделението...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия