Киста на яйчника

  • 262 648
  • 767
# 555
Вижте първо резултатите от изследването. Надявам се всичко да е наред.
Ако сте младо момиче, вероятно ще Ви направят лапароскопска операция. И всичко ще е наред.
Виж целия пост
# 556
Moже и кистата да се спука и след цикъл да я няма. Peace
Пожелавам го от сърце. Hug
Виж целия пост
# 557
Moже и кистата да се спука и след цикъл да я няма. Peace
Пожелавам го от сърце. Hug
[/quot
благодаря за коментарите момичета като имам отговори ще кажа за сега цитонамазката ми излезе и е втора група
Виж целия пост
# 558
При над 4 см кистите се оперират не вярвам да се спука, доста е голяма , но искрено пожелавам да се спука. Hug
Виж целия пост
# 559
Аз пък имам въпрос от малко по-общ характер, но просто ми стана любопитно. Моля, който знае - нека каже. Въпросното изследване туморен маркер, през което и аз вече преминах, както съм споменала по-назад, индикира опасността от какъвто и да е рак, или само такъв на яйчниците / матката? Не съм изобщо наясно...
Виж целия пост
# 560
Не е само на яйчниците, без да се претендирам за компетентност, тези изследвания би трябвало да засичат тумор в организма като цяло.
Виж целия пост
# 561
Аз пък имам въпрос от малко по-общ характер, но просто ми стана любопитно. Моля, който знае - нека каже. Въпросното изследване туморен маркер, през което и аз вече преминах, както съм споменала по-назад, индикира опасността от какъвто и да е рак, или само такъв на яйчниците / матката? Не съм изобщо наясно...
Само там.
За другите органи си има други.
Виж целия пост
# 562
Аз пък имам въпрос от малко по-общ характер, но просто ми стана любопитно. Моля, който знае - нека каже. Въпросното изследване туморен маркер, през което и аз вече преминах, както съм споменала по-назад, индикира опасността от какъвто и да е рак, или само такъв на яйчниците / матката? Не съм изобщо наясно...
Само там.
За другите органи си има други.
Добре, на болен от рак на гърда примерно след операцията пак правят туморни маркери за да проверят да не е тръгнал по другите органи. Thinking
Виж целия пост
# 563
Аз пък имам въпрос от малко по-общ характер, но просто ми стана любопитно. Моля, който знае - нека каже. Въпросното изследване туморен маркер, през което и аз вече преминах, както съм споменала по-назад, индикира опасността от какъвто и да е рак, или само такъв на яйчниците / матката? Не съм изобщо наясно...
Само там.
За другите органи си има други.
Добре, на болен от рак на гърда примерно след операцията пак правят туморни маркери за да проверят да не е тръгнал по другите органи. Thinking
Да, и не само на такъв вид рак, но мисля, че са друг вид.
Ca125 мисля беше за яйчниците.
Виж целия пост
# 564
Потърсете инфо за туморните маркери в нета, има много информация.
- Кои туморни маркери се използват за диагностициране на тумори на яйчника?
За различните видове неоплазми на яйчниците се използват различни туморни маркери:

серозен карцином: CA 125, CASA, CA 72-4, SCC;
муцинозен карцином: CA 72-4;
герминативоклетъчен карцином: AFP, β-hHCG;
гранулозоклетъчен карцином: Inhibin B.


На мен изследваха СА125 и HE4.
Виж целия пост
# 565
Това, което казвах аз е, че за яйчниците туморният/те маркер/и е/са  различен/и от този за простата например.
Какъвто и беше въпросът.
Аз пък имам въпрос от малко по-общ характер, но просто ми стана любопитно. Моля, който знае - нека каже. Въпросното изследване туморен маркер, през което и аз вече преминах, както съм споменала по-назад, индикира опасността от какъвто и да е рак, или само такъв на яйчниците / матката? Не съм изобщо наясно...
Виж целия пост
# 566
Благодаря за отговорите, момичета. Да, и аз предположих, че за различните видове ракови заболявания си има отделни изследвания и едва ли един туморен маркер може да даде информация за целия организъм, но все пак, реших да затвърдя това си предположение, допитвайки се до вас. Peace
Виж целия пост
# 567
Здравейте,
Включвам се в темата по повод диагностицирана киста на десен яйчник с размери 7.5 на 4.5 см. Откриха ми я преди три дни, като предисторията дълга: миналата година ми откриха първо фиброаденом на гърдата, а малко след това - миома на матката и еднометриозна киста на левия яйчник. В рамките на три месеца минах през две операции, втората от които - февруари, като фиброаденомът ми премахнаха в Онкологията в София, а миомата и кистата - в Плевен. Резултатите от хистологиите бяха ок, чувствах се добре, от февруари до сега ходя на прегледи през три месеца.  Всичко бе ок до средата на август, когато традиционно ми зацапване преди цикъл този път започна по-рано и коремът ми бе доста подут. На 05.09. бях на контролния преглед се видя голяма киста - този път на неоперирания яйчник - според лекаря не е ендометриозна, а фоликулярна, но с големи размери. Самият лекар не повярва, тъй като на последният ми преглед бе (през юни) и яйчникът бе здрав. Обяснението му е - много естрогени. Заради фиброаденома не ми изписа противозачатъчни, а само прогестерон - дуфастон или утрогестан, по схема от 16 -ти ден. Лечението ще е два месеца, ако няма промяна - отново операция. Както се досеещатe, доста зле се чувствам от подобна мисъл, на всичкото отгоре със съпруга ми след всички перипетии пролетта планирахме екскурзия до Париж, която е резервирана и платена за след две седмици  ooooh!, за което забравих да кажа на лекаря си. Сега чакам резултати от три туморни маркера и ако са наред, започвам устрогестана. Не знам дори как да си формулирам въпросите, защото в главата ми е пълен хаос, ще питам и лекаря си, но да питам и вас: дали пътуването със самолет в случая (ако изобщо се стигне до него) е опасно и може ли да доведе до спукване на кистата?
Виж целия пост
# 568
Ако е фоликулярна те се пукат, дано и при теб така да стане.

До пролетта има много време. Peace
Виж целия пост
# 569
Пролетта я резервирахме, а трябва да пътуваме след две седмици - много неточно се изразих в предния пост, но бързах всичко да напиша.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия