Палитра от есенни листа озарява АВГУСТовски личица! Тема 23

  • 29 163
  • 720
# 225
Шайн, ех като чета как и твоя мъж и мъжа на Хариелка излизат и се занимават сами с децата ви направо искрено ви завиждам. Моят ми помага, не мога да се оплача! Но трябва всичко да правим заедно, защото му е скучно без мен.  hahaha Едва последните месец-два цели 2 пъти изведе малката САМ на разходка за не повече от 40мин защото аз единия път не бях добре, а другия имах нещо да правя и той като по чудо предложи да я ивзеде.  Joy
И аз в отбора на завиждащите  Rolling EyesТъкмо вчера казах,че моя хич не може да го занимава без мен,пък това...да седна да се лакирам и той да го гледа... ooooh!Единствено ако имам работа по дома,готвене,чистене ,простиране ..само тогава,а на разходка само с колата или мотора го е извеждал ooooh!

 Joy hahahaХахахааа Янче много ме разсмя твоята Панда,и какво....станала от гърнето....бръкнала...и пак си седнала  hahaha
Моя още не го е правил този номер,но преди редовно ставаше от гърнето и го обръщаше със все съдържанието Mr. Green Затова сега си взимам кафето и сядам до него Wink

А за рецептата,въобще не питай,ами веднага я давай.Всичките ти рецепти ги събирам и все някога ще ги пробвам,само да ми дойде музата Hug
Хари много ти благодаря за следобедното меню,все ги подминавам тези овесени ядки,заради люспичките,които пускат.днес ще взема да пробвам,а Елда,все още не съм купила Embarassed

Трейси радвам се,че ти мина гаденето,сега май ще трябва да зарежеш One Tree Hill и да се  хващаш у работа Mr. Green
Сънрайс ние нямахме никаква реакция към тази ваксина,дано и при вас няма  Hug
Рени и Нико е зациклил откъм зъби,от два месеца не му е излизал нов,за сега сме с 6 бр.  Peace
Амбишъс моя е толкова раннобуден,че не мога да си представя,че другите дечица спят до по късно Mr. Green А съм сигурна,че на татко ви му е много приятно,понеже и нашия никога не се сърди,щом го събужда Ники Wink
Ивуше той "педала-удавник" е предчувствал какво го очаква,като го хванеш и затова е предпочел удавянето Joy
Шайн честита ви нова шапчица и да не си я губите Hug
Днес вече ще излезнем,духа,недуха,въобще не ме интересува Crossing Armsобличаме се дебело,слагаме дъждобрана и навън,че вчера изкукахме цял ден в къщи Naughty
Виж целия пост
# 226
Добро утро!

Този месец забавиха ли ви майчинството, че на мен за първи пат ми го забавят и не съм предвидила този момент...
Ох, още не съм пила кафе и Дари не иска да заспива, та съм лоша и сърдита!
Виж целия пост
# 227
Ооооо Ивуше не ми говори за забавяне,че едвам издържам да не избухна,въпреки,че аз го очаквах,понеже съм чувала,че започне ли втората година-соц. майчинство-се променя дата на изплащане.Направо не знам как ще го дочакам ooooh!
Виж целия пост
# 228
Ивуша, къде беше преди седмица когато всички пропищяхме, че ни е забавено майчинството?  Thinking ooooh! Laughing
Е поне горе-долу се успокоявам, че на всички, а не само на мен продължават да го забавят.

Дани, ще видя има ли и други желаещи и ако да ще пусна тук рецептата, ако не - на скайпа Simple Smile Иначе Анди я заварих станала до леглото по гол гъз и за това първоначално нищо не заподозрях, докато не мернах зачервяването по тила като я преобличах.  hahaha На всичкото отогре когато отидох при нея да я съблека от чувала и да я сложа на гърне беше на половина мокра, та мокра!  Shocked Памперсът беше тотално пълен и се чудя той ли така пропусна, че чак и коремът й беше мокър или нещо от шишето с млякото се е олигавила, ама то едва пуска течност, та и това ми се струва невероятно. Бодито до корема, долнището, дебелият чувал  - всичко беше вир вода.  newsm78
Виж целия пост
# 229
Втората година от майчинството стриктно се следи персоналния регистър на фирмата, така че когато се внесе тогава ще имаме майчинство. Моето до сега го изплащаха на 2-3, а този месец си го получих на 7, което пак е добре, но всичко зависи от фирмата. Другия месец не се знае ... Можете да си вземете ПИК (който няма) от НОИ и с него се вижда по-рано кога ще има превод.
Виж целия пост
# 230
Добър ден и от мен!  food010

Виждам,че някои започват деня си приключенски настроени  Joy Бърборанке,май и ти вече ще пиеш кафенце покрай Анди - ти ще пиеш,на нея ще и действа  Laughing Наистина-давай рецептата,много апетитно прозвуча. Забелязала съм,че често правиш така - подшушнеш нещо,за да раздразниш апетита и после... "воала"   chef Харесва ми този подход   Hands Thumbsup
Иначе те пропуснах,че Анди е паднала-неприятно,но май все повече ще "обръгваме".И на Марти му се случи преди 2 седмици-изумих се колко кръв изтече.После все едно имаше силикон в горната устна  ooooh!

Ивуше той "педала-удавник" е предчувствал какво го очаква,като го хванеш и затова е предпочел удавянето Joy

 hahaha Да,да и аз така мисля  hahaha

Трейси,радвам се,че си по-добре.Стискам палци това да не се отрази на работата ти и шефа и колегите да ти влязат в положението без лоши помисли.От това,което съм чела и представата,която имам за теб,смятам,че така и ще се случи.  Hug

Рене,добре завърнала се  welcome

И на мен още не са ми превели майчинството.След това,което четох тук,струва ми се,че трябва да дойде около 15-и.Не стига,че тези пари ще ми стигнат само за месечните разходи на Иш (грубо казано),но и пак ще гадаем кога и как  #Cussing out    newsm66 #2gunfire 
Виж целия пост
# 231
Ъпдейтнах заглавийцето да е в тон с времето.   cold Wear Umbrella

Фликсче, хихи. Ами аз пускам идейката и ако видя, че има интерес с кеф пускам рецептичка тук. Иначе може да излезне като натрапване, спамене, а някой мой враг сигурно би стигнал и дотам да помисли 'офф тая пак се прави на интересна'.   Mr. Green

Значи:

1,5 кг пилешко месо, най-добре паржолки. Слага се в марината за около час - 200мл вино (аз ползвах червено) и каквито подправки искате - аз сложих риган и розмарин. Може малко соя сос. Пилето се задушава в тиган - първо се слага малко мазнинка, като промени цвета си от двете страни и стане бяло, слагате или малко водичка или маринатата, в която е киснато. Като се задуши и стане леко златисто от 2те страни се слага в тава. В тиган се задушават зеленчуци (пак първо с малко мазнинка, след това се добавя и мааалко водичка): 2-3 моркова нарязани на ленти, 2 чушки на ленти (червена, зелена, каквито имате, най-добре пресни, но може и каквито имате, 2 глави лук нарязан на шайби, 5-6 скилидки чесън на малки кубчета и 4-5 кисели краставички нарязани на кубчета. Морковите се слагат първи (като най-твърди), после чушките, кис. краставици, лука, чесъна. От време на време се разбърква. Като са се задушили (поомекнали) се слага един голям буркан доматен сос (аз предпочитам пасиран, а не с цели или рязани домати) с 1 с.л. кристанлна захар (аз сложих кафява). Подправя се с 1 ч.л. черен пипер и 1 ч.л. червен ЛЮТ, още малко риган и розмарин, може босилек, магданоз, въобще всякакви зелени подправки по вашия вкус. Накрая се слагат 2 щипки сол. Всичко къкри известно време на по-лек огън, за да се смесят вкусовете като се бърка от време на време. Пилето се залива със соса и се пече 30мин с фолио на 200градуса + 15 мин без фолио само отгоре, за да се позапече. Ако смятате, че пилето е достатъчно сготвено още в тигана просто сложете да се запече със соса само отгоре за 15тина мин. Наистина става аааадски скусно. За гарнитурка може бял ориз (за който яде НЕразделно  Mr. Green ). Туй то.  Hug

Клюкарката се обажда да каже, че Мама на Яна чете  Mr. Green - дали няма и тя да се разпише, че и тя съвсем изчезна?  newsm78
Виж целия пост
# 232
Ъпдейтнах заглавийцето да е в тон с времето.   cold Wear Umbrella

Загледах се,че май не е същото,но си рекох,че досега съм бляла и не съм забелязала,че новата тема е с друго заглавие  ooooh! Blush  Whistling
Много хубаво заглавие   Hands Clap
Виж целия пост
# 233
Да ви кажа пък, е мойто августинче вкъщи си е най-щастливо...играе си кротък, слушка много  и въобще ...но проблемо
 Яна, тук бях и преди седмица, и преди две...просто мислех, че забавянето е било еднократно за миналия месец и затова зададох болния въпрос отново...
Айде хубав ден и дано вашия е слънчев...че моя е доста мрачен...
Виж целия пост
# 234
Хоп, ето ни и нас  Mr. Green

Мноооооого студено навън бре, зимата рано-рано напомня за себе си. Бърборанке, определено заглавието е много подходящо  Peace

Сутринта водихме Алекс до лекарката. Екипирахме се добре, сложих му даже чорпогащник и зимната шапка  ooooh!. Аз си навлякох зимното яке.
Алекс е по- добре днес, въпреки, че педи каза, че му е много зачервено гърлото и му е възпалено дясното уше. Сега си обяснявам това, че плаче като кашля. Мислех, че се плаши, а то го боли гърлото.
Преди малко се борихме да слагаме капки в ушите, ма то направо ужас. Беше борба свободен стил, накрая го заклещих и с триста зора капнах. Те и капките едни гъсти, едвам се стичат  #Cussing out. Абе веселба вкъщи  Mr. Green. Алексчето сега е точно като едно малко цигане- с кафяв нос и сополи от капките, с жълти уши от другите  Joy Joy


И да ви кажа каква ми е маймунка- преди два дни го забелязах, че може да лази на коленца.  #Crazy А си мислехме, че не може, защото той си се придвижва като се влачи по корем  Mr. Green. И сега като му кажа- "Айде мамо, ставай на коленца " се изправя, прави една обиколка на хола и пак си ляга по корем   hahaha hahaha Явно така си му е удобно Simple Smile


Бърборанке, Анди голяма изследователка е станала Simple Smile Решила е да провери съдържанието на гърнето Simple Smile А за рецептите и аз си ги записвам, че даже и ги правих ( без лимонената торта, все не стигам до нея). Новите идеи са винаги добре дошли, че и без това все се чудя какво да готвя   bouquet

Ивушке, аааааа не така Simple Smile То че деня е мрачен, такъв е, ама недей и с мрачно настроение. Жалко, че нямам твоята духовитост, да те разсмея, както ти правиш с твоите весели постове  Hug. А за педала- удавник.........  hahaha hahaha hahaha

Рене, добре дошла отново и от мен  Peace. Дано бързо отмине лошия период и неприятностите останат зад гърба ви. Нали все казват- че след всяка лоша ситуация идват хубави моменти  Hug

Хариелка, сега прочетох за падането на София. Миличката, сигурно доста сте се изплашили  Hug. Добре, че масата ви е елипсовидна, нашата си е с ъгли. Сложихме силиконови, обаче Алекс постоянно ги маха и разнася из цялата къща. На ден сигурно ги слагам по милион пъти  ooooh!

Шайн, много хубаво, че сте успели да си вземете нова шапка. Честита да ви е, да не я губите  Peace

Рени, Алекс има три зъбчета. В момента са тръгнали още три отгоре.  Peace

Амбишъс, благородно завиждам за спането на Саванка Simple Smile Алекс задължително си се буди в 6- 7 за мляко. Е, после пак заспива на най- много за час. Има моменти, в които спи до 9-9.30, ама те са редки Simple Smile

Фликс, и вие ли в отбора на сериозно падналите? Май с прохождането все повече ще четем и за разбити уста, ужулени лакти и колене и тн.


За майчинството- преведоха ми го вчера. От работата ми казаха, че само първия месец ще имам забавяне ( както и стана) и след това ще ми превеждат без закъснение.



Аз пак се улях  Mr. Green. Напоследък все пиша едни фермани, но щом ми отговаряте, значи все пак някои ги чете Simple Smile
Виж целия пост
# 235
Мариелка, как да не те четем бе душа...Аз най-обичам дългите постове, може би защото аз самата не мога да произвеждам такива...Да се оправя Алекс, че да минава вече и другата работа и да си отдъхнеш вече..Що се отнася до мрачното настроение, веднъж в годината може...На позитивен и лъчезарен човек като мен рядко може да ми се заоблачи пред очите..Но днес просто не ми е ден..
Виж целия пост
# 236
Добро мрачно утро!  Grinning
Ние станахме преди малко, но въобще не сме за завиждане, имайки предвид безбройните нощни събуждания..  Tired Пак не сме наспани, поне аз не съм. Смятам, че е зъб, нали все трябва да има причина. Така че Глупи, Дани в един отбор сме,  Hug  Hug
Благодаря на всички много мили момичета за топлото посрещане, подкрепата и въобще!   Hug Да не ви изброявам всички, вие си знаете  Grinning а и знаете, че сте страхотни!   bouquet
Амбишъс  Hug Много кофти това с петъците  Tired Нали тогава щяха да са нашите "срещи-горещи   Laughing Сега трябва да сменяме графиците  Joy  Hug
Трейси страхотна новина научих!   bouquet Лека и безгрижна бременност да имаш! Ето как се сбъдват мечтите, с много желание и още повече труд  Laughing  Hug Дани си заслужава сестричката!
Бърборана, с теб се  "оправихме по Скайп  box   Grinning   И нали си говорихме за правото да изказваме мнение, нека се изкажа по твоята рецепта.  Не знам доколко е здравословна по РХ, но на мен хич не ми звучи като такава. С това мариноване в черв. вино, което "изпива вс. ценно от пилето и го изсушава   newsm78  и много ти е дълга топлинната обработка..  А и цял буркан консервирани домати, нямаш ли киселини бе жена?  Rolling Eyes Не знам, аз от липса на време ли или защото гледам да се съобразявам с менюто на Еванджи, сега готвя по-опростено и бързо. Нещо подобно правя но аз му викам  Пиле по китайски. Всичко става за 30 мин макс. Пил. гърди на ленти, може и да се мариноват само в малко соев сос, чесън и джинджифил. Става и друго месо, но пил. е най–крехко. В тиган от типа Уок се задушават в зехтин първо зеленчуците, на едро нарязани, лук, чесън, чушки ( шарени, от цялата гама  Grinning ) , морков, нарязан на ивички и вс. което се намира в хладилника, като гъби, тиквички, зелен лук или праз може, по преценка и пресен домат, прибавя се и пилето, малко подправки. Зеленчуците си пускат сок и дори не прибавям вода. Мъжа ми го обожава! А.. забравих, че го правя с оризови нудели или ориз Басмати много му върви.  Peace
А колкото до Калина, нали не вярваш сериозно че очаквам някой да ми каже нещо хубаво за детето ми, за да се уверя в достоверността му? То се вижда с просто око!  Mr. Green И не бъди толкова мнителна!  Naughty Да, вярвам ѝ, както и вярвам че всички деца са прекрасни!  Особено през нейния обектив.. Тя има начин да предизвика най-невероятната усмивка, да я "улови и запечата. И тук ѝ благодаря за това!   bouquet
Виж целия пост
# 237
Добро слънчево утро  Laughing  Wink, от вчера тук времето се оправи, Рене, от вас слънцето дойде при нас явно. Вчера от сутринта се прибрахме за малко само следобеда да нахраня Соня, целия ден изкарахме навън. От училището на Емо вчера  следобеда ги водиха на един хоф близо до нас пълен с разни животни - магарета, кози, зайци, патки и такива разни, абе то една ферма, но са я направли леко като в зоологическа градина за децата да се забавляват, има и за хапване и пийване, много е хубаво. Трябваше да си го взема от там и като отидох останахме още близо час, Соня и той не искаха да си ходят. Мисля сега събота и неделя, ако времето е все още хубаво да ге водя пак с мъжа ми. Емо пък, понеже си беше забравил парите, а им искаха да си носят 2 евро, за да закусят там в тоя хоф и аз отидох да му ги оставя преди да тръгнат натам, като ме видя и ми се разсърди що съм дошла да го взема толкова рано, аз му викам, че съм отишла само да му оставя парите, а не да си го звимам. Като си затръгвах, реши, че иска и той да се прибира, хубаво, тръгнахме си ние е на половината път, ама аз май всъщност искам да ида с тях, айде обратно....луд за връзване и като си го вземах Соня заспа в колата навръщане и му предложих да я преместя в количката и да идем да покара колело, не искаше, бил изморен. Аз имах да проведа един служебех разговор и докато я чакам да се наспи в колата, си викам да не губя времето, ми да се обадя. Емо  след 10 минути ми чука на стъклото, нахлупил си каската, яхнал колелото и да тръгваме, а аз точно вече в разгара на дискусията, не мога да кажа аре, че трябва да ходим да караме колело, не мога да му кажа на Емил, да престане да блъска по стъклото, че го чувам, ама не мога точно сега и с него да говоря....6ти номер казвам ви  Crazy.

Соня вчера пак си разби устата, сега тя е със синя уста, Емо е все още със синьо око, някой загрижен гражданин ще вземе да пусне сигнал до социалните да ме проверят за домашно насилие.

Тва от нас за сега, няма да пиша поименно до всеки, че нямам време, но иначе и аз си ви чета. Ние излизаме на разходка.

Целувки на всички бебоци!
Виж целия пост
# 238
Привет - аз нещо съм бясна - съседите цяла седмица тропат точно между 2 и 4 - ама тропане - яко, пробиват дупки с бормашина и т.н. Уж гледам да съм търпелива, защото чакат бебе - в неделя е термина и сега явно монтират мебелите в детската стая, ама то бива, то може - всеки ден и то точно, в този часови пояс, в който спим - е как пък един ден не ги правиха тези наща по-рано или по-късно! Ако и днес ми събудят детето - вече ще отида да се оплача! #Cussing out

Рени - не се притеснявай и ние имахме само долните 2 зъба до преди 10 дни и после ни изкараха 4-те горни пак наведнъж, а след още 2 дни - 2 кътника - много странно - на Али и никнат абсолютно огледално до сега - ама по едно и също време без да има и милиметър разлика! Crazy Ще поникнат и вашите - може и наведнъж да стане! Hug

Бърби - разконспирирах те - това РХ - означавало Разделно Хранене ooooh! Joy Joy - Хаха - пък аз направих връзката с РН - ПеХа - демек стойностите на киселинност - абе четох за това нещо - малко шантава история - определено се отказвам да го спазвам! Писна ми от режими и ограничения! Иначе с Разделното съм запозната - дори в един момент го спазвах, ама и там се провалих! Embarassed

За завиването - одеалото напряко почти подейства, ама почти - да кажем половината нощ да е спала завита - другата не! Crazy Ще опитвам днес с чувалчето - нищо, че е дебело - да знам поне дали да купувам по-тънко или не! Обаче и аз ще трябва да я слагам след като заспи  - иначе абсурд! Naughty
Виж целия пост
# 239
Андреа не иска да яде, просто отказва 95% от нещата, които й предложа. Това откакто си цепна устната вчера. Но направо се съмнявам, че нещо я боли или й киселее, защото ядЕ кис. мляко. А снощи пък яде от нашия ориз (който се въвче все пак), днес дъвка хляб... С 300 зора за обяд си изяде кремчето и малко кис. мляко без нищо, (че с круша както й го бях направила не го искаше). Супер странно поведение...  Sad

Сииллввии, хахаха, да РХ е разделно хранене на кратко. Еее важното е, че в крайна сметка сер азбрахме Mr. Green  Hug

Рене, ааа ма казвай си мнението бе, щом го правиш поне ти е било интересно да ми прочетеш поста Simple Smile (Но това за Калина все пак май го прие твърде на сериозно, макар да каза, че правилно си ми разбрала шегата.  Simple Smile ) За манджичката, не нямам киселини и да  - според мен си е здравословно и най-малкото не е НЕздравословно. Който яде разделно не е казано, че е необходимо да яде само едно голо и сухо пиле, метнато във фурната с вода със сварени моркови и броколи за гарнитура - в един момент писва+все пак не готвих само за себе си.  Joy Киселината е това, което придава вкуса на тази манджичка, освен това идеята на захарта в дом. сос е точно да убие киселината от него. Wink За топлинната обработка не разбрах какъв е проблемът?  newsm78 За мен колкото по-дълго готвено е месото, толкова по-добре. Алангле не обичам, а и не е полезно.  За виното  - изобщо не съм съгласна, особено за червеното!  Mr. Green В него има антиоксиданти и много желязо, а при топлинна обработка алкохолът се изпарява. За пръв път чувам, че от виното месото ставало сухо  #Crazy Никога не ми е ставало така, а и в крайна сметка сигурно има причина и бялото и червеното вино масово да се използват за мариновка или сос и от най-най-добрите готвачи ? Wink

По този повод ето ви една подобна рецептичка (също разделна), която на Рене сигурно също няма да й се стори здравословна  Mr. Green но за мен е и е ааадски вкусна.  Mr. Green

Чомлек

1 - 1,5 кг телешко за готвене, предварително сварено в тенджера под налягане
3-4 глави лук нарязан на не много ситно
400 мл червено вино
10-15 скилидки чесън
200 гр. моркови нарязани на ленти
1 с.л.червен пипер
10-15 зърна черен пипер
2-3 дафинови листа
риган, розмарин, босилек

Телешкото (нарязано на парчета) се кисне около 1ч. в марината от виното, риган, розмарин, босилек. В тиган се задушават нарязаните зеленчуци. Като омекнат се прибавя месото с маринатата, в която е киснато и 1 с.л. черен пипер. Всичко се дозадушава, за да се смесят вкусовете. Слага в тава, прибавят се черният пипер на зърна и дафиновият лист и се запича 15тина мин. на 200С. Сервира се или с бял ориз или с картофено пюре (за който не е 'разделен'  Grinning ). Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия