Идеи за бизнес - 10

  • 56 065
  • 751
# 360
В България има безкрайно разнообразие от детски храни, памперси, детски стоки по принцип също.
Дори ми се струват много повече от тези тук. Което е и логично, в България всеки може да вняся каквото си иска.
Този бизнес (ми се струва) е много конкурентен , не бих се насочила натам.

violante, моите идеи край нямат. Майка ми казва, че трябва да отворя агенция за идеи и че ако продължавам така ще я побъркам:) Важно е обаче да сме и реални. Засега отчитам за +, че се 'добрах' до добро помещение, с потенциал ако не за химическо ( каквото беше и е), за нещо друго в бъдеще. Засега съм доволна, въпреки, че бих могла да бъда и много по-доволна  Twisted Evil  Но в тази икономика в момента, и безумна политика и ситуация в Италия се считам късметлия, че се задържаме на повърхността и си повтарям 'търпение'.

Виж целия пост
# 361
За собствените си доставчици не вярвам някой да ти разкаже кои са Simple Smile
как се обработват фактурите теб не би трябвало да те интересува, това е работа на счетоводителя. Същият ще ти обясни разликата между стоките от ЕУ и извън ЕУ. И за ДДС-то.


Е защо пък не  newsm78
Нали за това е темата,да си споделяме идей и да си помагаме.
Аз не искам да взема бизнеса на някой.Казах,че града за който става въпрос няма такъв магазин.
Така,че на никой няма да преча.

Много си тънкообидна, първо задаваш въпроси, които нищо, ама нищо общо нямат, тоест за данъчните  Simple Smile Тоест за теб ддс, европейски съюз и извън него и митници имат общо име - данъчни. И мислиш да отваряш магазин  ooooh!
Фирма имаш ли? Явно не.
Отговаря ти се да конкретизираш, а, ма не, то не били данъчните, ама било всичко някой да ти каже малко повече, ако може направо да ти отвори магазина, и да ти намери специЯлно доставчиците. И как се обработват фактурите. Ми фактурите, руса главице (както сама се наричаш), се обработват без значение дали са от доставчик от Шри Ланка или Каспичан. Аз също съм руса, да не кажеш, че те иронизирам.
И хайде, нека някой дойде и ти изброи доставчиците си  Laughing Чакам, може и да понауча нещо и аз. А бизнес се краде, и още как  Wink
Подсказвам: нали сте взимали за племенницата стоки? Ами взимаш марките на тези стоки и търсиш кой ги продава, дали директно производителя, или местен дистрибутор, или дистрибутор за цяла Европа или по държави. Най-вероятно ще се окаже, че си имат и представител за България, в повечето случаи изключителен. За по-голяма точност обърни опаковката на стоката и чети  Grinning
Виж целия пост
# 362
В България има безкрайно разнообразие от детски храни, памперси, детски стоки по принцип също.
Дори ми се струват много повече от тези тук. Което е и логично, в България всеки може да вняся каквото си иска.
Този бизнес (ми се струва) е много конкурентен , не бих се насочила натам.

violante, моите идеи край нямат. Майка ми казва, че трябва да отворя агенция за идеи и че ако продължавам така ще я побъркам:) Важно е обаче да сме и реални. Засега отчитам за +, че се 'добрах' до добро помещение, с потенциал ако не за химическо ( каквото беше и е), за нещо друго в бъдеще. Засега съм доволна, въпреки, че бих могла да бъда и много по-доволна  Twisted Evil  Но в тази икономика в момента, и безумна политика и ситуация в Италия се считам късметлия, че се задържаме на повърхността и си повтарям 'търпение'.


Важното е да имаме идеи. Ситуацията в Италия е наистина безумна в момента  Tired въпреки, че според мен се посъживява, поне в нашата зона.
Това, което ме кефи при вас, е, че е много развито груповото закупуване на стоки за дома, за децата, плодове, зеленчуци, вино..., даже понякога ходя да гледам сайта на солидарната група от вашия град. Мисля да основа такава в моето градче, че няма, има в съседното, ама са големи баровци.

Ето ви идея за бизнес в България  Sunglasses Нали искате идеи  Wink
Виж целия пост
# 363
Имам въпрос - знае ли някой как се наемат хора за работа от вкъщи - т.е. имаш идея за създаване на някакъв продукт и искаш да наемеш някоя баба да го изработи в нейния дом. Даваш й суровините и я оставаш да си работи. Плащаш й когато ти  даде готов продукта.
Та въпроса ми е как се процедира с такъв тип дейност? И по-точно  незнам какво се прави с данъчни, трябва ли да има договор някакъв между вас, осигуровки на нея плащат ли й се, как се отчиташ, може ли да не обявяваш никъде, че еди коя си баба работи продукта ти в дома си, или пък тя трябва ли да обявява, че извършва някаква дейност срещу заплащане? Нещо на приинципа на мартениците.....Много въпроси зададох - дано сте ме разбрали.
Виж целия пост
# 364
В България има безкрайно разнообразие от детски храни, памперси, детски стоки по принцип също.
Дори ми се струват много повече от тези тук. Което е и логично, в България всеки може да вняся каквото си иска.
Този бизнес (ми се струва) е много конкурентен , не бих се насочила натам.

violante, моите идеи край нямат. Майка ми казва, че трябва да отворя агенция за идеи и че ако продължавам така ще я побъркам:) Важно е обаче да сме и реални. Засега отчитам за +, че се 'добрах' до добро помещение, с потенциал ако не за химическо ( каквото беше и е), за нещо друго в бъдеще. Засега съм доволна, въпреки, че бих могла да бъда и много по-доволна  Twisted Evil  Но в тази икономика в момента, и безумна политика и ситуация в Италия се считам късметлия, че се задържаме на повърхността и си повтарям 'търпение'.


Важното е да имаме идеи. Ситуацията в Италия е наистина безумна в момента  Tired въпреки, че според мен се посъживява, поне в нашата зона.
Това, което ме кефи при вас, е, че е много развито груповото закупуване на стоки за дома, за децата, плодове, зеленчуци, вино..., даже понякога ходя да гледам сайта на солидарната група от вашия град. Мисля да основа такава в моето градче, че няма, има в съседното, ама са големи баровци.Ето ви идея за бизнес в България  Sunglasses Нали искате идеи  Wink
Виоланте , ще споделиш ли по конкретно какво имаш предвид ?? newsm78
Виж целия пост
# 365
violante,
Не съм тънко обидна.Нямам и фирма в Бг.
Живеем е Холандия , тук имаме малък бизнес и не съм на ясно изобщо за изискванията в БГ.
Както писах,магазина ще е на майка ми.И тя ще се занимава с него.
За конкретните храни ,който ме интересуваше видях,че ги внасят в Бг.
Доста прочетох в нета,и така,че горе долу ми просветна.
Благодаря все пак   bouquet




Виж целия пост
# 366

Важното е да имаме идеи. Ситуацията в Италия е наистина безумна в момента  Tired въпреки, че според мен се посъживява, поне в нашата зона.
Това, което ме кефи при вас, е, че е много развито груповото закупуване на стоки за дома, за децата, плодове, зеленчуци, вино..., даже понякога ходя да гледам сайта на солидарната група от вашия град. Мисля да основа такава в моето градче, че няма, има в съседното, ама са големи баровци.Ето ви идея за бизнес в България  Sunglasses Нали искате идеи  Wink
Виоланте , ще споделиш ли по конкретно какво имаш предвид ?? newsm78
[/quote]

Разбира се, за теб винаги  Hug Нали знаеш, че си ми слабост и с теб имаме обща страст - италианската кулинария   chef
Ами става въпрос за спестяване, но обратния медал на спестяването е печелене, нали ме разбираш  Blush Значи, в Италия "поникна" нова клиентска група, това са групите за солидарни покупки. Според мен място бол за такава дейност и в бг. Първоначалната цел е била всъщност да се помогне на местните малки производители, но след това се е разрастнала и покрива практически всичко. Изводите, които всеки може да си направи от тези мои 2 реда са: помощ на местните производители и гаранция за купуване на продукцията им, по-добра цена за купувачите като група, защото е нещо като "на едро", но не съвсем, не е нужно да имаш фирма. Тези групи трябва да имат координатор, нали? Той все пак по нещичко трябва да печели, дали като пари, комисионна или просто под формата на продукти?
Я направо да ти метна сайта на Форли  Simple Smile (Лени, кажи и ти нещо  Hug ) http://www.ingasati.net/
Наготово не давам  Wink Мислете  Hug

Виж целия пост
# 367
Идеята за солидарни покупки я харесвам много, защото подкрепя местни производители ( въпреки, че те и банани продават), но не е гарантирано, че цените са по-ниски.  Виждам в момента яйцата например са 2,10евро  за 6 бр яйца.  Аз купувам 6 яйца м/у 70 цента и 1.20 примерно ( макс.). Ако наистина цените бяха по-ниски, аз бих пазарувала така , да. Както стана с млякото. 1 евро 1 литър, издоено от кравата сутринта. Абсолютно несравнимо с това, в супера. Аз за автоматите за мляко бях разказвала в някоя тема не помня коя назад.
Не знам от какво се печели ( от логистика?), но ако има някакви производители тип км 0, в Плевен да кажем и съм от Плевен ще го организирам това нещо с голям кеф.
Виж целия пост
# 368
Идеята за солидарни покупки я харесвам много, защото подкрепя местни производители ( въпреки, че те и банани продават), но не е гарантирано, че цените са по-ниски.  Виждам в момента яйцата например са 2,10евро  за 6 бр яйца.  Аз купувам 6 яйца м/у 70 цента и 1.20 примерно ( макс.). Ако наистина цените бяха по-ниски, аз бих пазарувала така , да. Както стана с млякото. 1 евро 1 литър, издоено от кравата сутринта. Абсолютно несравнимо с това, в супера.
Аз за автоматите за мляко бях разказвала в някоя тема не помня коя назад.


Аа, че има и такива, да, абсолютно ... Но има и изгодни производители и места, аз лично се пазаря като цигане. Цените трябва да ги знаем ние самите, никой няма да се погрижи за нас по-добре от нас.
Виж целия пост
# 369
Holla Nemo, lo que escribes es muy malo.

Също така значи, че тук сме щраусово-оптимистични. 25% безработица е страшно. Ако и Испания банкрутира - не ми се мисли за ЕС и последствията за нас, българите.
Въпроса ти "каква печалба трябва да се направи за един нормален живот в БГ" го разбирам колко са средствата, необходими за добър живот у нас. Всеки гледа от собствената си камбанария, но според мен 3000 лв ще са ви достатъчни.

Относно това, че София не ти харесва - да, прав си, но там е съсредоточен бизнеса в тази държава и там най-лесно ще се справиш, още повече, че ти е роден град, а това значи, че интуитивно усещаш някои неща, които например аз, като родена и живяла на друго място, няма да усетя, а те са важни за успешния бизнес.

В момента търговията в България е много динамична величина и всичко е строго индивидуално. Във Варна и Русе е много слабо, индикации за съживяване откъм Бургас, зле в северозапада като цяло, малко по-добре в Южна България. Сведенията са ми от партньори в производството и търговията с дрехи.
Другият бранш, с който съм запозната е свързан с строителство и машиностроене - металоконтрол. Работата е на приливи и отливи според финансирането на няколко проекта, за които от ЕС ни извиват ръцете - няколко сероочистки и Мариците, другото е дребосъци разни.
Не мисля, че идеята ти за  търговия с храни в твое магазинче ще е успешна, предвид инвазията на големите хранителни вериги.
Но пък автосервиз, където и да е у нас, би била една добра идея за бизнес, още повече, че имаш опита и машините. Освен в автосервиз, скоро не си спомням да съм чакала за ред на друго място, тук коли много, и повечето не са първа младост.
Защо не помислиш за сервиз тук?

Флорисима, напиши си един лист с цените и си го сложи така, че да ти е постоянно пред очите.
Защо пазаруваш от Метро, не е ли доста скъпо там?
Виж целия пост
# 370
 violante, за нещо подобно ли става въпрос?
http://www.zadrujno.bg/Home.aspx
Защото тук, в България има доста сайтове вече, само, че аз само за този съм абонирана.
Ще пробвам да открия и други, мисля, че имаше нещо като "колегите"...
Виж целия пост
# 371
Не точно. ( не съм виоланте,де
До колкото виждам сайта на задружно тук има т.нар сделка, за която трябва да се съберат примерно 60 човека, за да я вземат на много по-ниска цена ( гледам билети за театър в момента). Това е идеално ако на теб, като продавач ти останат например 50 чифта маратонки, които не знаеш какво да ги правиш. Обявяваш сделка и чакаш.

При нас солидарните покупки имат и социален ефект така да се каже. Продават се местни продукти, т.нар 0км., което теоретично би трябвало да понижи цената , защото отпадат разходи по съхранение, транспорт, опаковане, прекупвачи по веригата, а малки производители си гарантират продажбите така, осигурявайки си вход към купувача ( защото не всички производители могат да стъпят в някой супермаркет, нали).  Не съм наясно защо не винаги цената е по-ниска, предполагам, защото се предлага да кажем наистина прясно месо, мляко, яйца и т.н, а не нещо, което е висяло Х години във фризер на -80. Може би някои неща са и по-евтини.
Аз от местен производител купувам тоалетна хартия  Sunglasses, кухненски рула хартия ( гледам, че и той е в мрежата затова го споменавам). Цената му не е висока, но не е  и най-ниската, която съм виждала. Но купувайки от него знам, че му помагам да оцелее - това мисля, че е именно солидарния елемент. Насърчавам дребните производители, продавачи, надявам се и мен да ме предпочетат по същия начин.
Виж целия пост
# 372
violante, за нещо подобно ли става въпрос?
http://www.zadrujno.bg/Home.aspx
Защото тук, в България има доста сайтове вече, само, че аз само за този съм абонирана.
Ще пробвам да открия и други, мисля, че имаше нещо като "колегите"...

Не, и аз казвам, че не е точно това.
Иначе аз съм фен на тукашния такъв сайт, който се казва groupon.
Виж целия пост
# 373
Стана ми ясно, много хубава идея, но предвид някои особености на нашия характер, според мен, трудна за осъществяване тук. Мерси за инфото.

оф - 10 c's, от този сайт разбрах кога и как е поставено началота на хим. чистене  Grinning
"През 1855 прислужницата на майстор по багренето на платове обърнала керосинова лампа върху оцветена покривка. Тогава майсторът забелязал как веществото избелва без да уврежда тъканта и поставил началото на химическото чистене."
http://www.zadrujno.bg/263/himichesko-chistene-grupovo-pazaruvan … tapka-atelie.aspx
Виж целия пост
# 374
Ау, това е много готино:)))
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия