Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Кога е подходящо да се добави омекотител при пране на бебешки дрехи?
Кога трябва да започне захранването на бебето с твърда храна?
Какви са препоръките за предписване на антибиотици на бебета?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Кога е подходящо да се добави омекотител при пране на бебешки дрехи?
Омекотителят може да се добави по време на пране на бебешки дрехи, но е важно внимателно да се обмисли дозировката, тъй като кожата на бебето е чувствителна. Някои майки започват да използват омекотител веднага след раждането, докато други предпочитат да изчакат няколко месеца. Препоръчително е да се консултирате с педиатър или да използвате специални бебешки омекотители.
-
Кога трябва да започне захранването на бебето с твърда храна?
-
Какви са препоръките за предписване на антибиотици на бебета?
Когато се предписват антибиотици на бебета, важно е да се следва режимът на дозиране и да не се дават лекарства на празен стомах. Обикновено дозите трябва да бъдат равномерно разпределени през деня, като например сутрин, обяд и вечер. От съществено значение е да се консултирате с педиатър за точните дози и график въз основа на здравословното състояние на детето.
-
Какви са препоръките за почистване на пъпа на бебето?
-
Какви са препоръките за смяна на педиатър/личен лекар на детето?
. Тази вечер пак яде обща храна
).Малко се отклоних ,но за да продължа трябваше да вмъкна и този момент.И така вчера вечерта, усетих че тази кашлица при задавяне която споменах я има и без да се задави и е малко по груба и различна.Суха е от това което се имформирах от нета, няма секрети и т.н,няма хрипове не й свирят гърдичките(поне според мен)не са на често кашлянията ,спа си спокойно детето през ноща, даже прекалено спокойно бих казала .Искам да попитам какво бих могла да дам поне до утре нещо безобидно,че не ми се ходи на спешното нещо ,ще ми се изсмеят и ще изпишат нещо ей така,колкото да ме разкара?.Мога ли да си дам пак Панадолчето и пак вит.С-то,дават го и за кашлица, като последен прием беше вчера към 13ч.?
Незнам дали е реакция от ваксината, или просто лош период, но детето е нон-стоп нервно и плачливо. Температура няма, нито друго,което да ми говори, че е болна, но то е едно реване и постоянно мрънкане....
Нощем, да, нощем защото преди 12, 1 не се заспива се буди по 2, 3 пъти-отново с мрънкане и реване...Храня я, защото по друг начин незнам как да я успокоя. Пробвам със залъгалка, но спокойствието е за минута, докато не я изпусне от уста....Та така- храним се многократно, после мрънка още докато заспи....вече направооо
Някой имал ли е подобни оплаквания след ваксините, докога ще продължава този кошмар!?
Дано да е неразположение от ваксините, макар че се съмнявам щом никой не споделя подобни проблеми!
ако няма секрети и гърдите са чисти...може да пробваш.