За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 22

  • 32 803
  • 747
# 510
vetrovete_na_liobovta, капките Виброцил могат да се дават на деца над 1г. Гелът и спрея са за деца над 6г.
За всяко лечение или лекарство се консултирайте с лекар. Нямате ли наблизо спешен център или голяма б-ца с детско отделение?

sisi1974, лайка, липа, шипки (запича), може би и мента.
АнМари в понеделник следобеда ходихме точно до спешното , защото беше късно и педиатъра беше свъреил работа , когато отидихме с детето там ни направиха на 2 стотинки , защото това било спешно и било само за спешни случей.днес малката има 37.0(незнам това за вдигане на Т ли се води) но от два дни не беше вдигала на какво ли може да се дължи , тя уж се оправяше а днес е с лека хрема и това леко завишаване на Т , педито продължава да не вдига телефона още е на гласова поща
Виж целия пост
# 511
Здравейте, сина ми е на 11 месеца и от неделя е болен, хрема и кашлица, първата нощ спа трудно, имаше и лека температура, но оттогава не е вдигал, бяхме в неделя в Токуда, преслушаха го и нищо не чуха, дадоха ни осцилококцинум, но в сряда бяхме при педи и вече имаше някакув шум в гърдичките. Изписа Клацид, антибиотик, вземаме го, не искам да става по зле, но в листовката пише че може да заспива трудно, а той спи 3 пъти повече от преди, и ме притеснява тази сънливост, случвало ли се е на някои, иначе е в кондиция, играе и се смее, само сополите и отвреме навреме кашлицата издават че е болен.
Виж целия пост
# 512
Здравейте, сина ми е на 11 месеца и от неделя е болен, хрема и кашлица, първата нощ спа трудно, имаше и лека температура, но оттогава не е вдигал, бяхме в неделя в Токуда, преслушаха го и нищо не чуха, дадоха ни осцилококцинум, но в сряда бяхме при педи и вече имаше някакув шум в гърдичките. Изписа Клацид, антибиотик, вземаме го, не искам да става по зле, но в листовката пише че може да заспива трудно, а той спи 3 пъти повече от преди, и ме притеснява тази сънливост, случвало ли се е на някои, иначе е в кондиция, играе и се смее, само сополите и отвреме навреме кашлицата издават че е болен.
По вероятно е самата болест да го изморява,голямата ми дъщеря като е била болна през деня е спала по продължително.В момента лекувам кашлицата и,която вече се кърти,но в първите дни докато беше суха един следобед спа 4 часа.
Виж целия пост
# 513
vetrovete_na_liobovta, то аз хич не съм фен на спешните центрове, защото този при нас не струва и все се заканвам да не ходя там.
Температурата според мен няма да спадне изведнъж, а е на спадове и върхове. Важното е да не вдига рязко висока температура. 37 не е температура.
Предполагам, че всичко ще отшуми. Пожелавам ви бързо оздравяване.
Пробвала ли си сребърна вода?

silvergreen, най-вероятно сънливостта е от болестта.
Дъщеря ми също спи повече когато е болна. При мен е същото.
Виж целия пост
# 514
AnMary не съм пробвала със сребърна вода кажи ми как става.мерси за пожеланието bowuu
Виж целия пост
# 515
Капеш в нослето или даваш да пие. За ппиене д-р Михайлов каза, чее дозата е една чаена лъжичка. Пие се 20 дни и после се прави 10 дни пауза. Водата Аркол може да се дава неразредена.
Виж целия пост
# 516
Момичета на АБ сме от вчера дано е малък курс но малкия си кашля и има от време навреме сополи кажете какво да му давам друго  за да му мине бързо давам и цитросепт вит с проспан и фенистил! newsm78
Виж целия пост
# 517
Достатъчно неща му даваш вече.
Виж целия пост
# 518
уф дано се оправи бързо чувам много страшни неща за тия бронхити и пневмонии Tired ooooh! SadДали мога да го изведа малко навън въпреки че е студено?Вече 3 ти ден стои вкъщи нз дали и това  е добре Crazy
Виж целия пост
# 519
Ами не знам, но си мисля, че е по-добре да го пазиш известно време.
Виж целия пост
# 520
Момичета, помощ! На 27-ми декември правихме първи прием на пневмококовата ваксина и пентаксима, от тогава бял ден не съм видяла! Sad Незнам дали е реакция от ваксината, или просто лош период, но детето е нон-стоп нервно и плачливо. Температура няма, нито друго,което да ми говори, че е болна, но то е едно реване и постоянно мрънкане.... ooooh! Нощем, да, нощем защото преди 12, 1 не се заспива се буди по 2, 3 пъти-отново с мрънкане и реване...Храня я, защото по друг начин незнам как да я успокоя. Пробвам със залъгалка, но спокойствието е за минута, докато не я изпусне от уста....Та така- храним се многократно, после мрънка още докато заспи....вече направооо Crazy  Някой имал ли е подобни оплаквания след ваксините, докога ще продължава този кошмар!?
Виж целия пост
# 521
Честита Нова година, момичета! Пожелавам ви здраве, щастие и любов през 2011! Дано бъде по-добра от старата във всяко едно отношение!

Не съм писала отдавна тук. Нуждая се от съвет.

Малкият /2г.3м./ от неделя насам е с гадният вирус с повръщане и разстройство. Преди това мина дъщеря ми, после и аз с мъжа ми. Но при нас мина бързо, по за един ден, докато при него разстройството продължава. Като казвам разстройство, да уточня, че ака 1 или 2 пъти на ден. Давам му лечебна хумана, но като цяло не е на строга диета. Давам му кус-кус с малко сирене и хуманата като ги редувам Общо взето това яде от 2-3 дни. Не е ял нормално от неделя през деня. Дори видимо отслабна Tired. Иначе има тонус, игрив си е, няма Т, само това разстройство да не беше. Нощем се закашля в един момент и повръща нещо като храчки, придружено е със спазми. Иначе обилно не е повръщал от два дни. Смятам, че сме го овладяли. Пи натриев цитрат, за разстройството му взех хидрасек, но го повръщаше и не го давам повече. Давах му сок от дренки, и него повръщаше и с това спрях. Кажете ми нещо ефикасно. Трябва да е нещо, което се поема еднократно. Като хапче. Има ли такова за малки деца? Със сиропи и др. такива не ми се рискува да не повърне пак. Солети не иска да яде. Бисквити обикновени също, препечени филии също. Общо взето знам какво трябва да яде, но той просто не яде такива неща. Много бях подробна, но исках точно да опиша ситуацията. Peace
Виж целия пост
# 522
  polin_a, всеки лекар ще ти каже, че разстройство се води когато ака повече от 4 пъти на ден.Недей да го насилвай да яде нищо.Нормално е детето като е болно 3 дни да не хапва нищо.Казвали са ми го лекари и наистина се убедих, че е така.Нищо няма да му стане!Щом играе и няма температура, значи детето е о.к.Давай му вода, това е единственото от което се нуждае.
Виж целия пост
# 523
Момичета, помощ! На 27-ми декември правихме първи прием на пневмококовата ваксина и пентаксима, от тогава бял ден не съм видяла! Sad Незнам дали е реакция от ваксината, или просто лош период, но детето е нон-стоп нервно и плачливо. Температура няма, нито друго,което да ми говори, че е болна, но то е едно реване и постоянно мрънкане.... ooooh! Нощем, да, нощем защото преди 12, 1 не се заспива се буди по 2, 3 пъти-отново с мрънкане и реване...Храня я, защото по друг начин незнам как да я успокоя. Пробвам със залъгалка, но спокойствието е за минута, докато не я изпусне от уста....Та така- храним се многократно, после мрънка още докато заспи....вече направооо Crazy  Някой имал ли е подобни оплаквания след ваксините, докога ще продължава този кошмар!?

А дали не мрънка защото е гладна? Щом с хранене се успокоява, възможно е да е това. С какво и в какви дози я храниш?
Виж целия пост
# 524
 polin_a, всеки лекар ще ти каже, че разстройство се води когато ака повече от 4 пъти на ден.Недей да го насилвай да яде нищо.Нормално е детето като е болно 3 дни да не хапва нищо.Казвали са ми го лекари и наистина се убедих, че е така.Нищо няма да му стане!Щом играе и няма температура, значи детето е о.к.Давай му вода, това е единственото от което се нуждае.

Аз честно казано не се тревожа особено, защото не е обичайната диария. Чудех се дали няма все пак някакъв препарат, който да се приеме от дете, както има хапчета за възрастни с много бърз ефект. За яденето - детето иска да яде, там ми е проблема. Снощи направо си хапна от нашата храна. Искаше, и това е.
За разстройство ми казаха за индийско орехче - настъргано и с малко вода. Някой давал ли е?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия