За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 22

  • 32 803
  • 747
# 525
  polin_a, всеки лекар ще ти каже, че разстройство се води когато ака повече от 4 пъти на ден.Недей да го насилвай да яде нищо.Нормално е детето като е болно 3 дни да не хапва нищо.Казвали са ми го лекари и наистина се убедих, че е така.Нищо няма да му стане!Щом играе и няма температура, значи детето е о.к.Давай му вода, това е единственото от което се нуждае.

Аз честно казано не се тревожа особено, защото не е обичайната диария. Чудех се дали няма все пак някакъв препарат, който да се приеме от дете, както има хапчета за възрастни с много бърз ефект. За яденето - детето иска да яде, там ми е проблема. Снощи направо си хапна от нашата храна. Искаше, и това е.
За разстройство ми казаха за индийско орехче - настъргано и с малко вода. Някой давал ли е?
Голямата ми дъщеря имаше упорито разтройство с ходене в тоалетната през 1/2 час преди половин година и след всякакви лекарства които този път не помагаха и дадох нишесте и лимонена киселина расмити с вода -до втория прием се оправи.
Виж целия пост
# 526
gardenia1979, може и да го пробвам това с нишестето. Утре ако продължава така Thinking. Тази вечер пак яде обща храна Whistling
Виж целия пост
# 527
Здравейте !ЧНГ с пожелания  за здрави дечица именно в тази тема.Срещнах случайно тази полезна темичка.Дано има само минаващи покрай нея без да се налага да питат в нея въпроси за болни дечица какъвто ще е и моя.

Моето момиченце е на почти 8 месеца.Първо дете.Не съм се сблъсквала досега с никакви болежки от нейна страна.Нямам и никакъв опит  със лекарства и т.н. ,аз не съм боледувала аз  и не са ми познати никакви средства за лечение на вързастни ,та камо ли на деца .Та, на 31 като се събуди имаше леки сополки на вид-безцветни, течни и то само при кихане ,което беше съпроводено с тях.Само това.При което една дружка ми каза вит.С в нослето и в устичката,но през деня забелязах и леко влажни очички.Вечерта дадох Панадолче(Т не сме вдигали,незнам беше ли удачно пишеше при насртинка и грип) и на другия ден също още два приема.На 1 си беше добре откъм сополки дори и при кихане ги нямаше.Дадох още една ампулка вит.С .Откакто сме се родили, при  задавяне със слюнка или при поемане на течност кашля, ще каже човек ,че е болно това дете от някаква пневмония или нещо подобно, не ги знам, коя кашлица каква е,даже педиатърката се стаписа веднъж малко преди да ни бие ваксината, като се изкашля ,прослуша я съответно ,но не чу нищо,а аз и казах че е така откакто се е родила(бяха ми споменали не лекар де, че било тясно гърло  newsm78).Малко се отклоних ,но за да продължа трябваше да вмъкна и този момент.И така вчера вечерта, усетих че тази кашлица при задавяне която споменах я има и  без да се задави и е малко по груба и различна.Суха е от това което се имформирах от нета, няма секрети и т.н,няма хрипове не й свирят гърдичките(поне според мен)не са на често кашлянията ,спа си спокойно детето през ноща, даже прекалено спокойно бих казала .Искам да попитам какво бих могла да дам поне до утре нещо безобидно,че не ми се ходи на спешното нещо ,ще ми се изсмеят и ще изпишат нещо ей така,колкото да ме разкара?.Мога ли да си дам пак Панадолчето и пак вит.С-то,дават го и за кашлица, като последен прием беше вчера към 13ч.?
  Благодаря!
Виж целия пост
# 528
...Искам да попитам какво бих могла да дам поне до утре нещо безобидно,че не ми се ходи на спешното нещо ,ще ми се изсмеят и ще изпишат нещо ей така,колкото да ме разкара?.Мога ли да си дам пак Панадолчето и пак вит.С-то,дават го и за кашлица, като последен прием беше вчера към 13ч.?
  Благодаря!

Честита Нова година на всички! Да е мноого, мноого здрава!
Лилка, сещам се аз какво бих дала - Осцилококцинум - 1/2 през 6 часа, докато отида на лекар - утре. Сиропче, каквото имам в момента - Септилин или Герисан (имуностимулиращи).
Бих погледнала, как са венците и ако са подути, зачервени и детето е капризно - Дентокинд (съдържа много съставки, вкл. и за повишена Т). Дентокинда - няколко пъти през деня - според храненията.
Ако успееш, свържи се с доктора на детето. Нашата в неработно време е трудно откриваема, но обикновено като й кажа за проведеното лечение до момента се съгласява и го оставя (все пак тези лекарства ми ги е изписвала тя).

Полин
, А примерно Суметролим не ви ли изписаха, той е и за чревни инфекции също. Има го на сироп и на таблетки. Миналата година лекувах такова чудо на сина ми с него. Акото беше веднъж на ден, но като разбити белтъци.
Виж целия пост
# 529
Момичета, помощ! На 27-ми декември правихме първи прием на пневмококовата ваксина и пентаксима, от тогава бял ден не съм видяла! Sad Незнам дали е реакция от ваксината, или просто лош период, но детето е нон-стоп нервно и плачливо. Температура няма, нито друго,което да ми говори, че е болна, но то е едно реване и постоянно мрънкане.... ooooh! Нощем, да, нощем защото преди 12, 1 не се заспива се буди по 2, 3 пъти-отново с мрънкане и реване...Храня я, защото по друг начин незнам как да я успокоя. Пробвам със залъгалка, но спокойствието е за минута, докато не я изпусне от уста....Та така- храним се многократно, после мрънка още докато заспи....вече направооо Crazy  Някой имал ли е подобни оплаквания след ваксините, докога ще продължава този кошмар!?

А дали не мрънка защото е гладна? Щом с хранене се успокоява, възможно е да е това. С какво и в какви дози я храниш?
И аз си го помислих, но го отхвърлих...Понякога си изяжда всичко /когато храня с шише/, друг път не, но след малко пак е нервна и мрънкаща....Беше започнала да заспива вечер в 9 /след храненето/ и да се буди към 3, 4, а сега реве до 12, 1, аз храня и след малко заспала-незаспала пак се буди с рев.... Tired Дано да е неразположение от ваксините, макар че се съмнявам щом никой не споделя подобни проблеми! Thinking
Виж целия пост
# 530
Момичета, помощ! На 27-ми декември правихме първи прием на пневмококовата ваксина и пентаксима, от тогава бял ден не съм видяла! Sad Незнам дали е реакция от ваксината, или просто лош период, но детето е нон-стоп нервно и плачливо. Температура няма, нито друго,което да ми говори, че е болна, но то е едно реване и постоянно мрънкане.... ooooh! Нощем, да, нощем защото преди 12, 1 не се заспива се буди по 2, 3 пъти-отново с мрънкане и реване...Храня я, защото по друг начин незнам как да я успокоя. Пробвам със залъгалка, но спокойствието е за минута, докато не я изпусне от уста....Та така- храним се многократно, после мрънка още докато заспи....вече направооо Crazy  Някой имал ли е подобни оплаквания след ваксините, докога ще продължава този кошмар!?

А дали не мрънка защото е гладна? Щом с хранене се успокоява, възможно е да е това. С какво и в какви дози я храниш?
И аз си го помислих, но го отхвърлих...Понякога си изяжда всичко /когато храня с шише/, друг път не, но след малко пак е нервна и мрънкаща....Беше започнала да заспива вечер в 9 /след храненето/ и да се буди към 3, 4, а сега реве до 12, 1, аз храня и след малко заспала-незаспала пак се буди с рев.... Tired Дано да е неразположение от ваксините, макар че се съмнявам щом никой не споделя подобни проблеми! Thinking
На мен повече ми прилича на никнещи зъби.Започват да болят още докато пробиват коста и може да са плачливи и нервни месеци на ред.На беба първия изби на 5м. и 1седмица,а на кака и на 10м.
Виж целия пост
# 531
Здравейте момичета.Малката от няколко седмици не спира да кашля. Вече пи Проспан,Стодал+Фенистил и не спира.Намали кашлицата,защото по-рано направо се давеше,но все пак кашля. През няколко дена я водя на лекар и гърдите й са чисти.Та въпроса ми е мога ли да й взема АЦЦ Кид или е малка за това?От какво може да е тази упорита кашлица при положение,че гърдичките са чисти?
Виж целия пост
# 532
От сополи например? от сух въздух? от алергия? червено гърло?....
за деца под 2 години пише само при лекарско предписание и под лекарско наблюдение. освен това ако гърдите са чисти не виждам защо....той се изписва при бронхити и пневмонии...
Аз при кашлици редовно давам чай от подбел и живовлек, питай лекар дали на тази възръст обаче е подходящо, но страшно омекотява  и е много приятен. по принцип за кърмачета съм чела това 1-2 ч.л. листа от подбел се заливат с 1/4 л. вряща вода, оставя се 10 мин да престои покрита и се прецежда. На кърмачета и малки деца се дава по 3-5 пъти на ден по 1 с.л., а на по-големи деца пият половин до 1 чаша 3 пъти на ден. та предполагам и при вас няма да е проблем да даваш...
Виж целия пост
# 533
Криси, давай лекарства за кашлица само след консултация с лекаря на детето. Особено , когато продължава като вашата. Преди Коледа сина ми пи Флуимуцил 100 - (АЦЦ- под друго търг. име) и получи страхотна уртикария. Не мога да те насърча да даваш АЦЦ Кид, давай каквото е изписал лекаря.
Внимавай, защото може да стане хронично.
Виж целия пост
# 534
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=873 виж тук има рецепта за сиропче за упорита детска кашлица - от картоф, лук и ябълка Simple Smile ако няма секрети и гърдите са чисти...може да пробваш.
Виж целия пост
# 535
Ами няма хрема.Сополите изчезнаха с пробиването на 2-та кучешки зъба.Днес ще я заведа на лекар да видим какво ще предпише.Иначе самата кашлица е суха,няма храчки.
Виж целия пост
# 536
Вярно ли е, че трябва много да говориш на новороденото, защото иначе може да остане глухонямо?
Виж целия пост
# 537
не, няма да остане глохунямо ест...но трябва да му говориш със сигурност, много Simple Smile слуха не знам да се развива със слушане... или да се уврежда от липса на слушане на говор...но може да затрудни проговарянето на детето, както и способностите му да общува адекватно в ранна възръст...
Виж целия пост
# 538
Вярно ли е, че трябва много да говориш на новороденото, защото иначе може да остане глухонямо?

За говореното трябва. При липса на говор от страна на родителя би се затруднило проговарянето на детето.
Глухотата е заболяване, което не се дължи на липса на говор (приказки) от страна на майката (родителите).
Немотата е следствие на глухотата. Т.е. не могат да чуят какво казват. В много от случаите глухите могат да произнасят звуци.
Виж целия пост
# 539
Привет отново!Днес водих малката на лекар.Излезна,че съм я заразила(аз съм болна в момента,а спим на едно легло)и има лека гъбична инфекция на гърлото,засега лекарката каза да я мажа с Дактарин.Все пак мерси много на всички за съветите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия