Януарската дружинка чукна втората годинка

  • 28 206
  • 739
# 540
Люби, да се оправя Кари Hug
Ланг-скорошно оздравяване Hug
Мим, супер за яслата. И Преславчо ходи от днес, също го взимам в 12,30, но не мога да кажа, че се чувства добре. Не знам, дали си въобразявам, ама май момченцата по-трудно свикват. Естествено, че си е до дете, но имам наблюдения, колко са по-отракани момичетата, амомчетата(вкл. Преслав) е все за полата на майка си Laughing
Ели, голямо приключение сте си спретнали с това пътуване с влака Grinning
Кокос, не бих казала, че е много обезопасено в нас, но аз го осатвям да прави повечето неща. Сам си бърка взима си вилици, лъжици, както ти писа-обслужва се със стол и си бърка в хладилника. Има само един шкаф, който все още е обезопасен, всички вече са без каквито и да било механизми. Пазя го най-много от фурната, която също се затваря добре. Истината е вече са си големи хора с мнение и възможности Rolling Eyesи вече забелязвам, че все по-рядко става както ми се иска на мен EmbarassedНе ми се мисли по-натам какво ще е Sunglasses
Заспива лесно, но няма режим Rolling Eyes, е с бибата е още, но засега се отказах да я махам, много си я обича човека Laughing
Ванилка, страхотна новина  Hug Hug HugБраво, браво-още едно юначе. Много се рдавам, че си добре и Маги, че вече си казва за нуждите. Пожелавам ти много успех и спокойствие Hug
Бубс, страшно забавна история, но на чужд гръб е забавно Joy JoyГоляма скица е твоя фъстък Peace
Аз да се оплача-боря с млечница #Cussing outГоляма гадост-пфу, цялата уста на малката е в тия гъби, дупето й също е много зачервено и ранички има чак-пак било от тях, че и на всичкото отгоре и мен ме подреди. Болят ме гърдите, еее не е истина каква е проклетия  SickМажа с Дактарин и чакам подобрение, ама упорота  работа #Cussing out
Иначе погачата мина страхотно-поиграха си децата, повеселихме се, бубичка спа през цялото време-абе много е добричка да чукна на дърво, даже си мисля, че Преслав е по-голямото бебе Confused
Айде мили мои-лека от мен  bouquet
Виж целия пост
# 541
Моник, гадна работа са това гъбите  Confused. А гърдите си с нещо третираш ли ги? Ако е с Дактарин - имай предвид, че той е разработен така, че да действа по лигавицата, т.е. само в устата. За външно приложение по кожата няма много ефект..
Може да отидеш на дерматолог - те взимат натривка от зърното (която представлява да мине по зърното с едно памуче на дълга клечка) и я пращат за изследване да се види кандида ли е, какво е точно. И така може да ти предпише противогъбично, което да пиеш и да се отървеш от гъбите.. поне засега Wink.
До тогава - ако имаш желание, можеш да правиш едни натривания със соден разтвор - 1 ч.л. сода в 150 мл. вряла вода, бъркаш до разтваряне, охлаждаш и с този разтвор мажеш зърната след всяко кърмене, поне 6 пъти на ден - действа точно противогъбично. И понеже содата може да поизсуши кожата, след тези натривки можеш да мажеш с кокосово масло, за което излезе изследване, че също помага при борбата с гъбичките  Simple Smile. Такова можеш да си купиш от аптеките, био-щандовете, био-магазините. Принципно излизат скъпички, но имало някакво Рапунцел - около 8 лв. за 200 гр, което си е добра цена - търси го в био-местата Simple Smile. Всичко това си попива до следващото кърмене и няма нужда да отмиваш  Simple Smile. Така де - това като идея, ако искаш - прилагай я Simple Smile. И успех!  Hug

Бубссс, е няма такъв смях значи!  Joy Делян просто ми скри шапката  Laughing

Кокос, аз кво да ти обяснявам...  Rolling Eyes Вкъщи имаме един шкаф с разни отрови обезопасен. Ама голямото обезопасяване, сигурна съм, че ако Вики се опита да го отвори ще успее  Laughing. Но Кало не проявява интерес към него - знае, че не се отваря (отдавна се беше опитвал) и не припарва до него. Иначе си отваря всички останали, достижими от него, вади си тенджери, тигани, кара ме да го вдигам да си взима разни бъркалки, вилици, лъжици (не се сеща още да си мъкне столове, въпреки че май не е далеч от тази лампичка). Фурната ни е на високо и не я стига. Оставям го да си броди където си иска из апартамента, но му хвърлям по едно очо, особено като се умълчи. Че ме е страх, понеже се качва по легла и дивани и скача там, а е толкова лесно да падне..  Rolling Eyes

Днес беше на ясла за сефте от 10-тина дни насам.. Много се радва на леля си Диди  Laughing. Той още като си беше вкъщи и като ревне заради нещо си почваше да нарежда - доди тати, доди йейа Диди..  Laughing Горкото хлапе, едва му обяснявах, че леля му Диди е на работа и като се върне на асата (яслата) ще я види  Laughing И сега вече беше щастлив  Mr. Green

Ванила, честита пишка  Simple Smile Кало го къпя и в корито, и под душа - както дойде и както той си пожелае. Понякога и по двата начина  Laughing. Не носи джапанки, хлъзга се и той, но си знае вече - стои си мирно и не ходи никъде. Ако прави крачка - ме хваща за ръката. И аз си мисля, че трябва да му взема някакви джапанки  newsm78 Ама какви  Thinking
Виж целия пост
# 542
Добър вечер!
Ванилка страхотно- добре дошла в отбора на свъкървите-Доника ,която преди се вядваше по- често ще дава съвети нали е напред с материала.
Надето нещо се загуби-дано вс е ок PraynigОля и тя ни забрави newsm78
Сега за къпането - имаше един период в който ревеше тогава го къпех прав стъпил в легенче, не знам как но реших че явно не му е удобно и му взех много сладки стъпчици за бяня- с формата  на патета,гумени са .Потърсете в магазини за обзавеждане на бани имаше подобни в Практикер но не бяха гумени.Връщам се да прочета ,че четох по диагонал.
Виж целия пост
# 543
Мони, много неприятно това с млечницата, бързо да минава  Hug. Гледах снимки от погачата на Самуела - наистина е било много хубаво, децата са толкова мили и хубави, а ти си в страхотна форма толкова скоро след раждането  Hug

Бубс, много е сладък Делян  Heart Eyes. Александрина всеки ден ми прави този номер със спането, на обяд как да е заспива що годе без много кандърми, ама вечер е ужас. иска да спи в моето легло, но то не е ставане, скачане, лягаме, пак ставане, пее песни, съответно буди Ники, абе забава с една дума. Пробвах да й чета приказки, но тя вместо да заспи, започва да иска още и още от " чевената шапка" и " пеляшка", тези са й любимите. Аз обаче четейки заспивам преди нея, та сега приказки четем само денем. Иначе като заспи, я местя в нейното легло и си спи непробудно до 9 сутринта.

Мим, браво на теб за удобното работно време и на Елия за бързата адаптация, Все така да е малката сладурка.

Ланг, бързо оздравяване на вас  Hug

За говоренето - откакто е проговорила Александрина говори в първо лице, единствено число, все е " аз искам/не икам; мойто, на мене". Говори много правилно, пита - къде са пастелите МИ; тати кога Ше дойде, това на Ники ли е; той спинка/цоцка ли" и ред такива сладки въпроси. Както и преди писах проблемно е изговарянето на Р и Щ. Ама за сметка на това вече е прихванала не малко от македонския диалект  Grinning, нали сме на Разлог от 2 месеца  Wink. Много добре знае кога е да и кога не, казва си какво иска да яде, да облече, къде да отидем. Лошото е, че хареса ли си нещо е нейно, днес купих на Ники две бодита с любимите на кака му Мики Маус и Том и Джери и като каза - те са мои, и почна да ги облича. Аз й казвам, че са на Ники - не, мойте са  Crossing Arms и няма оправия.
Бебче Ники расте, гука, смее се, толква е миличък, а тези моменти са просто уникални  Heart Eyes. Вече е 6,600 грама и 61 см. голям мъж си имаме  Wink. Само на кърма сме, дано още време удържим така.

Ванилка, честити сини гащи  Hug

Тобито, да ти е жив и здрав мъжа!
Виж целия пост
# 544
Усмихнато, благодаря ти много за изключително подробния и компетентен отговор HugСупер си! Мисля да не ходя на дерматолог, а направо да започвам със содата. В интерс на истината-да и гърдите мажех с Дактарин, но определено ми направи впечатление, че няма подобрение, за разлика от устата на дребната Simple SmileСпоред теб дупето й ще се повлияе от мазането newsm78, или след като си писала, че действа главно на лигавиците, едва ли #Crazy
ЕленаHug Hug Hug
Тоби, забравих да поздравя мъжа ти-да е живи здрав PeaceМного щастие  bouquet
Виж целия пост
# 545

Бубссс, е няма такъв смях значи!  Joy Делян просто ми скри шапката  Laughing

Е, то на чужд гръб и сто тояги са малко  Wink
Моник Дактакорт е за дупето  Peace Дактарин-а действително е само за лигавици  Peace
Мързи ме да пиша повече  ooooh!
Лека  Hug
Виж целия пост
# 546
Усмихнато, благодаря ти много за изключително подробния и компетентен отговор Hug

Бях се притеснила, че се натрапвам, защото не си питала нищо конкретно, но пък се радвам, че не е така  Simple Smile
Дактакорт обаче е кремче с кортикостероиди и аз не бих го ползвала. Бих попитала педиатъра за някаква алтернатива (друго кремче - без кортикостероиди) или разни билкови отвари - дали стават за малки бебета... (по принцип знам, че смрадликата много успокоява, но честно казано, не знам дали действа при гъбички... мисля, че в здравния форум - алтернативния подфорум имаше такава тема за билките, ако искаш питай и там  newsm78)
И ако не усетиш скоро никакво подобрение по гърдите си, бягай на дерматолог..

Бубс, така е - малко са 100 тояги  Mr. Green Дай още мат'риал за смях  Praynig  Laughing
Виж целия пост
# 547
Здравейте и от мен,
Тези дни нямах време да седна да пиша, сега успях да прочета какво сте писали. Вчера ходих на ехомамография, че се каня това да го направя още още от миналата година и все не намирах време Embarassed, а и с оглед и на това, че пия хапчета вече година след раждането, беше крайно време вече да отида- за моя радост всичко е наред и нямам никакви изменения Grinning- лекарката каза, че мога да си пия хапчетата, но да ходя на 6 месеца на контолен преглед. Питах и за това, че все още при стискане ми излиза капка кърма, каза че било нормално, също така се оказа, че имам много тесни млечни каналчета и аз като й казах, че съм кърмила 6 месеца, макар и частично- тя каза, че в моя случай и това е било добре.
Иначе и ЙоЙо постоянно се вре и пипа навсякъде- най-обича да се катери на столчето си за хранене и от там да пипа върху нейния шкаф ooooh! Още не можем да преборим памперса, като я пирам, има ли пиш- тя казва, да- а като я сложа на гърнето, казва, мамо, нама- и после, хооп в гащичките Tired- а явно от моето постоянно питане се изнервя, защото понякога, в момента, в който я питам, и тя директно, тръгва да излиза в другата стая. Къпем я в коритото и отгоре поливаме с подвижния душ- така на нея най и харесва. Иначе и със спането стана трудно- преди си заспиваше и на обяд и вечер без проблем- сега ако аз не съм при нея, не заспива на обяд- а пък и се пазари- аз й казвам, заспивай- тя казва, ЙоЙо нани, мама даде колад Crazy, а пък вечер заспива, но после, като си легнем и ние с баща й /нали спим в една стая/, и тя се събужда и започва да гледа телевизия- миналата вечер й викаме- какво, на дискотека ли отиваш- тя отговаря, да Laughing
Моник- дано скоро да преборите гадните гъби- за дупето защо не пробваш с хума, разтворена с малко водичка да намажеш, на ЙоЙо от това обривите се повлияваха добре.
Ванила- честито момченце  bouquet
Мим- браво на Елия за яслата и честито за работата Hug
Тобито- да е жив и здрав мъжа ти  bouquet
Виж целия пост
# 548
Благодаря за пожеланията за РД-днес официално има рожден ден - по документи Mr. GreenОбщо взето празнува от 19 до 22.Роден е в петък на 19  вечерта ,но спрял тока ,след това почивни дни и го записали в понеделник на 22 hahaha
За дупето - смрадлика  или вода със сода ,не лекуват гъбички но облекчават.
Днес сме на вълна Нама нужда ,мамо! Joy
Тук вали сняг от сутринта и ми едно заспало -хваща ме зимен сън като мечките.Хайде черпя чай с ром обаче Wink
Виж целия пост
# 549
..... Оля и тя ни забрави newsm78 ........

tobitoHug! Не съм ви забравила. Редовно чета, но нещо не ми се пише!  Confused
Честит ти рожденик! Да е жив, здрав, много щастлив и късметлив!   bouquet
Виж целия пост
# 550
Тобито, мерси за чайчето, напоследък предпочитаната ми напитка, ама без ром  Sad, иначе много ми харесва тази комбинация особено в зимните дни  Wink.

Днес сме на вълна Нама нужда ,мамо! Joy
   Joy Joy Joy
Ние пък сме на " остави ме, мамо, остави ме на мира"  Mr. Green, от което ви става ясно, че цяла сутрин я гоня да яде и с гърнето  Mr. Green Явно съм безкрайно досадна. Нещо много намали яденето последните дни, та си мисля, че й никне зъб. В тоя ред на мислим - до къде стигнахте със зъбоникненето? Онзи ден успях да я й изброя 17-а зъба, още 3 остават.

Оля, как се, как е коремчето и кака Ани  Hug

Ралче, добре е, че си ходила на преглед на гърдите. Аз имам талон за безплатен преглед при мамалог в клиниката на Щерев още след раждането на Александрина, но нали забременях, заради което спрях кърменето, та не знам кога ще ходя, то сега не може нали  newsm78

Отивам да чета аз, че след 2 седмици ми започват изпитите.
Виж целия пост
# 551
Велкова, виждаш ли човека наистина има няколко РД, не като теб само да ни лъжеш...а я кажи кога ти е всъщност, да те запомним най-накрая...

Тобито, още веднъж честито...

Ели
, няма смисълм да ходиш сега на преглед...като цяло мамолозите хич не обичат кърмачки...
Виж целия пост
# 552
-Доника ,която преди се вядваше по- често ще дава съвети нали е напред с материала.

Доника се пропи и избяга...Дойде един доволен клиент с квадратна бутилка...Пък съм и с кола....И слушам за снимките на Лорд оф дъ шефс  Joy
Виж целия пост
# 553
Ели, може, може  Peace. Ама смисълът не знам колко е налице. Т.е. да отидеш сега, докато кърмиш - ако имаш проблем с неповлияваща се от стандартни методи бучка например. Ама ей така профилактично... Изчакай няколко месеца след отбиването и тогава  Peace.

В тази връзка ми се прииска да изкоментирам това, което са казали на Ралчето за тесните канали. Има достатъчно много изследвания за млечните каналчета. Общо взето, изводите са, че няма такова нещо като "тесни" канали. Да, каналчетата на нелактираща гърда са доста тесни, но това няма никакво значение за кърменето, ама никакво. Диаметърът на каналчетата на лактираща гърда е почти същият и варира от 1 до 4.4 мм. (това според едно доста голямо проучване, разбиващо на прах някои от досегашните теории; и както виждате - този диаметър изглежда доста малък Wink). Обаче пак няма значение  Simple Smile. Пак според това проучване, броят на каналчетата и техният диаметър НЕ са свързани с производството на мляко в отделните гърди. Отделно - това, което е най-важно да запомним, когато ни кажат, че имаме "тесни" канали, с които е невъзможно да кърмим, е че по време на кърмене - когато е задействан рефлексът на потичане, тези наши каналчета се разширяват! И така именно позволяват на кърмата да си тече спокойно и впоследствие да стига до стомахчетата на нашите съкровища  Heart Eyes Така че - няма тесни каналчета. Има хора, които не си осъвременяват знанията.

Ралче, следващото дете ще можеш да го кърмиш и повече от 6 месеца, и то далеч не частично. Нужна ти е само малко подкрепа и увереност  Hug
Виж целия пост
# 554
Оля, как се, как е коремчето и кака Ани  Hug

Добре сме, Ели, благодаря! Вече спря да ми става лошо - сега пък мисля всичко ли е наред като не ми се гади.  Mr. Green Каката е бясна бесница! Направо се чудя къде ми отиде кроткото бебе.  Rolling Eyes Не мога да кажа, че е непослушна, но е много палава и своенравна. Преди две седмици всички вкъщи бяхме болни и тъкмо се пооправихме пак ни налегна някаква хрема, а Ани започна и да кашля от днес. Да се оправя, че ми писна от болести вече!  ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия