Бременност; Бременни - Бързи въпроси и отговори - 11

  • 37 714
  • 756
# 300
Да, прочетох ги. Според мен няма как да е от липса на магнезий, тъй като аз от сума ти време пия магнезий 3 по 1.
И още едно въпросче - някой приемал ли е Уронат капс. Вчера ми ги изписа уролог, а в упътването пише да не се пият от бременни. Гинеколожката ми препоръча да си взема Неоринал. Тоя Уронат ми го изписаха в комбинация със Зинат.
Виж целия пост
# 301
Я кажете нормално ли е схващането на долните крайници, в областта на прасеца някъде  Rolling Eyes
От няколко дни го получавам предимно вечер докато спя, на моменти чак ми идва да зарева от болка  Confused

за съжаление се случва, на мен ми се случваше често, много е гадно
Виж целия пост
# 302
Ами на уролога му е специалност, но пък тесните специалисти понякога не се замислят за  страничните състояния, а се вълнуват само от проблемите в тяхната област. Реши на кой имаш по-голямо доверие и слушай него. Аз лично нито мога, нито пък би ми минало през ум да ти кажа да го пиеш или не. Успех!
Виж целия пост
# 303
имам един кариес за правене и една пломба за сменяне и сега се чудя трябва ли да ги направя сега или да изчакам след като родя, може да се наложи да ми сложат упойка  Sad
Виж целия пост
# 304
имам един кариес за правене и една пломба за сменяне и сега се чудя трябва ли да ги направя сега или да изчакам след като родя, може да се наложи да ми сложат упойка  Sad
ами от моят опит те съветвам да не чакаш, иначе има вероятност след като родиш да имаш много повече за правене....
Виж целия пост
# 305
Цитат
имам един кариес за правене и една пломба за сменяне и сега се чудя трябва ли да ги направя сега или да изчакам след като родя, може да се наложи да ми сложат упойка 
ами от моят опит те съветвам да не чакаш, иначе има вероятност след като родиш да имаш много повече за правене....
Аз доколкото знам мине ли 3ти, 4ти месец вече си се слагат упойки....Не е хубаво, ама може.
Виж целия пост
# 306
Моята зъболекарка ми е разказвала,че е работила с бременни и им е поставяла упойка, даже самите бременни са си искали и инциденти не са ставали  Peace
Виж целия пост
# 307
имам един кариес за правене и една пломба за сменяне и сега се чудя трябва ли да ги направя сега или да изчакам след като родя, може да се наложи да ми сложат упойка  Sad

Привет,

Аз ходих на зъболекар в начална бременност, тъй като започна един зъб да ми се рони. Когато отидох съответно намери още един за правене... Не е имало проблеми, просто трябва да предупредиш, за да знае доктора, който ще ти прави зъбите, той вече ще прецени какво ще бъде най добре за теб.

П.С Но не чакай докато родиш, после може повече проблеми да имаш, а и другото което е след това ще кърмиш и пак ще трябва да чакаш.
Виж целия пост
# 308
Направи ги сега! Не чакай да родиш. И наистина трябва да предупредиш. На мен ми слагаха упойка, защото ме е страх, а и да не ме боли. Нали силната болка може да предизвика контракции. Упойката,  доколкото помня беше без адреналин. Май това е разликата, но не трябва да чакаш!
Виж целия пост
# 309
   Няма никакви проблеми да отидеш на зъболекар.Само я предупреди, че си бременна. Peace
Виж целия пост
# 310
ами аз принципно търпя на болка и мога без упойката да мина, но май ще си изчакам да мине третия месец поне, нали тогава бебето било най-уязвимо на външни влияния, така прочетох в тази книга дето сега чета за майката и бебето
Виж целия пост
# 311
За упойката е по-добре да изчакаш да мине третия месец. По принцип на бременни не е редно да се слага упойка, затова е хубаво зъболекарското лечение да се провежда своевременно, а не когато вече са настъпили усложнения.
Моят зъболекар нямаше против да ми слага упойка, но аз реших да изчакам края на първия триместър, а междувременно се оказа, че болката е търпима. Първите две пломби ги направих в 6 г.с., следващите две - 3 седмици по-късно; другия месец ще ходя пак.
Виж целия пост
# 312
Я кажете нормално ли е схващането на долните крайници, в областта на прасеца някъде  Rolling Eyes
От няколко дни го получавам предимно вечер докато спя, на моменти чак ми идва да зарева от болка  Confused


Да, нормално е, и аз го имах и с двете ми бременности.  Peace

За упойките - с първата бременност имах 2 пъти правене на кариес, и двата пъти с упойка. Има специални за бременни, зъболекарите знаят. Все пак е добре да се избягва в първия триместър, но по-натам вече е позволено. Peace
Виж целия пост
# 313
Здравейте,
и аз имам въпрос относно схващанията Simple Smile

От снощи ми се схваща нещо на около 3-4 см над опашната кост. Когато съм легнала и не се движа всичко е ок, но в момента, в който се раздвижа ме срязва силна болка. Усещам болката предимно в лявата част.  Някакви идеи какво е това? Дали е от бременността и нарастването на бебето? Мога ли да го мажа с фастум гел?

Благодаря ви предварително   bouquet
Виж целия пост
# 314
И пак за зъбите- до колкото знам болката емного по-страшна, понеже може да доведе до контракции, а упойки вече има много успешни и по-скъпи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия