Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 13-та тема

  • 133 407
  • 740
# 270
Зиче, виж тук
 http://www.kuproemail.com/links/?view=catalog
 Има и тави с капак ,високи по 12-13 см и не са скъпи. Друго , за което се сещам е брациговския завод за емайлирани тенджери .Сигурно и там ще има дълбоки тави.

Страхотни тави има.Но нещо не видях ни цени,ни дали може да се поръчва онлайн. newsm78
Виж целия пост
# 271
И аз не намерих да се поръчват ... би било хубаво ако онлайн се поръчат  Peace
Виж целия пост
# 272
Тъкмо щях да пиша, че се измъчих с тоя сайт - мнооооого бавен  Close Заблудила съм се, че съм видяла цени  Embarassed Поръчки няма, освен на телефона ако се звъни и приемат с наложен платеж да доставят.
 Зиче, в друга тема се споменава магазина на колелото на Панаира за домашни потреби. Там имало много емайлирана посуда, може и такава тава да се намери. Ако имам време тия дни ще проверя.
Виж целия пост
# 273
bilqna_69  Аз съм близо до там ще ида да видя в понеделник ... Peace Peace
Виж целия пост
# 274
Зиче, виж тук
 http://www.kuproemail.com/links/?view=catalog
 Има и тави с капак ,високи по 12-13 см и не са скъпи. Друго , за което се сещам е брациговския завод за емайлирани тенджери .Сигурно и там ще има дълбоки тави.

Страхотни тави има.Но нещо не видях ни цени,ни дали може да се поръчва онлайн. newsm78

Имат контактна форма за въпроси на сайта, предполагам,че от там може да се пита за цените.....

Моите тави са високи 8 см. - една по-малка и една по-голяма 36 см. - привататизирани от майка ми....Едната ми е за около 600гр брашно, а другата за 1200гр. Малката почти не я ползвам. http://i120.photobucket.com/albums/o195/rdjvl/P1070562.jpg и http://i120.photobucket.com/albums/o195/rdjvl/P1070563.jpg

Това ми е стара снимка как излиза голяма питка от голямата тава - http://i120.photobucket.com/albums/o195/rdjvl/PIC_0011.jpg и http://i120.photobucket.com/albums/o195/rdjvl/P1030297.jpg

Виж целия пост
# 275
За магазин за такива тави и не са скъпи има в София на женския пазар.Значи като се тръгне от Лъвов мост нагоре,се върви от лявата страна дето са плодовете.Махазина се намира под кооперация и е фирмен с доста ниски цени са,аз си пазарувам от там  Peace
Виж целия пост
# 276
Хайде да представя вчерашната творба по идея на Мариета, тесто Макс мама..Е, има доста "разлики" и не се получи точно като нейната - или не испях да разточа достатъчно тънко или още една идея по-твърдо тесто - да кажат вещите Joy

Виж целия пост
# 277
ДОНИКА питата ти е страхотна не е нужно да е същата като на някого ...Много хубава се е получила  Peace и даже красива  Peace Hug
Иначе си го нарязала рулото на по дебели парчета и за това така ти се губи фигурата която Мариета е направила ...Но и твоята е супер много ми харесва... Hug Hug
Виж целия пост
# 278
ЗичеHug Наистина ми бяха по-дебелички парчетата, защото ме хвана страх как аджеба ще ги пренеса в тавата. Мисля, че схванах номера и следващият път ще пробвам на по-тънко нарязано. Иначе и аз много съм доволна от крайния резултат. Интересна се получи. Дори много хора се объркаха по снимката и си помислиха, че е козунак. Което ме наведе на мисълта - дали няма да се получи и с козуначено тесто newsm78
Виж целия пост
# 279
ЩЕ СЕ ПОЛУЧИ И С КОЗУНАЧЕНО ТЕСТО РАЗБИРА СЕ ТО Е СЕ ТАЗИ ПИТКА ЛИ ПЛЕТЕШ ИЛИ КОЗУНАК ....
Та сега като дойде Великден ще пробваме  Wink Wink така по дебело нарязано ефектно е Peace
Виж целия пост
# 280
Доника, страхтона ти е питката, браво  bouquet!
Да ти кажа и едно секретче  Wink - и аз два пъти една и съща плетка/форма не мога да докарам - зависи си и от брашното, и от тестото, и от втасването...ама така пък всеки път питката си е единствена и неповторима Peace.
Виж целия пост
# 281
 newsm78
За магазин за такива тави и не са скъпи има в София на женския пазар.Значи като се тръгне от Лъвов мост нагоре,се върви от лявата страна дето са плодовете.Махазина се намира под кооперация и е фирмен с доста ниски цени са,аз си пазарувам от там  Peace

По Сливница или по Мария Луиза трябва да вървя?Къде на горе-посока?
Виж целия пост
# 282

Здравейте,

ето я и моята питка.


https://lh6.googleusercontent.com/_JXawih9-rzM/TYY3ZYL-3aI/AAAAA … s640/IMG_2553.jpg
 
 
Виж целия пост
# 283
nudel33 , страхотна ти е питката Hug.В една друга тема видях и захарните възелчета - чудни са ти станали, дано са ти харесали Hug.
Виж целия пост
# 284




Сега упях със снимката.

Аелис възелчетата станаха страхотни.   bouquet За следващия път ще сложа и малко лим.кора.
Сложих 2 цели яйца, а не 1+жълтък и ми пое 450г.брашно. Може би чашата ми за течностие е по-малка от твоята. Моята е от 200 мл. ако се пълни до ръба.
Тук имам и един въпрос. Има ли универсална мярка за ч.чаша или всеки мери със своята? В много от рецептите се мери с чаша и ако тя е по-малка ли по-голама се променя колич.на брашното, което при козунаците е мн.важно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия