Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 13-та тема

  • 133 406
  • 740
# 450
А, Маме, ФанА ме на тясно Embarassed - днес мисля отделни питчици да направя, че и аз като Вени нова рецепта пробвам, ама като гледам, че тестото опря в капака - ще я пиша значи, предчувствам разкошен вкус Crazy...
Виж целия пост
# 451
Днешната нова /поне за мен/ рецепта, се оказа много сполучлива и ето го резултатът - мекички, пухкави и мноооого вкусни Питки със сметана:



Виж целия пост
# 452
Мари.ета, разкошни питки!
Пепика, както винаги висш пилотаж, приказни са ти питките!
Нудел33, чудесна питка.

Да ви покажа и тук моите питки-подаръци.

Подарък Nr. 1                                                                 Подарък Nr. 2



Подарък Nr. 3,  пари пари, още Wink, но вие сигурно виждате парата де Wink.



Днес като подарих двете питки, имаше обидени, че за тях няма и затова сега изпекох още една и една ще правя в четвъртък.
Както ви казах в миналия си пост, тестото е с кисело + прясно мляко + вода + яйца + олио + масло. Много е лесно за работа и много е вкусно. Оставих нарочно от питката от петък, все още е мекичка и прясна.
Виж целия пост
# 453
Както винаги Вени,справила си се великолепно.  chef  bouquet
Виж целия пост
# 454
Вени, като слънчица греят питките ти Hug!
Виж целия пост
# 455
3xi, Mari_eta,  Hug благодаря ви много за комплимента.    bouquet

В този вид правя питките за първи път, но бива, да кaжeм доволна съм. Вижда се как първата не е добра, втората малко по-добре и третата вече я бива Simple Smile. Опаковах ги днес много красиво в целофан и разни други работи и хванаха око Wink.
Виж целия пост
# 456

Мама Цоцоланка , labrex,  Venetta, mari_eta , благодаря ви за комплимента. Радвам се, че такива големи майсторки оценяват положително моите неща.  newsm51


Пепика, е просто ненадмината кулинарка. Браво!   chef

Venetta , великолепни питки!   chef Това оформяне също съм го набелязала.

mari_eta , чудесни питки.  smile3501 Както съм на тема питки, в най-скоро време ще се направят.

От мен днес отново питки от тестото на labrex

Виж целия пост
# 457
Мари_ета,Венета,Нудел33 страхотни произведения.Браво! Hug  bouquet
А от мен едни бързи питки без рецепта на око със каквото имах че като добра домакиня забравих да купя хляб.По-меки и пухкави питки не бях правила.
Виж целия пост
# 458
Пепика,Нудел,Мари-ета,Вени,Дитсан-великолепни печива!Оплакнах око с удоволствие! Hug  bouquet
И аз като Зиче съм ЗА едното втасване/без козунаците,разбира се/!Много по лесно ми е да извадя тестото от контейнера без да е втасало,както и ми е по-лесно за оформяне.А и времето все ме гони,и търпение чак толкова нямам,та така! Party
Доколкото си спомням Пина беше казала,че е важно тестото да си втаса,независимо дали един или два пъти.
Виж целия пост
# 459
  Момичета,много благодаря за отговорите!  Hug Hug Hug   bouquet  bouquet  bouquet
  Маме,за прощапулник беше,да  Grinning  Hug (моята 10-месечна чаровница взе че проходи съвсем хубаво  Blush )
  В края на краищата направих само едно втасване,понеже нямах време за 2 ,но резултата беше превъзходен!Много бухнала питка,на конци,пухкава.....

   Не съм я снимала ,обаче....
   Сега ще видя,дали я няма на някаква случайна снимка от партито.....  Simple Smile
Виж целия пост
# 460
момичета имам спешна нужда от помощ
питката за прощъпулника е омесена втаса,намазана с жълтък,въпрос стъпките от брашно и вода трябва ли да ги мажа с нещо?
Виж целия пост
# 461
не,не ги мажи за да останат белички.Или само със белтък
Виж целия пост
# 462
ditsan благодаря за отговора ето и резултата





http://jmmivan.snimka.bg/cooking/pitki.593197.23495232
нещо ми се отлепиха стъпките още докато се пекоха,ама добре се получи,досега нито една от двете форми на питка не бях правила.
Виж целия пост
# 463
Поредната питка от мен.


Виж целия пост
# 464
Прекрасна питка, Nudel33, а и изглежда много вкусна. Комплименти!   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия