Израел 53

  • 41 641
  • 743
# 225
Благодаря, пак натрупах полезно инфо днес !  newsm10


А за Иврита и на мен това е основният ми проблем... не мога да започна да говоря.. а често се намирам в ситуация в която знам как да кажа абсолютно всичко ! ама като си представя ка ще им звуча с тоя акцент ми се отщява.. иначе и да чета мога...  но определено трябва някой да ме накара насила да говоря  bambam  вече за 9 месеца доказах,че сама няма да започна..
Виж целия пост
# 226
Цитат
Бубе, ти като раждаш, ако си в Клалит, те отпускат консултанти за по 200 шекела, което е наполовина от заплащането на частните  , да знаеш  
 
 
 
Струва си да се възползваш скоро Wink Hug
   Плюс, ако си в Клалит има подарък за бебока и от Ню фарм, не само от Супер Фарм Mr. Green
    
Виж целия пост
# 227
Ааааааааа в Клалит съм, значи отивам да раждам, сега  Mr. Green Опс, то трябва да забременея първо  Crazy амииии извинете ме ама мъжо ме чака  Mr. Green (това е шега, не работим за бебе )
Рая, работа с клиенти би ти помогнало да се отпуснеш да говориш  Peace
Виж целия пост
# 228
а , сега и нова работа трябва да си търся !  Joy  но си права.. това е ситуация в която нямаш друг избор.

дами ако някоя живее на близо и не работи дайте да се срещнем на разходка някой път!? Simple Smile

и какво е Клалиииттт Simple Smile една от здравните осигурителни компании ли?


 

Виж целия пост
# 229
и какво е Клалиииттт Simple Smile една от здравните осигурителни компании ли?

Точно това е  Peace
Виж целия пост
# 230
Мента, за да не се връщам назад и да редактирам поста, ще пусна линк към клипчето тук, за тези, които не могат да го отворят:
http://vbox7.com/play:48130b6d
Талант за езици не мисля че имам, но не ми липсва желание за учене, така че при мен май ще се получи ситуацията на mimkis - ще започна сама, а след време - в улпан.
Бубе, подобен номер ми направиха преди години, когато едва прохождах с гръцкия - една приятелка ми звъня и се представи за официално лице, а аз така се спекох, че ми отне доста време да се "оправдая", стараейки се да не допускам граматични грешки.  Embarassed Как ме подиграваше после, не е истина, ама си казах - срам не срам, колкото и грешки да допускам, ще го проговоря този език. И се получи. Просто си е нужна практика, а и аз много питах - всичко, което не ми беше ясно го научавах основно с питане и обяснения от търпеливи приятели. Успоредно с това слушах постоянно гръцко радио, а в последствие и много четях. Но от тогава мина доста време, а тук, във Варна няма с кого да упражнявам езика...
Като казах Варна - Мента, аз не съм варненка, но живея тук от 5 години вече.
Виж целия пост
# 231
Аз вече започнах да правя новата тема  Mr. Green

Мента , само да кажа за снимките ти като бременна , ти може да не си ги харесваш на 100% и да е " абе можеше да стане и по-дбре " , но за мен са невероятни . Като се замисля, по-красива и нежна бременна май не съм виждала , а фотосесията беше толкова нежна и мила Heart Eyes


Райче , отпусни се бе шемет !  Wink  Все пак  си чужденка , нормално е да имаш акцент, когато спреш да чувстваш вътрешно нещо като вина от това , ще видиш как ще започнат да те бъркат и за местна  Mr. Green Да не говорим ,че българският е по-твърд език и от една страна винаги ни е по лесно да говорим по-мек , от колкото обратното и от друга в езика няма комбинации които винаги да си стоят като петно и акцент говорейки чужди, т.е. лесно приспособими сме  . Crazy Поне по мое мнение .  Например постоянно покрай работата ми комуникирам с французи , на английски , е няма такъв френски английски  Joy Личи им на хората , иначе говорят перфектно .  Wink И по тоя повод да ви кажа една смешка : Един грък работил в някакъв ресторант и понеже го били изгонили , той решил да го обере. Хубава таз работа, влезнал той в заведението посред бял ден и изкрещял : Цицки вън  Joy Естествено след осъществяването на обира , колегите му зацепили за кой става въпрос и всичко завършило с хубав край. Та така за гърците и акцента им .  Whistling

Тук времето е страхотно  , започва пролетта  Heart Eyes
Един поздрав , п отози повод :
Пролет моя, моя бяла пролет,
още неживяна, непразнувана,
само в зрачни сънища сънувана,
как минуваш ниско над тополите,
но не спираш тука своя полет.
 
Пролет моя, моя бяла пролет –
знам, ще дойдеш с дъжд и урагани,
бурна страшно, огненометежна
да възвърнеш хиляди надежди
и измиеш кървавите рани.
 
Как ще пеят птиците в житата!
Весели ще плуват във простора...
Ще се радват на труда си хората
и ще се обичат като братя.
 
Пролет моя, моя бяла пролет...
Нека видя първия ти полет,
дал живот на мъртвите площади,
нека видя само твойто слънце
и – умра на твойте барикади!
 
Виж целия пост
# 232
Авива, голям  фен си на Вапцаров.  newsm78 Похвално!  smile3501Малко ми е странно за млад човек (останала съм с впечатление, че си някъде около 30-те)...
Виж целия пост
# 233
...
Тук времето е страхотно  , започва пролетта  Heart Eyes
Един поздрав , п отози повод :
Пролет моя, моя бяла пролет,
още неживяна, непразнувана,...
"Романтиката е сега в моторите,
които пеят
по небето синьо."  Wink
Виж целия пост
# 234

  Не съм около 30те , маааалко по назад  Laughing  Wink Когато започнах да пиша тук бях на 16-17  Wink Но Вапцаров ми е слабост . Брилянтен поет , патриот и най-вече достоен и скромен човек . Пра -дядо ми го е познавал и в момента настръхвам спомняйки си за нещата ,които е разказвал за него. Бил е скромен човек, живели са ( Той , жена му и детенцето му ) в една малка схлупена стаичка , с глинен под и стени по средата на която е имало само една цедилка за детето  , а хляба са правели от малко брашно от трици. За съжаление детенцето му починало още като бебенце от Туберкулоза.
Но чрез стиховете му , които са излети от сърцето му , той завинаги ще живее в моето.  Heart Eyes
Денят в който , бива осъден на смърт , му се полага последно свиждане .
Когато свиждането свършва, жена му излиза от затвора, разгръща листчето, което Вапцаров и е дал и  там намира  две прощални стихотворения...

 

Виж целия пост
# 235
"Романтиката е сега в моторите,
които пеят
по небето синьо."  Wink
Мда...някога са смятали това за романтично...и са вярвали, че градят един нов свят...
Аз пък, колкото и да не ми се иска да е така, все по-често си самоцитирам едно друго Вапцарово стихотворение:

Живот ли бе - да го опишеш?

Живот ли бе - да го разровиш?

Разровиш ли го - ще мирише

и ще горчи като отрова...
 Tired

Авива, възрастта ти прозира от начина, по който пишеш - енергия и ентусиазъм бликат от постовете ти. Между другото и Бубето, и Рая звучат по подобен начин, поне аз така ги усещам. Да знаете, че много ви се радвам!  Hug
Виж целия пост
# 236
"Романтиката е сега в моторите,
които пеят
по небето синьо."  Wink
Мда...някога са смятали това за романтично...и са вярвали, че градят един нов свят...
Аз пък, колкото и да не ми се иска да е така, все по-често си самоцитирам едно друго Вапцарово стихотворение:

Живот ли бе - да го опишеш?

Живот ли бе - да го разровиш?

Разровиш ли го - ще мирише

и ще горчи като отрова...
 Tired

Ееее, така доникъде няма да го докараш! Я, по-бодро!

"Как мислиш,
ще ли победиш,
навъсен, мръсен,
зъл живот?
И аз
горя,
и ти гориш,
и двамата
се къпем в пот.
Но ти изчерпваш свойте сили,
слабееш ти,
отпадаш ти.
Затуй така жестоко жилиш,
в предсмъртен ужас
може би...
Тогаз,
на твойто място,
дружно,
ще изградим със много пот
един живот
желан
и нужен,
и то
какъв живот! "
Виж целия пост
# 237
Аз да се натреса сред тази поезия с едно въпросче  Mr. Green
Спомням си, че в една от темите бяхте писали, че има как чрез интернет да се изпрати бележка и някой ги слагал на Стената на плача. Уви не си спомням никакви подробности от тази история а не ми се рози във всичките 50 теми  Crazy
Благодаря предварително  Hug
Виж целия пост
# 238
Хе, хе, каква хубава Вапцарова вечер си спретнахме.  Grinning
Тигърче, абе бодър е духа ми, ама нали знаеш как понякога се появяват едни такива препъни-камъчета и ... изведнъж всичко се преобръща, цветовете се сменят и сякаш почвата под краката изчезва... но както казват Илф&Петров - "Делото по спасяване на давещите е дело на самите давещи се".  Naughty Позитивизма не ме е напуснал и дано не е прозвучал тягостно предишния ми пост.
"...Дишам нормално. Жива съм още.

А пък звездата ми падна.

Дяволе, за една само нощ -

купи си билет за Варна."  smile3503
Виж целия пост
# 239
Чухте ли за безплатния шоколад, който щели да раздават днес в Халите?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия