Израел 53

  • 41 640
  • 743
# 255
дами , как се пише пералня на иврит,че е време да потърся из нет-а?  
 wash

   מכונת  כביסה


verano azul , не ми е мечта, ама трябват пари...кво да се прави  Mr. Green

перах  означава цвете на иврит  Peace , само дето думата е в м.р.
Виж целия пост
# 256
Благодаря много верано  Hug А перах означава цвете  Peace
 На девойките, които искат да учат иврит мога да им дам моят учебник от Улпана, но ще трябва да се включва мъжката част с помощ. Учебника е изцяло и само на иврит  Peace Почти чисто нов е а там където съм писала упражнения е с молив и може да се изтрие  Peace Няма значение кой ще го поиска и на къде трябва да се изпрати, ще го изпратя веднага в колетче  Peace
 
Виж целия пост
# 257
Boryana това би било супер!  на мен оределено ми трябва, мисля да започна възможно най-скоро а и мога да чета , научих се сама  smile3529     Joy 
Виж целия пост
# 258
Бубе, аз пък съм луднала по тези японски щуротийки:



Наричат се амигуруми (amigurumi) и в Google срещу това име излизат невероятни неща! Heart Eyes Направо ме сърбят ръцете да си ги майсторя, но установих, че близкото присъствие на бебе, сръчно като джебчийка, е вредно за кълбетата. Crossing Arms Пак ще трябва да се упражнявам в търпение ... Whistling Май това е един от уроците, който трябва да науча в този ми живот.  Thinking

Perah, Бубе, благодаря за превода!  Hug Благодаря и за предложението за учебника (понеже се слагам в графата на желаещите да научат иврит  Blush), но засега на Рая ще й е по-полезен.   bouquet Аз не съм дорасла още до етап учебник.
Виж целия пост
# 259
Рая, ако искаш ми прати адреса си на лични и в неделя ще ти го пратя  Peace

Верано, много са сладки тези неща, но аз ммм имам две леви ръце  Mr. Green

Илка,може ли да те помоля да сложиш молитвата на тази моя позната  Praynig Този сайт бил платен, накрая искали едни 18 $  Tired Ако нямаш против ще ти препратя молитвичката на лични  Peace
Виж целия пост
# 260
урааа! мерси много !  bouquet  ще ти пратя адреса във фейсбук , като съобщение !! ако искаш ми го прати заедно с молитвата на твоята позната, аз ходя в Йерусалим всяка седмица при родителите на миха  Peace
Виж целия пост
# 261
Мерси за предложението Рая, ще се възползваме от него  Peace Оставих я сега да я обмисли молитвата понеже е за нейното детенце  Confused Ще ти я изпратя заедно с учебника. Много съм ти благодарна както и моята приятелка също  bouquet
Виж целия пост
# 262
 cheers
Виж целия пост
# 263
Анди, много мило, благодаря ти за комплиментите!

Перах, вързах ти се и това си е! (на тази статия се вързах между другото, не на онази с милионите...  Mr. Green хаха, тя звучеше малко преувеличено)


Верано, аз познавам клипчето от youtube, vbox-a не върви в чужбина  Peace Като дойдеш при нас, ще разбереш!

Илке, чудех ти се дали си се върнала от Варна и дали наистина ще идваш след месец или това е първоаприлска шега... Но май не е шега  Simple Smile

Рая, все известни изпълнители гостуват на бандата на Мика  Simple Smile Малко тъп въпрос, но да се уверя - те свирят музиката нали, не само задействат куклите?

Аз не запазих учебниците от алеф нивото, но май бет и гимел ги пазя. Иначе нали знаете за темата за учене на иврит, която списвахме навремето? Може би и там да намерите по нещо полезно: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=381203.0  Hug

Във връзка с японските традиционни кукли, аз имам hakata dolls. Показвала съм ви първата, която получих подарък преди 6-7 години: http://media.snimka.bg/1994/010243859-big.jpg?r=0
С нея имаше един инцидент - като родих, Ментов извикал чистач да изчисти къщата и да ме изненада като се приберем вкъщи с бебето. И той счупил моята хаката, което страшно ме разстрои...  Sad След това ми донесе малка жабка Fukusuke (това са амулети за щастие върху миниатюрна възглавничка) и още 2 Hakata като тези: http://img1.classistatic.com/cps/po/110123/216r1/6115aa3_27.jpeg (сестрите Сакура им казват заради цветчетата) - което трябваше да ме утеши, но и вие може да видите от снимките, че няма място за сравнение...  Та, така - голяма драма, чак и вас ви занимавам  Laughing Сега и аз съм се запалила по кокешите/kimi и смятам да се снабдя с някоя... вече няма да мога да си поръчам по мъжа ми, може би от Кимидол България или от ибей  Thinking
Виж целия пост
# 264
Ментуш, ако ще поръчваш кажи ми  Peace И аз ще си поръчам моята Конока и ще си разделим доставката  Hug Интересна е била твоята Хаката  Peace
Виж целия пост
# 265
Мента, няма лъжа, няма измама, вече сме си у дома, а билетите са поръчани. аз принципно съм зле в лъжите, особено на 1ви април  Embarassed тази година дори забравих, че е 1ви и мъжът ми така ме излъга подло, че още му скърцам със зъби  #2gunfire

я по този повод дайте идея от къде да си намерим квартира на сносна цена? става въпрос за Йерусалим  Thinking
трябва тази седмица да го реша този проблем. с двете хлапета не ми се ще да се гъчкаме пак само в една стая, че ще е доста изнервящо за всички ни и няма да е съвсем почивка. не искам нещо голямо, просто стая за спане и стая за всичко останало.  newsm78

и да си планирате едно идване до йерсиалим моля  Wink
Виж целия пост
# 266
Илче , с какво те излъга мъжа ти ? Ако не е тайна де  Wink

Мен се опитаха да ме метнат няколко човека , но нали съм опитна акробатка и хич не им се хванах  Whistling

Мента  Hug много красива кукла .
Бяхме си запланували една почивка в Япония , но май няма да е скоро  Rolling Eyes Но.. като  тръгнем , приемам поръчки всякакви  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 267
Но.. като  тръгнем , приемам поръчки всякакви  Hug Hug Hug

За менеееееееее.........  Rolling Eyes място в куфара  Mr. Green

Лека нощ, сладки сънища...Предполагам, че розавата част сте я свършили вече  Grinning
Виж целия пост
# 268
Mentha ами да, ако един музикант не е бил в шоуто значи не е чак толкова добър  tooth
те свирят, те си пишат сценария, те си движат куклите и те  си ги правят  Grinning

добро утро на всички   bouquet   

въпросът ми за днес ..  Grinning   в БГ има много видове прахчета за облекчаване на симптомите на настинка..  как се казват тук? в супер фарм изобщо не разбраха какво искам и все ми даваха витамин Ц !!
Виж целия пост
# 269
Илка, кога пътувате? Ако някой на 30.06 пътува към Израел да свирка Laughing
Рая, честно не съм виждала от тез прахчета в Израел Thinking, но може моето инфо да не е актуално  Embarassed
Японските куклички са много готини , интересни са и тези плетените  щуротийки, но за съжаление  съм скарана с плетенето Cry
На всички желая слънчев и усмихнат ден!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия