Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Защо някой на 25 години може да се нуждае от лекарства за кръвно налягане?
Какви са симптомите на хипогликемията?
Какво представлява гликираният хемоглобин?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Защо някой на 25 години може да се нуждае от лекарства за кръвно налягане?
Някой на 25 години може да се нуждае от лекарства за кръвно налягане, защото високото кръвно налягане може да бъде причинено от различни фактори, включително генетика, стрес, липса на физическа активност, неправилно хранене и други здравословни проблеми. Важно е да се консултирате с лекар, който да определи причината за високото кръвно налягане и да предпише подходящо лечение.
-
Какви са симптомите на хипогликемията?
-
Какво представлява гликираният хемоглобин?
Гликираният хемоглобин отразява качеството на контрол на кръвната захар за период от 4-8 седмици преди момента на изследването. Това изследване показва каква е средната стойност на кръвната захар за период от 4-6 седмици. Важно е за диабетиците, за да се оцени ефективността на контрола върху нивата на кръвната захар.
-
Какви са симптомите на хипогликемия и паническо разстройство (ПА)?
-
Какви са съветите за справяне с хипогликемия и панически атаки?
Знам,че всичко е в главата ми и въпреки това не мога да го преборя....реве ми се от безсилие
/. Тогава много се стресирах много. Започнах да си внушавам,че и аз имам страшна болест, започнах да се страхувам да пътувам в автобус, да посещавам големи магазини,да съм на място с много хора.Усещах изтръпване на крайниците, обливаха ме топли и студени вълни и ми причерняваше, имах сърцебиене и потене на ръцете.Направих си почти всички необходими изследвания,бях здрава. Разбрах,че проблема е на психическа основа.Тогава потърсих помощ от хомеопат. Пих разни чайчета и леки хомеопатични хапченца.Не знам дали от това или внушение,но се оправих. Бях забравила гадните ПА до преди два-три месеца. Не зная как но пак се появиха и то са далеч по-зле. Една нощ се събудих и имах чувството,че ми се вие свят, от страх започнах да треперя цялата и да ме обливат топли и студени вълни. Това продължи около 10мин. след това заспах отново.На сутринта все едно нищо не се бе случило. Отново се появи ужасният страх да пътувам с градския/ а се налага за да отида на работа/.Страх ме е да ходя на място където знам,че няма лекар наблизо.Страхувам се ужасно,че ще ми стане лошо и няма да има лекар който да ми помогне. Ужасно се чувствам и затова реших да пиша отново в темата, защото виждам колко сте много и как със съвети си помагате.

а ако ме тресне ПА направо почвам да се разсъбличам и потя
Но усещам по думите ти, че явно си решила да си носиш това бреме дълго време, защото си решила, че няма изход. Аз открих къде е провокатора за това състояние и работя върху него. При всеки човек този СТРАХ е продиктуван от различни източници. Какъв е смисълът да ти обяснявам, че моя примерно бил еди какъв си........