Бременност; Бременни - Бързи въпроси и отговори - 12

  • 31 761
  • 764
# 420
Да, аз не питах за нормално раждане след секцио. Знам, че може, обаче трябва да мине повечко време от операцията до раждането - някои лекари казват около 4 години (а за повторно секцио година и половина). Чудех се  по - скоро ако имаш две операции една след друга и след време решиш трето детенце (тогава вече за нормално никой няма да се навие предполагам)  Thinking Три операции дали няма да е проблем? Но сега като се замисля най-вероятно е много индивидуално. Т.е. ако родиш със секцио две деца ще можеш ли да имаш трето? Просто се чудех...

А на колко сантиметра разкритие се слага упойката при нормално раждане?
ако питаш за епидурала, на по- малко разкритие, понеже се страхуват да не ти почнат контракциите....от един момент май не се навиват да слагат- поне така съм чувала??
Виж целия пост
# 421
Три операции дали няма да е проблем? Но сега като се замисля най-вероятно е много индивидуално. Т.е. ако родиш със секцио две деца ще можеш ли да имаш трето? Просто се чудех...
 

По принцип можеш да имаш трето.

Проблемът не е толкова в третата операция, а в рисковете по време на самата бременност. Но всеки случай е индивидуален, има жени, които могат да износят и родят 4-5 деца с цезарово сечение, има други, които имат проблеми и след едно.

Виж целия пост
# 422
kilimiotlista, може.
За четвърто секцио не съм чувала, но за 3 - да. И, да, в повечето случаи 3тата бременност трябва да се следи много внимателно, защото могат да се получат усложнения.
Виж целия пост
# 423
За четвърто в България и аз не съм чувала, но тук семейства с четири и повече деца са по-скоро изключения. В Америка обаче се случва.
Виж целия пост
# 424
Доктора каза че епидуралната я слагат на 4-5см разкритие,защото ако я сложат по рано не действала май,а след 6см въобще не ти я слагали май..Офф всички познати акушерки ми казват да издържа и да не искам упойка не знам защо...
Виж целия пост
# 425
То много се писа, защо епидуралната не е върха на сладдоледа...
Виж целия пост
# 426
Момичета, да ви попитам нещо което ме тревожи. Февруари от ЖК ми взеха секрет. Чак сега ме сюрпризират с бактериална вагиноза, която според доктора нямало нужда да се лекува. Моля, за вашето мнение!
Виж целия пост
# 427
Знаете ли колко седмици/дни се броят от датата на зачеване, за да се определи евевнтуалния термин?
Виж целия пост
# 428
От датата на зачеване аз не съм чувала "официално" да се изчислява термин, защото в повечето случаи е несигурна.
Виж целия пост
# 429
Благодаря ви за отговорите.  Hug То в България второ дете е смелост, а какво остава за четвърто (за това не сме чували Simple Smile)
Цитат
Офф всички познати акушерки ми казват да издържа и да не искам упойка не знам защо..
Определено за тях е много по-лесно и много по-малко рисково, затова го казват според мен всички лекари (и аз съм се чудила)  Peace
Ilita♥♥♥ той е лекар, той знае най-добре, но аз като един специалист в бактериалните инфекции по време на бременност да ти споделя моя опит - лекуваме всичко, което се покаже на листчето с изследвания, че го има - друг е въпросът, че не успяваме  Simple Smile
Цитат
Знаете ли колко седмици/дни се броят от датата на зачеване, за да се определи евевнтуалния термин?
терминът се изчислява от първия ден на последната менструация. Дори и да си знаеш самия ден на зачеване (както аз например  Laughing ) това няма значение.
Виж целия пост
# 430

Определено за тях е много по-лесно и много по-малко рисково, затова го казват според мен всички лекари (и аз съм се чудила)  Peace


Казват го, защото е по-добре за родилката (в общия случай).
Виж целия пост
# 431
Е да. И за бебето. Ама ако загубиш съзнание от болка и трябва да правят секцио ... Аз за себе си не знам кое е по-добре Thinking Всеки има различен праг на чувствителност.
Виж целия пост
# 432
терминът се изчислява от първия ден на последната менструация. Дори и да си знаеш самия ден на зачеване (както аз например  Laughing ) това няма значение.
Знам, ама реших да питам дали по друг начин може да се сметне. Simple Smile Защото моята дата на забременяване е малко преди датата, която ми водят за последен цикъл.  Rolling Eyes За щастие засега  бебето върви с около 1 седмица напред по размери и не се притеснявам много.
Виж целия пост
# 433
Ето този калкулатор например може да ти сметне термина по дата на зачеване. Но имай предвид все пак, че терминът е много относително нещо.
Виж целия пост
# 434
Момичета имам един въпрос:Според вас колко време след раждането може да пътува едно бебе с кола на 1000 км? newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия