Веганството - да споделим опит (5)

  • 34 083
  • 753
# 180
Норчи, и аз очаквам рецептите! Днес разбрах, че едно приятелче момченце, става на 4 години и се надявам да е подходящо да му подарим торта влакче (ако може и едно прасенце Simple Smile )

Норчи, много ми харесаха и двете торти, ама многооооо! Всъщност и за дъщеря ми мисля да направя влакче, само че тя иска розова торта и вагоните ще бъдат розови и лилави (ужас!)
А, сетих се, за нея едно голеееемичко прасенце  Joy
Виж целия пост
# 181
Щастливата, благодаря ти за отговора и идеята. Забравих да кажа, че не ям сладко Sad - затова не може чийзкейк, дори и да има вариянт с ядково сирене Simple Smile)))
Моля, дайте ми идея за замразените боровинки, малини и арония? Иска ми се да ги разбивам с нещо на сок, но с какво?   Thinking

Виж целия пост
# 182
Ми щом не ядеш сладко, освен на зелен нектар...за друго не се сещам. Или с някакъв друг плод, примерно банан, ако ядеш.
Виж целия пост
# 183
Според мен можеш с някое мляко да ги разбиеш (соево, оризово, ядково) тези плодчета.
Можеш и с кисело (соево) мляко, без захар.
Иначе на сок би вървяло с портокал/червен грейпфрут по мой вкус или да направиш боровинков сос, върви със сирене (по принцип камамбер), но и с ядково би станало.
Боровинков сос съм яла към салата, много вкусно беше, някак се допълва вкуса на салатата с леко сладко-киселото. И за аронията важи.
Можеш да напълниш ябълки с ядки и боровинки и да ги запечеш. Те и без захар са сладки, а и като са печени, си пускат един карамел, смесен с боровинка. (не съм го пробвала)
По принцип за деца в овесени бисквити вървят боровинките, ако сложиш в тях вместо захар - ябълка, пак са леко сладки и хармонират с боровинката.

Дали пък не огладнях след тези боровинкови фантазии...
Виж целия пост
# 184
За кълновете от люцерна - и моите са тънки, крехки и в същото време много сочни - любими са ми. Не купувам кълнове, само веднъж от любопитство купих да пробваме соеви.

Вчера правих нещо като песто от сурова коприва, накиснато кашу, копър, лим. сок, зехтин и сол /ползвах идеи от рецепта от блога на Деси/, но сместта потъмня - на какво се дължи? Сложих в бурканче и след няколко часа повърхността беше потъмняла, а вътрешността си беше светло зелена.
Виж целия пост
# 185
 Heart Eyes Благодаря за идейките. Ще пробвам с фреш от портокал, също и с мляко и банан. Не знам дали може с мляко (оризово или ядково) да се съчетават плодове.
В смисъл, правилно ли е по принцип ядки и плодове да се смесват, защото нали плодовете се ядът отделно?
А това за пълнени/печени ябълки с ядки и боровинки е много хубава идея! Непременно ще опитам  Heart Eyes

Palia, аз също правих това песто от блога на Деси. Някой беше коментирал, че почернява и аз предварително сложих на върха сух босилек и слой зехтин (на количеството, което остана за другия ден). Окислява се предполагам и затова. Да кажа, че на мен на другия ден ми беше даже по-вкусно, само си мисля дали не избягаха полезните неща Simple Smile Но повече от тов не бива да се остава си мисля.
Виж целия пост
# 186
И аз това си помислих за окисляването, но пък друг път съм правила такива пастетчета само че от спанак и не са ми потъмнявали. Странно ми стана и днес го хвърлих дори. Следващия път ще направя така да го запечатам с мазнина отгоре.
Виж целия пост
# 187
So special Simple Smile, Щастливата ти предлагаше чийзкейк в сурово състояние (поне аз за такъв си помислих Wink ), а и снимки ни показваше наскоро. Там са основно ядки и плод.

Плодовете по принцип се ядат отделно. Но има много сурови рецепти за сладости, където ядки и плодове са голяма комбина. Wink
Виж целия пост
# 188
Аз да попитам правили ли сте катми? Не палачинки, а катми.
Помня, баба ми правеше някога...с брашно, вода и мая, и печени на сач...ммммм...

момичета, а нещо подобно като плачинки, катми, но с добавка на спанак, лапад, коприва...
демек зелени катми Simple Smile моля за рецепта Simple Smile

Вери Simple Smile

realist, а аз съм ти задавала едни рецепти с картофи и се бия в гърдите  Joy

Благодаря за инфото за люцерната, значи соя съм гледала, нея не искам, благодаря.
Но на буркан 1 с.л. семена е достатъчна, повече идва много и не покълват всички.

Плодовете по принцип се ядат отделно. Но има много сурови рецепти за сладости, където ядки и плодове са голяма комбина. Wink

били посочила някакво инфо за комбинацията, може да сте казвали, но съм пропуснала.
Виж целия пост
# 189
realist, оттук взех рецептата. Въпреки, че сложихме по-малко бадемово масло, сметаната стана доста тежка, мисля следващия път, ако слагам да е не повече от 1 с.л..
Виж целия пост
# 190
Аз правих катмите, станаха супер! По -вкусни и по- лесни от обикновените палачинки....Миленка, благодарско за рецептата!   bouquet
Но не съм си и помисляла да слагам зелении: мойте не ядат и ако бяха зелени, нямаше и да ги погледнат даже... Mr. Green
Анe, виждала съм някъде рецепта за такива, може и тук да е било или в друга тема, но не се сещам в момента...
Виж целия пост
# 191
Искам да ви споделя това Силата на думите
Завъртя се във ФБ, но знам, че някои нямат, а мисля, че си ствува. По-малко е от две минути, но съдържанието е голямо Hug
......има ли нещо по-силно от мисълта и думите?!? Първото определя нашия живот, а второто човешките взаймоотношения...

И в този ред на мисли още нещо искам да споделя с вас Hug
За вкарването в калъп, за циментирването на мислите, за живот по инерция и неумението да се излезе от омагьосания кръг...

В събота отидохме до селото на лелята на мъжа ми. Те са обикновени /ако изобщо има необикновени хора.../, селски труженици. Трудът краси човека тук въобще не важи. Трудът съсипва човека - да. Имат не чак много голяма градина, която обработват и садят домати и краставици за продан и май с това основно се препитават, а и плюс овце /продаване на агнета, мляко.../. И двамата /лелята и калекото, т.е. мъжа й/ разболяли се вече от свръх много работа, която са си самостоварили на плещите, но какво искам да ви кажа....
Покрай обработваемата земя все са останали кътчета непрекопани. А там златна мина, благодат, ни копаш, ни поливаш, само береш...и благодариш на този, Който се е погрижил за всико това.
Изобилие от: глухарчета, коприва, лапад, люцерина тук там, копър, изникнал си сам.....и още много и много, които аз също все още не съм въвела в моята кухня. Брах та се скъсах Joy.
А те моля ти се ме питат: "ама това ядете ли го, то за животните..."
Та обработват си хората, та се късат ама буквално, щото едва се държат на краката си от преумора...и болести. И сеят ли сеят, а я стане, я не...Мъка! А благодатта при тях...но кои да я види... Cry
И на всичкто отгоре там в тази къща отглеждат и бебе, което макар, че е от село е модерно, ха да видите - в наличието на това изобилие и благодат, то милото се храни с бурканчета купешки, за да не изостава от цивилизования свет.... Cry Та рекламка чули, та педиатъра казал...все достоверни източници за ориентир за пълноценен и здравословен живот...на село, където приротата ти е под носа...


...та исках да споделя. Простете за лирическото отклонение, ама нали пак е свързано и с храненето... Laughing А нали и около масата се говори за всичко останало  Joy Та оправдах се. Не ме анатемосвайте, че нестига, че не съм прочела последните две теми, ами пиша ли пиша...но ще ви догоня да знаете  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 192
момичета, а нещо подобно като плачинки, катми, но с добавка на спанак, лапад, коприва...
демек зелени катми Simple Smile моля за рецепта Simple Smile
...просто прибавяш зелено към сместта за палачинки

Палачинките на realist
Виж целия пост
# 193
Искам да ви споделя това Силата на думите
Завъртя се във ФБ, но знам, че някои нямат, а мисля, че си ствува. По-малко е от две минути, но съдържанието е голямо Hug
......има ли нещо по-силно от мисълта и думите?!? Първото определя нашия живот, а второто човешките взаймоотношения...

Колко малък е ФБ Simple Smile

По наична по който описваш живеят баба и дядо, да са ми живи и здрави.
Майка ми също има градинка Simple Smile

fotinaklaros, да наситина само зелено, колко е просто Simple Smile

Но дядо пръска ли пръска с пестициди  Sad
По скоро плевелите, но всичко отива в зеленчуците, или поне част.
Той не търпи грам трева, около 500 м2 всичко е под конец. Та и този проблем го има при възрастните.

А за храненето - права си, зидове събаряме, поне аз като се опитвам да помогна на близки при кърмене, хранене.
Аз не съм от дългокърмещите майки, но кърмих и двете деца, първият син до 1.4 м, вторият 1.8 месеца, като до година и четири месеца беше изкл млечно, пухкаво бебе, сам си го пожела.
Радвам се, че в началото на своя живот са били кърмачета, сигурна съм дава отражение за цял живот - имунитет, усещане, отношение.
Другото хубаво е, че не ядат месо, отказват напоследък, много се радвам Simple Smile
но пък и не приемат новите ми иновации в кухнята  Thinking
Виж целия пост
# 194
Най-сетне и аз да се включа Simple Smile

За срещата - за нас 17-ти е по-удобен; на 23 и 24 няма да сме в София; Варинтите с Братя Грийн също ни устройстват - мъжът ми вече е фен на тяхната кухня Simple Smile

Норчи, страхотни торти!!! Чакам и аз рецепти. Засега съм замислила да правя нещо с основа суров фъч и отгоре лек крем, но ме блазнят и варианти като сметаново-плодови комбинации.

Фотина,   bouquet за сърмичките; страхотна идея да се приготви плънката отделно, за да има и нещо сурово.

Чудя се дали да посетя събитието на 1-ви май; много ми е трудно да отделям по едни почивен ден, а има неща, които мисля че чакат подобрение в нашето меню. Залагам много на зърнените, а ядките присъстват основно отделно или в салати под формата на кълнове.
И започват да ми вървят разни мисли в главата - деца, които страдат от липса на качествен протени имат роблеми с развитите - с речта и финната моторика. Не съм забелязала да има проблеми с финната моторика моят, но продължава да ъ-ка като детет на 1 г. Натрупал е малко нови думи, но като цяло не може да се каже, че говори... 

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия