Получихте ли семейни добавки за деца/детски/този месец?-22

  • 96 783
  • 766
# 585
Не не се изисква такава бележка-дъщеря ми беше предучилищна тази година.Искат когато тръгне в първи клас-през септември.
Виж целия пост
# 586
А ние като тръгваме предсрочно?  newsm78 Т.е. по закон трябва да е четвърта група в ДГ, а ние я пускаме първи клас?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 587
Klemy, някъде в декларацията имаше "учебна заетост" или нещо такова. Съответно ако напишеш "ДА" ще трябва да носиш бележка от у-ще.
Виж целия пост
# 588
А ние като тръгваме предсрочно?  newsm78 Т.е. по закон трябва да е четвърта група в ДГ, а ние я пускаме първи клас?  Rolling Eyes

След като е първи клас, представяш бележка.

Явно Джуджан смята да променят от 01.09. и Закон за бюджета на ДОО, защото там е фиксирано, че майчинството /от 411-я ден до 2 год. на детето/ е 240лв.
Ако се промени МРЗ ще се промени гарантираното мин. обезетение за бременност и раждане /от болничния за 45 дни до 410-я ден/.

Казаха, че ще се променят още около 50 плащания, свързани с МРЗ.
Виж целия пост
# 589
Klemy, някъде в декларацията имаше "учебна заетост" или нещо такова. Съответно ако напишеш "ДА" ще трябва да носиш бележка от у-ще.
Благодаря!
Ще предоставим значи.  Laughing
МРАЗЯ ги вече от СП. За какви ли ен глупости са ме връщали, сметката промених, заяви, дадох ново удостоверение - не ме отразиха. Щяха да ми пращат агенция за закрила на децата, понеже декларирахме нисък доход...съответно вече месеци - никой не са пратили, само ме извадиха извън релси.  Confused Хванала съм се на инат с тях, не че няма да просъществувам и без техните 70лв. Години наред им ги оставях, понеже не ми се занимаваше точно с тези идиотщини.
Виж целия пост
# 590
Явно Джуджан смята да променят от 01.09. и Закон за бюджета на ДОО, защото там е фиксирано, че майчинството /от 411-я ден до 2 год. на детето/ е 240лв.
Ако се промени МРЗ ще се промени гарантираното мин. обезетение за бременност и раждане /от болничния за 45 дни до 410-я ден/.

Казаха, че ще се променят още около 50 плащания, свързани с МРЗ.

Да, но тези неща в самите закони са си обвързани с МРЗ и пише напр. 1% от МРЗ. Обезщетението за отглеждане на дете до 2 год. си е фиксирана сума.
Виж целия пост
# 591
Не не се изисква такава бележка-дъщеря ми беше предучилищна тази година.Искат когато тръгне в първи клас-през септември.
Благодаря за отговора.
Между другото като си подавах миналия месец в СП декларацията с доходите и като видяха че ми ги превеждат в Райфайзен банк, се втрещиха че не е една от двете им банки в Добрич с които си въртят игрите и се почна едно ами нямало да работят с всички банки да съм си изберяла една от двете МКБ щниън банк или Инвестбанк и щели те служебно да ми открият сметка............ Значи 5 години можеха да работят с моята банка, сега не може.  smile3511 Направо ми идеше да ги удуша, но ме беше понапекло слънцето и не ми беше до спорове.
Виж целия пост
# 592
Казаха, че ще се променят още около 50 плащания, свързани с МРЗ.

Да, но тези неща в самите закони са си обвързани с МРЗ и пише напр. 1% от МРЗ. Обезщетението за отглеждане на дете до 2 год. си е фиксирана сума.

Аз не си измислям, казвам какво съм чула. А майчинството до 2 години винаги се е увеличавало заедно с минималната.
Виж целия пост
# 593
Тарталета, не съм казала, че си измисляте. Просто казвам как стоят нещата законово.
Виж целия пост
# 594
Не не се изисква такава бележка-дъщеря ми беше предучилищна тази година.Искат когато тръгне в първи клас-през септември.
Благодаря за отговора.
Между другото като си подавах миналия месец в СП декларацията с доходите и като видяха че ми ги превеждат в Райфайзен банк, се втрещиха че не е една от двете им банки в Добрич с които си въртят игрите и се почна едно ами нямало да работят с всички банки да съм си изберяла една от двете МКБ щниън банк или Инвестбанк и щели те служебно да ми открият сметка............ Значи 5 години можеха да работят с моята банка, сега не може.  smile3511 Направо ми идеше да ги удуша, но ме беше понапекло слънцето и не ми беше до спорове.
Изобщо не се подавайте на подобни тъпотии. Те нямат право да откажат да ви приемат декларацията, ако има проблем ще се пусне заповед за отказ, която може да се обжалва в 7 дневен срок от получаването.
Виж целия пост
# 595
Мен ме принудиха още преди 2 години да си сменя банката.
Казаха, че работят само с Инвестбанк и ако искам да взимам детски те ще ми открият служебно сметка там. Е, не ми беше открита служебно, аз си ходих до там, но много ме бяха ядосали тогава.

Поредното безумие и въртене на пари. Като се замисля хубаво, май излиза, че оттогава детските започнаха да се превеждат доста късно. Явно някой има изгода да задържа парите.

Виж целия пост
# 596
Мен ме принудиха още преди 2 години да си сменя банката.
Казаха, че работят само с Инвестбанк и ако искам да взимам детски те ще ми открият служебно сметка там.
В коя АСП това? Минаал съм през три АСП и никъде до сега на са ми правили проблем за банката!
Виж целия пост
# 597
Преди време доста коментирахме този казус. В доста градове се практикува това, повечето ми познати са на Инвест наистина. Аз нямам проблеми, но и не вярвам да ми направят  Mr. Green
Виж целия пост
# 598
Е то е устно и ако мине номера...това за банката
Виж целия пост
# 599
Мен ме принудиха още преди 2 години да си сменя банката.
Казаха, че работят само с Инвестбанк и ако искам да взимам детски те ще ми открият служебно сметка там.
В коя АСП това? Минаал съм през три АСП и никъде до сега на са ми правили проблем за банката!

В София, Младост или Изток се водят, не съм сигурна... Но пак повтарям, това беше преди  около 2 години.

Е то е устно и ако мине номера...това за банката

Е, да. Никой не ми е дал заповед за това. Но понеже с въпросните служителки съм имала пререкания и преди, и понеже срока ми за подаване на документите изтичаше, не се занимавах да споря с тях. Просто добавих още една дебитна карта в портфейла си и така...

Хвана ме яд тогава, че в чисто нова дебитна карта ти превеждат 70 лв. (за две деца). Да, обаче ти няма как да изтеглиш де факто 70 лв, а 60, заради неснижаемия остатък от 2 лв. Така до момента за всичките тези 2, че и повече години, банката ползва моите 7-8 лв. А като ги умножиш по N на брой майки, сетете се за какво става на въпрос. Защото тази карта аз за друго не я ползвам. Но това е друга тема. И понеже някой беше споменал, че детските се плащат м/у 15 и 20-то число на месеца, сещайте се защо се бавят с по 10-тина дни. Това също е друга тема.  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия