Машина за хляб -41част

  • 86 235
  • 749
# 225
Здравейте!
Имам един въпрос  с какво казанче  (като  форма)  е хлебопекарната  Аляска?
ако е с 1 перка е квадратно и височко.
ако е с 2 перки - правоъгълно и по-нисичко

В случая казанчето е правоъгълно и височко т.е. хлябът не е с познатата ни форма, а е като доста висока тухличка Peace
Виж целия пост
# 226
Здравейте!
Имам един въпрос  с какво казанче  (като  форма)  е хлебопекарната  Аляска?
ако е с 1 перка е квадратно и височко.
ако е с 2 перки - правоъгълно и по-нисичко

В случая казанчето е правоъгълно и височко т.е. хлябът не е с познатата ни форма, а е като доста висока тухличка Peace
Благодаря  за отговорите  bouquet
Виж целия пост
# 227
Моят хляб продължава да се троши на следващия ден въпреки, че слагам сок от лимон, увивам го в кърпа, стои в торбичка  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 228
Правих козунака на сладък хляб, обаче нещо не стана,че затова питам.Не беше на конци.А хляба ми на 1 програма става на конци и сега затова питам.Дали да не опитам на 1 програма?
Виж целия пост
# 229
Някой те посъветва да правиш козунака на програма за сладък хляб или ти така реши?Аз принципно правя козунака на най-дългата програма-3,50ч,По принцип за да стане на конци трябва да го оплетеш?Това,че хляба ти става така не е предпоставка да не плетеш козунака.Принципно продуктите са съвсем различни от хляба.
Виж целия пост
# 230
...Машината ми не може да се спира по средата на програма...
Сигурна ли си? Да не би да се заключва автоматично и да трябва клавишна комбинация, за да се отключи?
Виж целия пост
# 231
Някой правил ли е козунак в лидълската машина и на коя програма става?
Някой правил ли е козунак в лидълската машина и на коя програма става?
[/Мояquote] Моя колижка ,която успях да приобщя към нас си купи такава машина и е правила козунак на програмата за сладък хляб

Аз правя козунака на програма 2„пухкав“. Първо пускам на кратката втора програма да измеси всички продукти без мазнината,спирам и пускам отново пълна програма 2,като при месенето добавям мазнината.После я оставям да си изкара до край програмата,като след второто месене вадя тестото и  перките,оплитам и връщам в машината и програмата си продължава.Ако е много тестото го разделям на две ,едната част връщам в машината,другата слагам в кексова форма и във фурната на 50 градуса да втасва.
Вчера правих козунак и на програма „сладък хляб“ по същата процедура и по рецептата на Елексир.Пак стана,но на следващия ден козунака започна много се рони.
Нещо козунаците не мога да ги догодя да са си меки и пухкави и на другия ден newsm78?Имате ли идея,що така се получава?Ползвам рецептите на Елексир и max mama.
Виж целия пост
# 232
http://kulinarenelixir.blogspot.com/2011/02/blog-post_23.html
правих го по тази рецепта козунака.Ще опитам пак и ще видим какво ще стане.Благодаря на мамите и момчетата,които ми отговориха тук и на лични.Преди 2-то втасване го плетох,усуках и го върнах в машината.Втаса идеялно,но не стана на конци.Хляба ми става на конци,дори снощи гостите казаха,че бил като козунак хляба.Правя го с айряна и нямах яйца и сложих само един белтък и пак стана идеялен.
Виж целия пост
# 233
gul4i,аз вчера го правих по същата рецепта и стана с много конци,но ми се струва,че е много тестото и следващия път ще го разделя.
Опитай да го правиш по метода дето ти писах,с едно месене повече.
Виж целия пост
# 234
Моля за съвет... Вече трети път пека хляб (по различни рецепти) и става с дупка.
Имам предвид- втасва, надига се... всичко изглежда ок и в един момент (при печенето или малко преди него) спада до половината.  Crossing Arms
Преди не ми се е случвало, винаги ми се е получавал хубав хляба.
Реших, че е от маята и направих с друга- пак същата работа. И брашното смених...
Предполагате ли, каква би могла да е причината?

Диамантче, или маята е много, или брашното малко. В началото, когато спазвах рецептите до грам, всичко мерех с везната, имах такива попадения. Откакто видях картинките на Ердинч с топките тесто в контейнера, да чукна на дърво, не съм имала такива хлебчета. Също и с маята, пак в началото на една от рецептите реших, че е много малко маята, защото при ръчно месене бих сложила повече. Увеличих я и резултатът беше същото вдлъбнато хлебче, а преди това направо беше стигнало капака и много му се радвах, че така хубаво се вдига. Докато стана на кратер. Не знам откога ти е машинката, но ще и хванеш цаката и на нея, и на хлебчетата, не се притеснявай.  Peace  bouquet
Виж целия пост
# 235
Има ли начин куката за месене да се извади? Как става това и след кой етап на програмата? Имам някакво приспособление за вадене към машината, ама не мога да си представя как ще стане да бръкна сред това тесто. Сигурно като стане хубава топка /като на снимката на Ердинч/, ще се извади тогава без проблем, преди да втаса. Така ли е?
Виж целия пост
# 236
Има ли начин куката за месене да се извади? Как става това и след кой етап на програмата? Имам някакво приспособление за вадене към машината, ама не мога да си представя как ще стане да бръкна сред това тесто. Сигурно като стане хубава топка /като на снимката на Ердинч/, ще се извади тогава без проблем, преди да втаса. Така ли е?

куката за месене не се вади. вадят се бъркалките.
с куката вадиш бъркалките когато хляба е изпечен. а ако извадиш перката (бъркалката) след последното месене - това става с ръце. което е и по-добрият вариант. вадиш тестото и перките,оформяш тестото на стане хубаво на външен вид, баеш му малко и го връщаш отново в
контейнера да втасва и пече. през това време не изключвай машината - нека да работи както е по програма.    bouquet
Виж целия пост
# 237
Има ли машини в Лидл ?

Ако искам да съм ефективна, се налага да работя с две машинки, иначе много време се губи. Следенето на два хляба едновременно е много по-лесно и пести време  и сили за по-интересни неща.
Виж целия пост
# 238
Има ли машини в Лидл ?
Няма.Може да пуснат лятото,ама кой знае на какви цени.
Виж целия пост
# 239
Има ли машини в Лидл ?

Ако искам да съм ефективна, се налага да работя с две машинки, иначе много време се губи. Следенето на два хляба едновременно е много по-лесно и пести време  и сили за по-интересни неща.

Следиш машината само докато замеси хубава топка,след това я оставяш да се оправя сама Hug!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия