Честит рожден ден - пеем дружно в хор за Майския отбор

  • 67 862
  • 738
# 555
Честит рожден ден на Камбата! Да расте здрав, умен, красив, талантлив и обичан
Виж целия пост
# 556
Честит рожден ден на Камен! Да ви е жив и здрав, Майче и много да ви радва! Весел и слънев празник!   bouquet

7-ми юни тази година пак се пада през седмицата, така че и ние ще празнуваме на 2 пъти - значи, в четвъртък в детската градина, където торти не дават  Confused и вкъщи тихичко, а после в неделя с парти и повече гости на двора или пък в клуб.

Майче, това дето си говорим на никове е забавно. На мен една форумка ми беше пратила поздрави, видяла майка ми с Калоян, разпознала го и отишла при тях и казала "предайте на Светлак много поздрави от Нанси 21". На майка ми и беше трудно да възпроизведе изречението, а мацката се притеснила, че я помислила за луда  Joy
Виж целия пост
# 557


Майче, това дето си говорим на никове е забавно. На мен една форумка ми беше пратила поздрави, видяла майка ми с Калоян, разпознала го и отишла при тях и казала "предайте на Светлак много поздрави от Нанси 21". На майка ми и беше трудно да възпроизведе изречението, а мацката се притеснила, че я помислила за луда  Joy
Joy
При нас разрешава  торти от сладкарница със сертификат,но аз реших да направя нещо по-различно от обичайното,за да е  интересно на децата.Пък и така всяко дете си изяжда това което му се падне,а иначе не знам  колко  големи парчета ще отрежат от една цяла торта.
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ДЕЦА,КОЙТО ВЕЧЕ СА НА  5Г. И НА ТЕЗИ КОЙТО ИМ ПРЕДСТОИ ПРАЗНИК!Бъдете здрави и да имате щастливо детство. И на майките по един   bouquet
Виж целия пост
# 558
Честит рожден ден на всички малки и големи родени напоследък сладури! Да сте здрави и много щастливи! Hug  bouquet
Виж целия пост
# 559
Честит рожден ден на Камен! Да е здрав, щастлив и много талантлив! Весело празнуване през следващите няколко дни и много подаръци!
Виж целия пост
# 560
как всъщност протича празнуването в ДГ-независимо има или няма торта,може да е пакетирана почерпка,в смисъл вместват си в дневния график половин час за рожденика ли?хич нямам представа и затова питам?снимки някой прави ли?
Виж целия пост
# 561
При нас РД се правят към 9-9.30 часа,децата поздравяват рожденика с песнички,а госпожата свири   на акордеон ,ако има балони се надуват и даваме на госпожата да снима с наш апарат.В началото на годината  събираме пари и купуваме по нещо малко за всяко  дете и така има и подарък от  ДГ.
Виж целия пост
# 562
благодаря за чститките! камен се забавлява от сърце. в четвъртък дребсна каза култовата реплика 'много обичам да имам рожден ден и да съм болен, защото тогава съм център на вниманието' - ясно ви става каква лиготия и глезотия се развихри на рождения му ден Mr. Green

Niko - при нас празнуването е много семпло. тоя път влязох и снимах, та знам конкретно какво става. искат тортата в 10 часа - за тая междинна закуска, дето е ново-спусната от тази година. първо пуснаха малко музика да поскачат децата и да потанцуват, после вкараха тортата, изпяха песничката, камен духна свещичките, децата бръкнаха с 1 пръстче в тортата, отнесоха я, пуснаха пак музика да потанцуват, докато я разреждат, и аз си тръгнах в тоя момент. после хапването не ще да е продължило повече от 10 минути, а после са ги изкарали на двора да поиграят преди обеда (, каза камен). знам, че някои родители изпращат клоун/аниматор в детската и тогава има някаква програма. тъй като ние традиционно каним всички дечица на рожден-ден-ско-парти, ние лично не плащаме за тия екстри. то пак един РД в детската ни излиза 100 кинта - торта 38, сокчета за децата, шапки, балони, свещи - и ето ти на 100 кинта  Money вечерта още 100 за поредната торта, свещи, балони и сокчета (за отбелязване  близките приятели), и на 5ти още 500 за поредното парти - 'истинското', както казва камен  Money икато си представя, че това е 'евтино' - на какви рождени дни съм била - с аниматори, клубове, кетъринг, лични подаръци за всяко поканено дете. леле, леле, леле

хубавини и здраве пожелавам на всички рожденици и не-рожденици!
Виж целия пост
# 563
маик -от ДГ цялата група  ли каните на партито?и с родители ли?
ние и тази година ще празнуваме само с приятелски деца и родителите им,защото той като не ходи на градината-оттам няма  кой да кани,за догодина се надявам вече да е редовен и да се сприятели с децата от групата Simple Smile

да ви питам сега като се стопли времето в ДГ децата с пижама с къс ръкав ли спят на обед?и сутрин по блуза с къс или дълъг ръкав ги изпращате?
защото в сряда ще го пускам за някой ден на ДГ,и се чудя как да го пращам,аз от 3 дена го пускам навън по къс ръкав,но той излиза вън към 10.30-11,а тогава е вече доста горещо,на обед в къщи не спи и затова се чудя и за обедния сън там.
Виж целия пост
# 564
Niko - нещата за които питаш много зависят от детската градина, че и от кой град си, че и от конкретната ситуация.
Относно дрехите - виждам че си от Пловдив - един от най-топлите градове, където снегът е екстра и през най-лютата зима  Laughing Но докато в Пловдив пече слънце, в Русе и град може да бие Wink
В нашата ДГ имат "дрехи за навън" и "дрехи за вътре". Те целогодишно са с къс ръкав вътре в сградата на ДГ. А ако преценят учителките, че не е достатъчно топло, ги карат да си слагат анцузите.  Та можеш да решиш проблема и по този начин. Дете на 4-5 години е достатъчно самостоятелно да се преоблече, ако нещо не му е комфортно. Предупреди и учителките че си оставила дрехи и ако се наложи и те да иницират преобличане. Иначе, предвид правилата в нашата ДГ, Даяна сутрин (7часа) я пускам все още с дълъг ръкав и някакво тънко якенце или поларче - че не се знае дали няма да вали и гърми, като се прибира.
Пижамите ни са с дълъг ръкав, но тънки. Наскоро ги загледах тези с късите панталонки и късият ръкав и мога и да им купя. Иначе когато е топло в къщи спят по тениски и гащи. А през лятото и съвсем голи  Embarassed
Относно рождените дни в ДГ - гледах някакви снимки от нашата ДГ - преразказано в картинки представлява следното - първо рожденика в средата пред тортата и свещите. Останалите деца в полукръг около него с карнавални шапчици или домина на очите. Тук таме някое станало детенце - явно рецитира стихче или пее песничка. Има позиране по групички за снимки. Има официално връчване на подарък от някого и следва тичане, премятане и т.н. - демек дивеене. Колкото и да е "постно" или "пищно" мисля че е разнообразие за самите деца, а и емоция.
Ние ще каним всички от ДГ - първа година са заедно. Свикнаха децата и ние сме ходили на достатъчно рождени дни. Струва ми се още малка за да си прави списък тя с приятелчетата (въпреки че и това е вариант). А за деца на 4-5 години - не виждам как ще дойдат без родители. Та мисля че се подразбира че и родителите ще присъстват. Ако си имат някаква работа - могат да оставят децата и после да минат да ги вземат. Но и те са гост желан  Sunglasses
Виж целия пост
# 565
ами аз зимата когато е ходел съм го пращала по блузка с дълъг ръкав,но тънка,и едно елече от плат,което той сам си събличаше към 10 часа,и отгоре яке разбира се зимата.
Моите чудения идват оттам че е доста болнав и все го мисля кога с какво е облечен,гледам да не го навличам разбира се,но пък да не е и леко облечен.А за преобличане -той може,но ако му кажа преоблечи се когато искаш,сигурно още като отиде там и ще облече блузата с къс ръкав,защото в този сезон му е много мерак да ходи с голи ръце,че и крака.Завчера облякъл едни къси,ама много  панталонки да излиза на двора по тях Laughingестествено че го върнах да си облече по-дълги панталонки Simple Smile

иначе за РД,питах за децата и родителите,защото нашата група както са 30 деца,ако се поканят всичките, и с родителите то става много народ Laughing
нашия РД се пада в неделя,и няма да носим нищо в ДГ
Виж целия пост
# 566
и при нас са 30 деца, но вярвай ми, никога не идват повече от 10-12  Peace аз винаги каня всички, та даже пиша, че и братче/сестриче също са добре дошли; задължително пиша, че чакам потвърждение, за да предвидя торта за всеки и оставям телефон. практиката ми до момента (за двете деца имам общо 5 рождени дни и всичките са по един тертип) показва, че идват само децата, които са близки на моето дете (обикновено близките приятелчета са 3-4 макс. ) + тези, с чиито родители аз съм по-близка (нищо че детето ми не е) - общо 10-12 деца; хубаво празнуване е и аниматор в детската - чесо при нас така се практикува - хем всички деца се забавляват, хем нямаш навалица после на партито  Peace

за дрехите - нашата детска е различна, защото е в жилищен блок. така че сутрин звъним на звънеца, охраната отваря и ние тикваме детето вътре в апартамента. после то само' се преоблича и преобува вътре. моите сутрин тръгвам с тениска + суетшърт + яке + лятна шапка. в раницата си за детската, която си седи там от пон. до петък, има резервни дрехи всякакъв вид според сезона - сега т-шъртка с къс и дълъг ръкав + панталон + гащи + потник + панталон; моите деца вътре целогодишно ходят със сандали, а утрешните им пижами ще са с къс ръкав и крачол за камен/нощница за петра.
Виж целия пост
# 567
За нас ще е първо празнуване на рожден ден в детската градина и мисля да си взема отпуска съответния ден, за да занеса почерпка и балони,защо не и свирки  Twisted Evil и да направя някоя и друга снимка. Ще каним само приятелчета на партито (по всяка вероятност такива извън градината). При нас се събират по 50 ст. на рожденник и им се подаряват някакви подаръци. Какви - ще видим след месец  Wink
Виж целия пост
# 568
щях да го обличам  днес с къс ръкав,но сутринта го обляках с една тънка блузка с дълъг ръкав,и му казах да се преоблече когато му стане топло,и върху блузката едно тънко горнище.
Но иначе гледах сутринта ,че някой деца ги водиха и по къс ръкав,без якета,така че всеки родител облича според своите усещания Simple Smile
Виж целия пост
# 569
Калоян днес отиде на градина с блузка с къс ръкав, тънко горнище и ватиран елек. И заяви, че му е било студено. В градината свалихме елека естествено, но отказа да си съблече горнището, въпреки че според мен в групата беше достатъчно топло.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия