Някой от вас ходил ли е на седмични ясли/градина?

  • 38 727
  • 821
# 360
Не знаех,че е имало такива ясли,но скоро разбрах,че майка ми е посещавала такава.От понеделник до петък е била тя.Единствено дете е била,баба ми е работила редовни смени..така,че не ги разбирам.
Освен това,никога не е ходила на лагери и зелени училища,за да имат пари да почиват те по 2пъти годишно.
Когато става на 18год.,дядо ми й стяга багажа,дава й 10лева(не зная с каква стойност сс били тогава),и показва вратата.



Извинявай, но много егоистично ми изглежда това.Навремето са имали други разбирания хората, възпитавани са по-строго, без глезения и други такива, но все пак...
Виж целия пост
# 361
А няма какво да се извиняваш..
Той и до ден днешен си е така,не е убиец,не е крадец,не е направил никому нищо лошо.Обича си детето по негов необясним за мен начин.
Виж целия пост
# 362
Еб@си обичта, честно! За какво въобще създаваш дете, ако ще го гледаш по тоя начин, не разбирам... Разбира се нямам предвид да го тантуркаш до 30+, но пък такова отношение...ми то по-добре да си сирак!
Въпреки че моите са нещо подобно, поне не съм била на седмична ясла/градина, а ме пращаха при баба ми.
Виж целия пост
# 363
2 от познатите ми са били на седмична детска градина.
Първата - в Полша, там преди промените имало някакъв период, в който не са имали даже храна и родителите ѝ се принудили. Казва че било ужасно.

Втората е била на седмична дг тук в България. Уж добре отгледано момиче, едно дете, но като стана на 30 и нещо разви шизофрения и сега е една от многото, които имотната мафия изпрати да ровят по контейнерите...

За мен седмичната детска градина е заявка за майчина депривация и осакатява психиката, независимо дали потърпевшите си дават сметка за това...
Виж целия пост
# 364
Баща ми е посещавал седмична детска градина, а майка ми доста дълго време е била в санаториум без родителите си. И двамата не са ме гледали от няколкомесечна до 2 клас ( а колко са ме гледали след това е една отделна, доста кофти тема) и до ден днешен нямат нормална връзка с друг човек, включително мен, внуците си и родителите си. Тоест за мен определено имат проблем, ако не друг, поне емоционален. Не знам дали причината е тази или друга.
Виж целия пост
# 365
Баща ми е посещавал седмична детска градина, а майка ми доста дълго време е била в санаториум без родителите си. И двамата не са ме гледали от няколкомесечна до 2 клас ( а колко са ме гледали след това е една отделна, доста кофти тема) и до ден днешен нямат нормална връзка с друг човек, включително мен, внуците си и родителите си. Тоест за мен определено имат проблем, ако не друг, поне емоционален. Не знам дали причината е тази или друга.

Били са откъснати от семейната среда, после са направили същото с теб, защото така им е започнал живота и го приемат за нещо редно.Обаче не е. Sad Когато човек си създава деца и поколение ще си ги гледа.
Тези градини все още съществуват.
Виж целия пост
# 366
Хора, вие осъзнавате ли, че за да съществуват още, значи има нужда от тях... има семейства, които чисто физически не могат да сварят да си вземат децата от нормална градина след работа.. хайде.. ние имаме  възможност да правим еквилибристики, но само защото сме.сравтително обезпечени финансово.. обаче как се случват нещата ако и двамата родители са на работа до 7-8 , имат поне 30 минути от работа до градината, няма баби, не могат и да плащат на жена да вземе децата от градина.... не може да слагате под общ знаменагел... и в целодневната градина има родители, които заслужават да им отнемат децата-нищо,че ги вземат първи..
Виж целия пост
# 367
Тогава да си сменят работата.Не ги оправдавам.Ако е самотна майка без близки, да няма друга възможност по съм съгласна, но така не.За всичко си има решение.
Виж целия пост
# 368
Joy то така се сменя работа.. добре..сменят я...обяче работно време до 5 предполага по-ниска заплата-> парите не стигат за ипотеката/наема -> запор, и после кел файда да е с детето,като са на улицата.. вие какво..мислите си, че хората работят до късно, щото им е кеф.. Явно не ви се е налагало да смятате бюджет до стотинка и да кърпите положението..и на мен не ми се е, благодаря на Бога, но имам пред очите си достатъчно примери...
Виж целия пост
# 369
Аз направо съм в шок! Дори не знаех за съществуването на такива детски градини/ ясли. Дори като прочетох първия пост помислих, че става въпрос за нормалната ДГ и разбрах чак когато прочетох и други постове. За мен това означава да се откажа от децата си. Никога, никога не бих им го причинила освен ако иначе трябва да умрат от глад. Най—голямото щастие за едно дете е да бъде обградено от обич и внимание от страна на родителите, а не захвърлено на грижата на чужди хора в такава ранна детска възраст. А и освен емоционалните проблеми, които ще му останат като последствие, никога няма да изгради силна връзка с родителите си.
Виж целия пост
# 370
Моята по-голяма сестра е ходила за кратко на седмична ясла- майка ни е била задочно студентка в друг град, но все пак е имала и лекции с присъствие, и изпити, баща ни е работел и се е прибирал късно от работа, бабата и дядото не са помагали, явно са го считали за нормално тогава(краят на 60-те години), не съм коментирала темата с тях. Но сестра ми има лоши спомени от този период и за нея оставянето в седмична ясла е една голяма травма за цял живот. По характер е много комуникативен, пълен с хумор и позитивен човек.
Аз съм посещавала целодневните ясли и ДГ, за седмичната ясла разбрах години по-късно от сестра ми- и аз дотогава не бях чувала за съществуването на такива институции.
Виж целия пост
# 371
Точно когато  сме били на седмична градина, не е било ненормално, напротив.Никой не се е притрисал на децата като сега.Това е причината да сме оставяни там, въпреки наличието на баби и нормално раб.време за разлика от сега.Но пък е имало период са работили и в събтота, което и сега е факт.Аз още съм сърдита за това оставяне.Казала съм, че ако не ме махнат от там ще умра и го помня.Самата градина много бегло, но усещането за изоставеност ми е много ясно.
Виж целия пост
# 372
Извинявам се, не съм искала да засегна някого. Разбира се, че нещата не са прости, нито като обстоятелства, нито като последствия.  Спонтанно реагирах и написах поста, може би неуместно.
Но факт, че всеки е имал някакви проблеми в детството. Кой загубил родител, кой на градина, кой сам, кой не знам какво. Големите хора преодоляват това, съзряват и се държат цивилизовано.
Виж целия пост
# 373
Извинявам се, не съм искала да засегна някого. Разбира се, че нещата не са прости, нито като обстоятелства, нито като последствия.  Спонтанно реагирах и написах поста, може би неуместно.
Но факт, че всеки е имал някакви проблеми в детството. Кой загубил родител, кой на градина, кой сам, кой не знам какво. Големите хора преодоляват това, съзряват и се държат цивилизовано.
Разбира се. Но понякога искат да споделят мъката си и да се изплачат пред хора, които са преживяли същото. Това е и целта на тези форуми.
Виж целия пост
# 374
Хора, вие осъзнавате ли, че за да съществуват още, значи има нужда от тях... има семейства, които чисто физически не могат да сварят да си ....
Още ли съществуват? Хм..., сигурна ли си?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия