Някой от вас ходил ли е на седмични ясли/градина?

  • 38 727
  • 821
# 465
То и сега се коментира. Отглеждането и възпитаването на собствените деца е презряно занимание.
Виж целия пост
# 466
То и сега се коментира. Отглеждането и възпитаването на собствените деца е презряно занимание.
О, да, но май е по-умерено. Или поне така ми се ще да мисля.

Виж целия пост
# 467
То и сега се коментира. Отглеждането и възпитаването на собствените деца е презряно занимание.

И все пак не е нужно да стоиш вкъщи и да им баеш до гимназиална възраст.
Имаме такива съфорумки.
Виж целия пост
# 468
Зависи от конкретния случай. За едни може да не е нужно, а за други да е и да даде добри резултати.
Виж целия пост
# 469
То и сега се коментира. Отглеждането и възпитаването на собствените деца е презряно занимание.

Но сега има доста повече майки,които остават вкъщи да си гледат децата и хич не им пука .А и баби няма на разположение.
Аз смятам,че е съвсем нормално една майка да си гледа децата....
Виж целия пост
# 470
Зависи от конкретния случай. За едни може да не е нужно, а за други да е и да даде добри резултати.

Сигурно си права.
Обаче моите познати майки не могат да се похвалят с някакви особено успешни деца, даже и на средно ниво не са. Но пък им липсеат десетина години стаж и сега се вайкат на колко ще се пенсионират.
Едната замина на  50+ за Щатите, тук нямало пари.
Виж целия пост
# 471
Ами значи, решила си е проблема. Теб какво те бърка?  Simple Smile
Виж целия пост
# 472
Различно е мерилото за успех на хората. За едни е достатъчно да отгледат здрави и спокойни деца, на други няма да им стигне и в MIT да влязат.
Виж целия пост
# 473
Някои ги правят Сузанити, ами всякакви хора има Simple Smile
Виж целия пост
# 474
Сигурно си права.
Обаче моите познати майки не могат да се похвалят с някакви особено успешни деца, даже и на средно ниво не са. Но пък им липсеат десетина години стаж и сега се вайкат на колко ще се пенсионират.
Едната замина на  50+ за Щатите, тук нямало пари.

Моят мъж работи и ще има прилична пенсия, но пенсията му ще бъде доста по-ниска от месечните наеми, които ще прибира.

В много държави времето, прекарвано в стоене у дома до навършване на 18г на детето се брои за трудов стаж. Така най-добрата ми приятелка има 18г стаж в Англия без един работен ден. През това време е подпомагана с по 120-130£ седмично и наемът и беше плащан. В миналото плащаха и лихвите на ипотеката, ако е взета преди раждането.

Много жени са осигурявани за пенсия от мъжете си. Ако аз сега се разведа мога да взема половината от пенсията на мъжа ми за 20те години, през които сме били заедно.

Доста жени от поколението на майка ми имат мижави пенсии, защото през 90те са работили в чужбина, но са си понакупили имоти и с наемите, които получават реално разполагат с повече пари от утрепали се от бачкане колежки.

В много държави има социални пенсии за никога неработили и безимотни на старческа възраст. С тези пари може да се живее, особено ако се прекарват 6-7 месеца в друга, по-евтина държава. Така е във Франция, Германия, Канада. Доста българи си прибират родителите в Канада и ги осигуряват 5-6 години за да вземат социални пенсии, за които трябва да живеят 6 месеца годишно там. Така живееха съседите на майка ми - лятото в България, а зимата при сина си в Канада.

Всеки си знае какво го устройва.
Виж целия пост
# 475
Аз виждам ,че майките около мен,които не работят постигнаха доста добри резултати.Децата им са добре възпитани,с отличен успех в училище,раснаха в една по-спокойна обстановка  ...Но и майките са свестни жени..Това също има значение.
Виж целия пост
# 476
Аз съм ходила на обикновенна ДГ, но съпругът ми и първите му братовчеди са ходили и то защото баба му е работила в такава градина.
Странно ми е защото са живели няколко поколения баби, дядовци,вуйчовци в една къща и ми обясняват как е било невъзможно да гледат децата.
Всичките са ужасно травми рани, братовчедка му въобще не говори за това, казва ми е че е нещо което иска да изтрие от съзнанието си и никога да не си спомня.
 Мъжът ми мрази баба си, тя е работила там, не е близък въобще с родителите си. Има няколко неща които не може да яде, там са го насилвали да яде. Много рядко говори за това.
 На мен ми е много странно това, че не са могли да ги гледат, при положение че са живял и толкова хора и всички са били на доста добри постове по онова време, изкарвали са доста добри пари.
Виж целия пост
# 477
Трещи, да кажем, самотна майка, без помощ от баба, дядо или други роднини, финансово притисната и работеща на смени. Т.е. отчайващо положение до крайна степен.
Да, само че не всички случаи и хора, оставени на отглеждане, са в това положение.
Да, чудесна е системата на седмичната детска ясла/градина за самотни майки в безизходица. Лошото е, че са допуснали от нея да започнат да се възползват всякакви скатавки.
А за лекари, зарязали децата си, не искам да слушам, обривам се. Камо ли да чета как са хвалени и как нямали били избор. Ха, ха.
То и сега се коментира. Отглеждането и възпитаването на собствените деца е презряно занимание.
И сега, да. И тук из форума се коментира. Трябва да се ходи на работа, децата се гледат от бабите! Хау!
Майката да не изпуска единствената на света 'работа'.
И сега, и преди около 39 години - майка ми с тези 'думи' ме е зарязала на баба ми. Да не 'изпусне' безценната работа. Даже не е била на 5 минути от вкъщи!

И да, нужно е да им баеш до гимназиална възраст. На моя като не му бая, не си мръдва пръста. Оставам и аз вкъщи вече, ще започна да пиша от другия лагер. Не са ми се паднали деца, дето могат сами да се изгледат, изучат и т.н.
Виж целия пост
# 478
А, това за яденето ми напомни - няколко неща не ям трайно от детската градина. И няма сила да ме накара да ги сготвя. 
Виж целия пост
# 479
Много не ти придиряха едно време, така е. Аз на седмична градина не съм ходила, но пък от първи клас си се гледах сама през деня общо взето. Ключа на врата, свършва училище, прибирам се, сервирам си, пиша си домашните, гледам телевизия....нашите към 18.00 ч. се прибираха.
Два или три са случаите, когато някой от родителите ми е писал домашно с мен. Само за ниски оценки намилаха, иначе сама си учех.
Май всички така бяха.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия