АПРИЛската дружина, с бодра крачка тръгва на градина!

  • 41 072
  • 730
# 390
Здравейте- минавам за малко  Laughing
Ние вече сме добре- всички с изключение на Мишето минахме летния вирус- кой мимоходом, кой по -сериозно. На Саши като се съвзе му се отвори един апетит( да не повярваш) - само ме гони с чинията и боен вик"мамоооууу". За съжаление апетита е и за мамината ц..а. И аз не знам какво искам- пълно отбиване ли, нещо частино ли...само знам, че това денонощно преследване на мама много ме изморява. Преди да се разболее имах завиден напредък в поотбиването. Бяхме стигнали до приспиване само. По време на боледуването обаче за кратко минахме само на кърма и...сега сме в начална позиция. Все още е несигурен (беше много безсилен), много лесно и много силно реве... Но се поуспоокоява и скоро мама пак ще наложи диктаторски режим.
Имам обаче друго притеснение- в някои ситуации младежа ме удря съвсем не на игра. Незнам как да реагирам. Започва вече и да проявява егоизъм...
Имамама, не се обадих, защото всичко се организира много набързо и още по-неочаквано за мен.
Нани- случая с това детенце според мен е за отнасяне към Агенцията за закрила на детето
Олче  Hug .
maimunka07, Ванката да ти е здрав и леко раждане на бъдещата мама.
Вили- честита нова работа- с песни и игри да ти минават леко дните. Упех и на всички търсещи- да намерят бързо желаното.
 Миме много хубава мама-кума си   bouquet а кака Диди е както винаги бонбон. И аз по Коледа ще ставам отново лельо-баба на мома
Всичките ни дечица са порастнали много.  Heart Eyes Мишето вече се обръща от гръб по корем и иска да седи, когато е буден. За предпочитане в мама( хич не уважава шезлонга)На каките и батковците -успешна и интересна учебна година желая.
На мамите и татковците, празнували тези дни- здраве, щастие, много Вяра, Надежда и Любов в сърцата.
Ох Ша Ма прощавате ма дотук ми беше паметта.
Пропуснатите са неволно такива. Хубав ден и целувки на малки и големи сладкиши.
Виж целия пост
# 391
Момичата благодаря че питате за тайфунките Вчера си взех момите усмихнати и неревящи общо взето ревят само като ги оставим дори днес плакаха  само като влезнахме в групата като през цялото време се и успокояваха една друга че мама и тати ще си ги вземат като се наспат . Вчера на обяд в знак на протест Ники се изпишкала в гащите нещо което не прави от близо два месеца за което ми омляха на главата като се обадих на обед  ooooh!
Миме много си критична към себеси дори си се разхубавила Много гуш на бъдещата кака Диди  Hug
Виж целия пост
# 392
Благодаря ви много мацки  за милите думи bouquet критична съм, защото много качих около дуп*о и краката и знам че след раждането ще продължа да качвам още и после ще е голям тормоз да сваля, та нали искам да съм слаба мама  Wink после, но живот и здраве да е колкото толкова важното е бебче да е добре и да се роди декември живо и здраво Praynig Peace после ще му мисля Mr. Green
Да ви разкажа за Диди как се социализира тук, записах я на танци с мама всеки петък след обед за по 30 мин, просто да е сред деца, та учителката отива при нея и и говори на английски, Диди се усмихва и почва и тя да и говори на нейния английски който звучи *блябля* и тем подобни както го чува явно, женицата я гледа умно и и се усмихва а аз обяснявам че тя все още не знае английски, а учителката ми вика ооо няма страшно тя ще го научи не се притеснявайте Mr. Green
Та такива ми ти работи с кака Диди, но пък се радвам че не се притеснява, поне е общителна Heart Eyes
Виж целия пост
# 393
Ехо къде сте мацки?
Виж целия пост
# 394
Добро утро явно всички всички са решили да почиват активно  Mr. Green
Мъжо е на работа и с тайфунките сме самички , днес са малко сърдити и ревливи ама аз съм си свикнала . С градината има подобрение казват че искат да ходят и плачат само като влизат в групата ще видим в понеделник  Rolling Eyes Обаче се появи проблема от който най много ме беше страх спряха да акат добре че днес си свършиха работата и двечките  Praynig
Надявам се всички да прекарвате добре и после снимков отчет от сладките априлчета  Hug
Виж целия пост
# 395
Привет момичета   bouquet
Ех личи си многото почивни дни  Laughing затишие пълно  Peace.
Дани, смятам че това с акането ще отмине, просто е един момент.Мойто момченце и до ден днешен ака сутрин / преди градина/ и след обяд като го прибера  Peace.Това мен ме устройва идеално, аз си му правя тоалета, но е имало и изцепки понякога в градината- аз знам за 2- 3  Laughing
 Аз исках да питам, след като вече са се разделили децата със памперсите продължавате ли да ползвате бодита ?
 При нас полужението с градината си е все същото- сутрин рев, след обяд рев за да не се прибираме Simple Smile.
Миме, много красива бременелка си  Peace
Виж целия пост
# 396
Добро утро, най- после имам почивен ден и съм  Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Първо да ви се похваля, нищо че част от вас вече знаят от ФБ, Далинка след седмица в яслата вече ми пее "Мила моя мамо", и то тази част: Как да кажа мамо, колко те обичам  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Освен изненадата, така загубих дума и ума  Crazy Сладкиш малък  Mr. Green И сега всеки път като ми запее и аз все се залепям да я мачкам и целувам  Crazy Зарадваме ужасно много  Simple Smile
Иначе пак сме болни, този път баба й я гледа, та аз да си ходя на работа... Голяма помощ е това, като знам миналата година как се измъчихме и пак останах без работа...
Жалко че трябваше да започнем АБ, лекувах я първо сама (както прави педката), закрепи се и пак я пуснах, вместо да си е вкъщи докато оздравее съвсем и стана много зле... За друг път ще знам....
Дано всички почиващи сте добре  Hug Hug
Много да се пазите  Heart Eyes
поздрав от нас с няколко морски есенни снимки
Виж целия пост
# 397
Здрасти, момичета, отдавна не съм наминавала. Изкарахме чудесно лято извън Сф, при баба и дядо. Аз малко луднах с двете деца, но реултатът е, че свалих доста килца и се върнах в Сф 53-54 кг, което не е било от студентските ми години Simple Smile С две малки деца екшъна е пълен.
От една седмица преместихме ЗУзи от частната в държавна ясла, много се притеснявах как ще се адаптира, но тя няма никакви проблеми. Още от първия ден остана с преспиване, макар, че отидох на обяд да я взема, но ми казаха, че е много спокойна и са я сложили вече да спи Simple Smile Не плаче изобщо, ходи с желание. Само дето още говори са предишната си учителка и все иска да ходи да й показва разни неща, миличката  Confused Ама съм сигурна, че и новите учителки много ще ги заобича, че са много свестни. Лошото е, че откак се прибрахме в СФ  и двамата все нещо боледуват. Изкараха ротавирусен ентерит, с малчо даже бяхме в болница 3 дена за вливания на течности, че се беше обезводнил милото от толкова повръщане и разстройство. Сега пък Зузи нещо се разсополиви и разкашля точно по почивните дни. Но с хомеопатични и с бабешки лекове май се позакрепи, дано да се дооправи бързо и да няма повече скоро Praynig
Малчо пропълзя преди няколко дена и сега вършее из цялата къща, прави презокеански пътешествия между стаите, опитва да свири на пиано (един синтезатор, който стои на видно място ЗУзи и баща й да свирят). Та, стана едн пълноправен член на фамилията. Остава само да се сети да гони и котарака и катинката ще е пълна  Laughing
Извинявам се, че не мога да се включа по темите, но не съм чела назад и нямам време да се връщам да се информирам, ще гледам оттук натам да следя.  Peace
Виж целия пост
# 398
, извинена си, само снимки пусни, че са ми голяма слабост красивите ви деца Heart Eyes
Виж целия пост
# 399
Мю,много освежена звучиш Peace GrinningБраво на Зузи,че се справя добре с новото място и честито ви лазещо бебче newsm30.Наистина няма да е лошо да покажеш двете хубави дечица Heart Eyes

Миме,изглеждаш чудесно,не се обвинявай толкова пък и после п окрай двете дечица ЖЗ ще наваксаш с килограмите убедена съм WinkПрекрасни снимки и много,много красива шаферка е Диди бузанка Grinning

Бен,много хубави снимчици аз и във ФБ ги гледах.Лина е много сладка и има една такава по нестандартна муцунка,много хубавка Flutter Grinning

Ивка,хубаво,че вече сте по-добре и н а теб честито малко въртящо се човече Turn-l

И тук да подканя Варненската група за една среща този уикенд.Неделя,10ч..Хайде обаче кажете къде да се видим.За мен Морската е най-удобна,но все пак може да искате другаде.

И друго искам да попитам Варненки;Моля да споделите мнение за добър гинеколог/жка,който да работи по ЗК.Напоследък не съм доволна от моята въпреки,че е на съседната улица и ми е удобно.Имам час при джипито ми началото на окт.за профилактични прегледи и ще си взема направление за АГ,ще измоля и за един мамолог дано да ми даде.

Сладки сънища на малки и големи  sleepuu
Виж целия пост
# 400
Страхотни снимки, Олче и Бен!
Страхотни забави им организираш на Ени и Вели, Олче.  Heart Eyes Кротичък бати и малка виелица.  Laughing
Дали също е прекрасно пораснало момиченце с прекрасни очички!  Heart Eyes А за този вид удари в сърцето си трябва много писане и хвалене.  Simple Smile Heart Eyes
Мю, добре сте се завърнали. Баш си си по темата. Това ни е темата - как растат дечицата, какви ги вършат, но доста хора сякаш се чувстват, че са изпуснали нишката и вече въобще не се вястват тук.  Crossing Arms
Belbey, не мисля да й закопчавам бодитата на Мария (няма да й купувам сякаш нови, а да си доизноси старите), защото ми се струва, че ще я забавя при ходене до тоалетна. И без друго стиска до последно, защото има много важни държавни дела да върши. Все нещо трябвало да свърши до края и тогава да сяда. Резултатът е, че се случват по 2 капки в гащите.  
Ивка, вече можеш да правиш много успешни опити да промениш ти режима на Саши при кърменето. Като най-важното е И ти от какво се нуждаеш.
Моето кърмаче е в подготовка за спиране на цокането. Изчакахме и последното зъбче (това й обяснявам от доста време, че ще бъде краят на сукането и на търсенето на мамешки ц**и) да излезе, но й оставих още малко време, за да закръглим на 2 и половина кърмаческия стаж. В последните 2 месеца се наслушах на какви ли не медицински щуротии - "ама тя е голяма и ще те хапе" от мед сестрата при профилактичния преглед. "Аууу, този Крали Марко" (не знам защо свързват дългото кърмене с пол) при един съдов хирург, че нещо ЕГН-то започна да прави номера, та до "ще ти изтощи организма" при положение, че точно в кърмаческия период съм била по-здрава от всякога в последните си 15 години.  Crazy
Малко снимки. Качеството е кошмарно, не знам защо. http://glorimaria.snimka.bg/family/esen-zima-2011.623721.25155499
Виж целия пост
# 401
Добро утроооо!

Рони, много добре ми дойдоха снимките ви с кафето. Grinning Мария обиколи ли за 2 години и половина половин България? Страхотни сте, качеството не пречи да се види това, а тук Мария ми се струва тооолкова голяма! Heart Eyes

Олче, много тематична първа страница  Mr. Green, чак сега я видях  Embarassed, супер е! И за заглавието! Grinning  bouquet
Не можах да вляза в твоето албумче с обичайната априлска парола. Rolling Eyes Може ли помощ. Blush
Вери, разгледах и снимкките на Вики и Габи, пак. Толкова са хубави, като истински малки моделки! Heart Eyes Heart Eyes

Вили, много са готЕни братчетата върху колата. Grinning Честитих ли ти новата работа? Embarassed Ако не съм - честито!  bouquet
30-така си казва думата.... Whistling
Миме, ох, Миме... разкошни сте! Няколко пъти разглеждах снимките, нацелувай порядъчно бъдещата красива кака Диди и погали коремчето от мен. Heart Eyes Ти сияеш! Flutter Hug

Бен, страхотен морски поздрав от Дали. Heart Eyes Голямо вълнение е това да чуеш "Мила моя мамо". Heart Eyes Никога няма да забравя как ревах от умиление в колАта на връщане от ДГ , когато Саши ми я изпя. С Анелия някак не беше чак такъв трепет, тя понеже папагалства от прекалено малка и имам чувството, че откакто е родена пее и приказва. Laughing Joy И много ме е яд като странични хора изкоментират, че заради яслата знаела толкоз песнички. Баш пък заради яслата е. Crossing Arms Whistling

Мю, радвам се да те ''видя''.  Hug Честито пълзящо човече. Grinning i√k@, а на теб обръщащо се от гръбче по коремче. newsm32

Нанни, и ти много ме зарадва със снимковия репортаж! Heart Eyes Heart Eyes Жабчееее, а за Яна и Йоана нямам думи. Mr. Green Големи са сладурки, пу-пу-пу! Heart Eyes Heart Eyes

Рая, дано имате късмет с половинката ти за Германия, стискам палци! Hug

Дани, как са бандитките тези дни в яслата? Hug

Последни репортажи от нас:
Двамата
Сутрешната тренировка Laughing
На кого колата е по-хубава? Whistling
Гуши-муши 
Зелеееее Grinning
... пак
Любимото коте
... и пак
Любов ли бе да го опишеш  Joy

Героите от последния кадър са много обичани от дЯцата и такава радост им се радваааааттт, Анелия е особено опасна в радостта си, чак се чудя как животинките все се врат в нея и я търсят, като е с такава мечешка прегръдка и задушаваща (буквално) любов. Mr. Green



Виж целия пост
# 402
Здравейте, мами,
Завърнахме се живи и здрави. Почивката много ни хареса, можех и още да стоя, ама кой ти дава...  Simple Smile
Снимчици ще кача тези дни, че още ми е хаос след прибирането - уж три раб. дни имаше, а много работа се е насъбрала.
Миме, радвам се, че съм помогнала с хотелчето и сте доволни. Моля сподели къде е линкчето за твоите снимки и аз да изплакна око, нещо не го открих  newsm78

..Jiema, както винаги къдриците на твоя момък порадваха моето око.  Wink
Сигурно си имала предвид Кико на Нани  Wink, наистина  е голям сладур с разкошна коса.
И аз не можах да отворя снимките на Олчето с обичайната паролка.
Но видях другите ни сладури - Далинка на ben, двама кацнали близнаци на кола  Heart Eyes, разкошна Мария, обикаляща България и Деси, твоите сладурковци, вечно усмихнати и гушнати. Много са сладки всички  Hug

Извинявайте, че така телеграфно се включвам, скоро ще наваксам с по-дълъг разказ.
Хубав ден на всички   bouquet

П.С. Princessa Raia, ползвах отдавна (лятото на 2008) за няколко месеца с баткото частна ясла/градина Палечка при нас в Лозенец. Удобно ли ти е тук? Да се разровя за координатите им, имам някъде телефоните на 2 от какичките там.
Виж целия пост
# 403
Друго е, като отвориш сутрин темичката и има какво да се прочете. Heart Eyes
Снимките вече направиха радостта ми пълна: Mr. Green

Колегите ни по съдба Mr. Green - братче и сестриче, баш наборчета, ПРЕКРАСНИ. Heart Eyes Heart Eyes
Дес, да ги нацелуваш по чаровните дяволити муцунки, и двамЦата. Hug


Страхотни забави им организираш на Ени и Вели, Олче.  Heart Eyes

И вие на Мария, ронка. Heart Eyes Много хубави места сте посетили и много хубави снимки сте заснели, нищо че с разстроен Laughing апарат.
Мия на 2 опашки ми харесва страшно и на мен. Heart Eyes

Jiema, Дес, оправих албумчето с априлската парола, бях го заключила със семейната. Embarassed
Тук има една порция незаключени (още) снимки, от рд на една наша приятелка, на който му се гледат разни веселби:
http://arwen.snimka.bg/holidays/ch-r-d-nikol-2g.623526.25146420.big

Мю, присъединявам се към молбата да покажеш сладурите. От разказа ти разбрах, че Зу вече говори. Много се радвам. Heart Eyes
Jiema, Ивка, също имат разни интересни места и любими физиономии за показване. Blush
Виж целия пост
# 404
Не съм писала от отдавна но за съжаление при нас нещата хич не вървят  Rolling Eyes Мади ми направи алергичен пристъп както винаги събота с/у неделя  Twisted Evil И реших да разделя децата Ники на ясла Мади в къщи че я водя на инхалации и нагревки освен торбата с лекарства   Tired Понеделник мина добре , но вчера Ники е направила бойкот на храната , събудила е всички деца на обяд и много е плакала - резултата днес и двете са в къщи .
Нагледах се на сладки априлчета  Hug
Деси нищо не казваш за учението как е
Ставам че Мади пак кашля  Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия