Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 114

  • 109 458
  • 746
# 660
благодаря много за отговорите момичета   bouquet
Виж целия пост
# 661
помощ!!!
моля ви момичета помагайте аз съм много зле в кухнята, а тази нощ трябва да се случи чудо и да направя торта за рожденния ден на сина ми утре.
той очаква този ден с толкова голямо нетърпение и ще е изключително разочарован да остане без торта , а предвидената за целта е съсипана  #Cussing out   трябва да се справя с каквото успях да намеря в магазина преди да затвори  #Crazy
Виж целия пост
# 662
помощ!!!
моля ви момичета помагайте аз съм много зле в кухнята, а тази нощ трябва да се случи чудо и да направя торта за рожденния ден на сина ми утре.
той очаква този ден с толкова голямо нетърпение и ще е изключително разочарован да остане без торта , а предвидената за целта е съсипана  #Cussing out   трябва да се справя с каквото успях да намеря в магазина преди да затвори  #Crazy
И ние трябва да познаем какво имаш в хладилника?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 663
успях да купя готови блатове, сметана , мляко , кокосови стърготини , шоколадови пръчици, крем за сладкиши на д-р Йоткер с вкус на шоколад и това е май.
а имам и компоти от ягоди ако помага - може би за сироп..?
Виж целия пост
# 664
Момичета моля да ме светнете:Sugarveil ....какво точно значи....благодаря ви. Hug

ето тук

Дали се намира в някой от нашите магазини? newsm78
Виж целия пост
# 665
Виждам, че има хора. Дано ми помогнете. Имам отворен Панадол бебе от преди една година, още е в срок на годност, мога ли да го ползвам? 38, 2 има малката
покачила се е въпреки компресите със сода и оцет и ми е свит стомаха от притеснение Sad
 
Толкова съм притеснена, че даже съм объркала темите, sorry
Виж целия пост
# 666
Fantasia защо не прочетеш листовката там обикновено пише на лекарствата колко им е срока на годност след отваряне  и при какви условия се съхраняват, ако все още е годно лекарството и е съхранено добре може да го дадеш на детенце. Ако ли не подготви си чаршафче и легенче да го топиш и ако се качи над 39  завивай в чаршафчето, но не забравяй и да наметнеш отгоре нещичко сухо да не преохладиш мъничето. Ако стигнеш до чаршафчето - добре е да го направиш, но не е зле и да повикаш лекар. Успех и дано детенцето ти се оправи скоро
Виж целия пост
# 667
Fantasia можеш да го ползваш стига да е съхраняван на тъмно и стайна температура.

merydit шугървейла е прахообразна смес разтварясе с вода  и се нанася на специално килимче - съхне на стайна температура и се отлепва - седи като дантела и е пластично или поне така трябва да бъде  Wink - не знам дали ще го намериш в БГ но е доста скъпо удоволствие заради килимчетата. Ако не си сигурна че ще направиш камари торти с него не си струва покупката - лично мнение.

morska_feq какво точно искаш да постигнеш - просто торта или някаква по-специална торта?

Виж целия пост
# 668
Благодаря ви! Засега поспадна с компресите 37,4. Панадола на тъмно сме го съхранявали, но ме притесни, че градусите на съхранение са били над 25. Имаме нов, дано не се налага използването му  Praynig
Виж целия пост
# 669
Морска фея, не го знам този шоколадов крем, но щом е за сладкиши и ако държи форма, направи него. Сиропирай с ягоди, а самите плодове сложи в крема,отгоре и отстрани измажи със същия крем и украси с пръчиците. Ако крема е пудинг, мисля, че можеше в по-малко мляко да се направи за да е по-гъсто и да се смеси с избита сметана.
Виж и в Тортената библиотека (линк има в 1-я пост на темата), там има разни кремове,може да намериш подходящ за твоите продукти.
Успех и да ти е жив и здрав рожденикът!  Grinning

Фантазия, да се оправя по-бързо мъничето!  Hug
Виж целия пост
# 670
бих искала да е малко по-специална за да зарадвам сина ми. От седмица не спира да говори за този ден - откакто в яслата празнуваха рожденния ден на едно детенце.  Не спира да си припява "Вкусна торта с крем .."  Blush
Виж целия пост
# 671
Ние вече станахме на 3 месеца.Ето го и моето пораснало момиче....И тортичката.....

Кукита,от "няколкото" ти творения не спрях да слюнкоотделям и чинно се запътих към хладилника да ровя за сладко,а трябва да съм на диетаааааааааа.. ooooh!..Гуфи,много си права,че трябва да потренирам с прасчо,ако го бях направила,щеше да се получи може би по-добре,но това беше първата фигурка в живота ми,мислех да правя поправителен,но така не ми стигна времето и меракът...Ако имам друга такава торта,се надявам да се справя по-добре.А според мен тортата ти е станала много сполучлива,особено като се има предвид,че е втората торта в живота ти.Аз лично бих направила втория етаж някакъв по-свеж цвят.С какъв фондан работи? А розата ти от захар е много красива.Определено ще пробвам.Глюкозата чаена лъжичка ли е,много малко ми се струва. Райче,да дишам вече спокойно и ме сърбят ръцете за нова торта...Благодаря ти за мнението за жабките,похвала от теб значи много Embarassed....Маринче,благодаря ти много,твоят букет също е станал страхотен...Татит,нека си гризкат хората водните кончета,ама кво да гризкат като е само тел и желатин,бе,душа. Mr. Green.Леля Ог,пак много красива тортичка,кексчетата са много апетитно черни,точно по моя вкус,давала ли си рецепта за тях?Приличат ми на девилс фууд кейк. Rolling EyesМина,невероятно нежна и стилна тортичка- с розите.Как направи дантелата? А герданът предполагам е истински.Дестини,невероятни сладки.Как направи релефа върху пеперудите?Катилиас,справила си се с фигурките добре,има какво да се желае,но да се изкажат майсторките.....Лека нощ на всички.  bouquet
Виж целия пост
# 672
morska_feq сиропираш си блатовете или с компота или със захарен сироп или с мляко със захар. Забъркваш крема на доктора по интструкциите (ако ти се вижда много течен може да му бухнеш малко разбито масло ама то трябва да е меко за да го разбиеш с пудра захар и крема трябва да е със стайна температура за да не се разтопи маслото). Сглобяваш тортата блат крем блат крем докато свърши едно от двете или и двете. Оставяш в хладилника да стегне ако го направиш сега утре сутрин си разбий сметаната ако имаш шприц декорирай със сметаната с него ако не измажи само със сметаната. Изрежи си шблонче от хартия на някаква любима фигурка на детето постави го върху измазаната торта и наръси със шоколадовите пръчици върху шаблона - така ще докараш някаква картинка. Това е най-лесното за което се сещам и за което имаш още някакво време.
Виж целия пост
# 673
Морска фея,майсторките знаят как да  прибавят масло в крема,да не те плаша,но на мен ми се пресича,трябва и двете да са с еднаква Т и бавно да се прибавя,аз не бих рискувала ако нямам допълнитени продукти,да не се прецака нещо.По-добре сложи по-малко мляко отколкото пише в упътването или добави разтопен шоколад ако имаш.Идеята на Шеметката за картинка е много добра,дано имаш време,успех!
Виж целия пост
# 674
момичета правенето на тортата върви с пълна пара  Laughing тя е готова и си чака украсата в хладилника за жалост имам време само през нощта утре съм на работа  Cry и ще се прибера малко преди да дойдат гостите. За късмет имате страхотна билбиотека и си намерих някакво захарно тестенце, от което да направя фигурки. Вече имаме 2 патенца и едно куче. Направих и един заек, но изглежда като изскочил от филм на ужасите  Mr. Green , така че го отписваме Joy
Имам на разположение 3 часа ще видя какво мога да направя за това време още. Със сигурност няма да е кулинарно постижение, но поне мишлето ми ще има своята "торта с крем"   Party . Обещавам снимки
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия