Забелване на пишлето или не?

  • 251 301
  • 1 153
# 300
На въпроса "Забелване на пишлето или не?", ще отговоря с едно простичко "Не" и ще ходя и аз като Хейли да си почивам, че явно отрицанието тук се счита за симптом на нервна криза  Joy
Хората, които са отговорили като мен, много добре са се аргументирали, няма смисъл да се повтаряме. Това което аз бих написала, го има още в коментар номер 5 по темата, от преди 2 години и кусур. И според мен идеята не е да забелваш лееееееекичко и без кървища, ами че и супер нежно и безаварийно забелените дечица имат същия шанс от инфекции и усложнения, колкото и одраните насила... Peace
Виж целия пост
# 301
И според мен идеята не е да забелваш лееееееекичко и без кървища, ами че и супер нежно и безаварийно забелените дечица имат същия шанс от инфекции и усложнения, колкото и одраните насила... Peace
Само дето няма оплакали се от инфекции и усложнения с леееекичкото забелване. А колко се оплакват от незабелване...
Виж целия пост
# 302
И според мен идеята не е да забелваш лееееееекичко и без кървища, ами че и супер нежно и безаварийно забелените дечица имат същия шанс от инфекции и усложнения, колкото и одраните насила... Peace
Само дето няма оплакали се от инфекции и усложнения с леееекичкото забелване. А колко се оплакват от незабелване...

Необясним феномен в България. Явно момчетата тук са по-различни физически.
Виж целия пост
# 303
Сериозно сте го захванали. И аз се интересувам от темата. Двамата педиатри, при които ходя казват, че е нужно да се прави, но не ежедневно. Аз го "забелвам" колкото да го измия, защото не знам при вас как е, но в тези жеги направо си намирисва там, иначе веднъж в месеца, когато ходим при единия той го придърпва леко, но не съм усетила в малкия дискомфорт, иначе щях да се противя на това. Мнения в нета колкото искаш за и не, то и затова е трудно какво ще решиш като родител, обаче и аз от многото истории, които съм чувала  повече проблеми са имали момченца, на които никога нищо не е пипано там.
Виж целия пост
# 304
И според мен идеята не е да забелваш лееееееекичко и без кървища, ами че и супер нежно и безаварийно забелените дечица имат същия шанс от инфекции и усложнения, колкото и одраните насила... Peace
Само дето няма оплакали се от инфекции и усложнения с леееекичкото забелване. А колко се оплакват от незабелване...

Щот забелилите и появили се след това проблеми, никога няма да си признаят каква глупост са сътворили и си мълчат от срам.

А някой знае ли колко момчета/ мъже имат проблеми в зряла възраст в следствие на забелването? Или понеже не сте го прочели в БГ мама, то не съществува?
Виж целия пост
# 305
Две от момченцата които познавам не можеха да пишкат понеже се получи срастване , при едното урината изтичаше на много малка струйка , тъй като кожичката беше сраснала, детето никога не е забелвано дори главичката не е била измивана.
При другото проблема беше идентичен с тази разлика че след хирургична намеса изтекла жълтеникава течност
Нямам обяснение как и защо е станало и двете деца не са забелвани или измивани от раждането
Виж целия пост
# 306

Нямам обяснение как и защо е станало и двете деца не са забелвани или измивани от раждането

Дано наистина да не са, но не вярвам някой да излезе публично да каже "Ами аз си увредих детето". То самото начало на историята "получи се срастване", идва да ни каже, че нещо е бъзикано там дето не трябва. То срастването си е по рождение на абсолютно всички (редки феномени естествено има), тъй че това не се счита за отклонение. Първото момченце, ако е родено с проблем, е щяло да пишка ненормално още от първия ден на раждането си. Такъв ли е казуса или случайно като е станал на годинка и половина и е започнал да пишка на тънка струйка? Второто не коментирам, защото е ясно, че е правена интервенция.
Дали и на пещерните мъже са им дърпали пишоците. Предполагам да, иначе нямаше да ни има нас...
Виж целия пост
# 307
Аз съм писала. Бях започнала, но в последствие сина ми се оказа с фимозен пръстен и спрях. Забелвах по препоръка на педиатърката. Но опита ми беше 2-3 пъти.
Все още не съм се навила на операцията, заради упойките.
Синът ми слава богу няма проблеми с пишкането. Няма срастване, просто пръстена пречи за пълното оголване на главичката.
Виж целия пост
# 308
 аз съм писала и преди , за сега  нищо не сме му правили, не съм го водила на уролог не виждам за какво  , аз съм от не пипащите майки , той сам се измива и това е ...
Виж целия пост
# 309
И двете майки давам гаранция нищо не са правили на децата , толкова са страхливи , едното го заведоха на 2 годинки защото плачеше като пиша , тогава уролога установява че кожичката сраства към пишлето, и вече отвора през който тече урината е останал съвсем малък.
При другото цялото пишле се беше надуло , рак червено , пак уролога е казал , че се налага спешна опертивна намеса , под пълна упойка , там е изтекла жълтеникава течност- детето е на 1 годинка  това обясняват майките.
Предстои такава интервенция на кръщелничето ми , тъй като и при него е започнало такова подуване в обраста на главичката обаче , не го коментирам там забелват, дърпат ли не дърпат ли измиват ли само не съм видяла и не мога да кажа , че не от това е проблема
Но при първите две деца , може да сте убедени никога и по никакъв повод главичката не е вадена
Виж целия пост
# 310
Но при първите две деца , може да сте убедени никога и по никакъв повод главичката не е вадена

Ясно, разбирам. Но ако е била забелвана, щяло ли е да се избегне всичко случващо се към момента?
Виж целия пост
# 311
За да се извади цялата главичка, значи цялото пишле е било предварително, често насила, забелено.

Забелването е насилствено отваряне на затворената кожичка, която покрива главичката на пениса, има само малък отвор, от който да пишкат.

Не е редно да се бъркат заблване и измиване. Синът ми от 2м. сам си мие пишлето, без това да означава, че се забелва Crazy .
Виж целия пост
# 312
Учудва ме,как поне една мама  не ме попита за нещо,все пак съм мъж.....Пишете с такава убеденост за пишките Simple Smile Simple Smile Simple Smileпри условие че не знаете какво е това чудо на природата! Simple Smile
Виж целия пост
# 313
Учудва ме,как поне една мама  не ме попита за нещо,все пак съм мъж.....Пишете с такава убеденост за пишките Simple Smile Simple Smile Simple Smileпри условие че не знаете какво е това чудо на природата! Simple Smile

Защото си имаме мъже, които да питаме! Едва ли нещо ново от теб може да се научи.... Wink
Виж целия пост
# 314
Синът ми от 2м. сам си мие пишлето, без това да означава, че се забелва Crazy .

Все една да си миеш ръцете с ръкавици.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия