Забелване на пишлето или не?

  • 251 306
  • 1 153
# 315
Да се включа и аз в наболелия проблем! По препоръка на личния ни лекар - не забелвам. При въпроса ми "Ами ние няма ли да забелваме?" - ме изгледа кръвнишки и отговора му беше "Да не си посмяла да причиниш това на детето." За него забелването е било равнозначно на къпането в сол на новородено. После в общи линии ми обясни нещата - по начин по- който татко1 е направил по- горе. Цитирам "когато му стане много интересен атрибута, това "забелване" младежът ще си го направи сам - по най- правилния за него начин". Към този момент синът ми е на 7 години. Проблеми не сме имали - възпаления и т.н. Хигиената разбира се е ежедневна.
Племенникът ми преди години - беше "забелван" 3 пъти от лекари като бебе.
Виж целия пост
# 316
Учудва ме,как поне една мама  не ме попита за нещо,все пак съм мъж.....Пишете с такава убеденост за пишките Simple Smile Simple Smile Simple Smileпри условие че не знаете какво е това чудо на природата! Simple Smile

Ще ползвам друг цитат като въпрос.

А някой знае ли колко момчета/ мъже имат проблеми в зряла възраст в следствие на забелването?

Та има ли проблеми в зряла възраст и ако "да" какви?
Виж целия пост
# 317
Синът ми от 2м. сам си мие пишлето, без това да означава, че се забелва Crazy .

Все една да си миеш ръцете с ръкавици.

Това пък, как ти го роди главата, недоумявам Joy hahaha Joy hahaha Joy hahaha
Виж целия пост
# 318
Проблемите в зряла възраст,вследствие на забелване могат да са различни...психични травми,заради инфектиране – принудително обрязване...вследствие на това понижена чуствителност...итнт.
Виж целия пост
# 319
Скрит текст:
hailie, аз също много се смях на този пост  hahaha
По темата, някоя мама искаше инфо за момчета без проблеми, на които майките не са забелвани. Моя добра приятелка - момчето и е вече на почти 6 годинки и там отдолу са 6 точки  Peace
Виж целия пост
# 320
Защо да не говорим убедено за пишки?
Ние сме виждали пишки, от ъгъл и разстояние, от който вие не сте виждали(поне предполагам). А и с моят мъж говорим много, той с подробности ми разказва, обяснява, ако поискам мога и дисекция да му направя, сигурно.  Мен не ме е срам от това, че съм го разглеждала и разпитвала.
 
Има всякакви случаи, та си мисля, че в крайна сметка си е избор на родителя и от там нататък, след този избор се действа според последствията. 
Трещерица, може би имаше предвид, че момче/мъж като се мие трябва да си издърпва кожата..иначе не измива нищо.
Доколкото знам, до към/след 3 годишна възраст вече детето може да си оголва главичката. 
Ако мъж не си издърпва кожата при миене, е все едно аз да се понаплискам, без да се измия внимателно отдолу  Laughing
Виж целия пост
# 321
Синът ми от 2м. сам си мие пишлето, без това да означава, че се забелва Crazy .

Все една да си миеш ръцете с ръкавици.

Защо? Как трябва да се мие?
Виж целия пост
# 322
По-горе вече беше обяснено за миенето.  Peace
Благодаря на татко1 за отговора, но ми е твърде общ. Особено в частта за психичните травми.  Thinking
Виж целия пост
# 323
Трещерица, може би имаше предвид, че момче/мъж като се мие трябва да си издърпва кожата..иначе не измива нищо.
Доколкото знам, до към/след 3 годишна възраст вече детето може да си оголва главичката. 
Ако мъж не си издърпва кожата при миене, е все едно аз да се понаплискам, без да се измия внимателно отдолу  Laughing

Издърпването на свободната кожичка и забелването за различни неща.
Виж целия пост
# 324
   "Издърпването на свободната кожичка и забелването са различни неща". Именно!
Виж целия пост
# 325
По-горе вече беше обяснено за миенето.  Peace
Благодаря на татко1 за отговора, но ми е твърде общ. Особено в частта за психичните травми.  Thinking


Психичните травми са повече при незабелване - в по-голяма възраст.
Виж целия пост
# 326
Това, за психичните травми от незабелване в по голяма възраст- е супер погрешно мнение.Както писах по горе,мастурбирането при децата ,си е най естественото самозабелване,спонтанните ерекциии също спомагат за оголване на главичката ,по естествен начин...това е.
Виж целия пост
# 327
Благодаря за отговорите.  Peace И от линковете дадени по-напред четох, и пак мненията са разнопосочни.  ooooh! Май се отива на варианта - проба-грешка.  ooooh!
Виж целия пост
# 328
Тук няма проба - грешка. Взимаш решение и си носиш последиците. После не може да смениш пишлето с ново и да видиш ако направиш нещо друго какво ще е положението. И за това не пипам. Щом природата си ги е създала бебетата със слепнала кожичка, което аз намирам за напълно нормално и логично, правилно е да не пипам. Ако има истински проблем ще действаме според ситуацията. Но превантивно и зорлем да си създавам проблем, не бих си го причила. Че и на детето ми.
Виж целия пост
# 329
Сещам се за един така, мастурбирал. Че като рукнала оная ми ти кръв, и какво - да тича при мама и да каже - така и така , изкарал си акъла. Бая ще да му е травма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия