Това е основата и на Законите на Мърфи, които са облечен и кустомизиран един от основните закони на Природата към различни ситуации от ежедневния живот и които НЕизменно и БЕЗотказно работят!
Затова и изследователите на тоя род явление (психолози) препоръчват като ни излезнат такива мисли - веднага да се стремим да ги заменим с някаква друга мисъл, желателно: позитивна или въобще такава, която ни носи хубаво чувство 


Като че нещо пречи, ей-така, изначално на тоя процес...
В книгите на Вадим Зеланд се говори за това. Той ги описва тия пречки като "махалата", т.е. не едно, а много махала, които образно казано разсейват (положителната) енергията и помитат добрите намерения. Та накратко - затуй е трудно да се удържи Съзнанието в позитивни и "розови" мисли.... Поне това бе моето усещане за "същността на света", в който живеем... Но не съм много сигурен, щото почнах да чета от 3-и том
и авторът на места сам указва "Това е, на който не му е ясно и търси повече подробности - да прочете за махалата в първи том, където всичко е добре описано!" Пък аз а-ха да почна да чета у Първи том и си рекох, че тва "махалата" ще да са някаква гадост, все едно - негагивни същества или сили и не щЪ и да ги знам ТОЧНО какво са...
Инак - съгласен съм, че думите са почти равнозначни на мислите. С думите все пак отбелязваме усещането си за нещо... Като чуем думата - ни се явява в мозъка ел.магнитен импулс, който съответства на това усещане и съответно: мисъл, която е също ел.магнитен импулс.... Нали така помним?! 




По моите карти има и отделна книга, но аз (засега) съм се задоволил с малката брошурка в самата кутийка на картите. Друго не ми е било нужно... А и в самата брошурка пише, че там се дава едно по-изчистено тълкование на картите, докато в различните книги всеки автор дава "по-сантиментално" тълкование.... Т.е. автора на брошурката е вложил специални усилия за да НЕ вкарва в тълкованията сантименти от другаде - които сантименти би могло да попречат за по-равилно гадаене, според мен 



, почвам ти мантра, да знаеш, че некаква подкрепа имаш, колкото и да е мъничка.Не казвай благодаря, щото за такива неща не се благодари, и не се обсъжда, за да не се хаби енергия.
, концентрация, разумна мисъл, последвана от разумно действие, постоянство в усилията
... 



Препоръчани теми