За ДЕКЕМВРИйки половината се мина, със сладко бебе на ръце ще посрещат новата го

  • 25 217
  • 740
# 210
Fraqueza Питай за всичко от-до .Лекарката е видяла и чула какво ли не.Не вярвам да я учудиш с нещо Simple Smile За настроението и да й кажеш,няма да ти изпише антидепресанти...но пък може би знае някое "лекарско" изречение,с което да те утеши и да забравиш за тъгата Simple Smile За това,че ти се пишка ,пък е фалшива тревога,й кажи,че май при цистита се усеща така ( ама да не те плаша сега , не съм лекар  Laughing ).кажи на нея , тя ще те прегледа.Да ти кажа и аз съм така.Когато и да се замисля-все ми се пишка,и като ида - изкарвам супер малко,или нищо.Най-вероятно е от бременността,на мен бебето ми тежи ниско долу от известно време.така го усещам.А по гръб като легна да си почивам,за 2-3 минутки и ми се замайва главата и ми става зле- явно наистина матката тежи и притиска разни кръвоносни съдове...еми квото ще да е , малко ми остава - 4 месеца  Heart Eyes  
Виж целия пост
# 211
marinamihailova момче или момиче чакаш....На мен ми казаха ,че по ниско май се носят мадамите...
Виж целия пост
# 212
И аз май ниско нося засега, но то на този етап всички сме така май. Поне като гледам схемата по месеци от 1-ва страничка - първо около пъпа се издува корема и после започва да се качва нагоре като расте бебето. Т.е. в момента би трябвало всички да ни е ниско корема още.
На мен засега не ми става зле като легна по гръб, ама пък се притеснявам да не би бебето да му спирам кислорода. Иначе през нощта много често се обръщам по гръб  newsm78
Виж целия пост
# 213
Офф искам да се оплача,от сутринта ми прескача сърцето #Cussing out пробжах да поспя,ама не мис е получи......офф незнам от времето ли е(тук е голяяяяма жега) кво ама е ужаснооо  smile3514
Виж целия пост
# 214
Добър ден и от мен!
Аз днес преди обед свърших всичките си задачки и сега в 4 съм на зъболекар.

За контракциите Бракстън - Хикс, с Катето имах такива чак в 8ия месец, а тази бременност започнаха от 5-ия. Това са стягания на матката, без да усещаш болка. Нормално е да имаш до 10-15 на ден. Аз към настоящия момент пия магнерот, но-шпа и бусколизин.

За помпата за кърма-ползвах Авент-исис Peace. Пробвала съм и на Чико, но само за да ми тръгне кърмата, да се отпушат каналите, защото тя е по-агресивна в засмукването. Помпата на Авент щади зърната и същевременно изцежда качествено.
Помпата е много необходимо нещо според мен, затова моят съвет е към багажа за родилното да си подготвите една, която сте избрали, като преди това я стерилизирате. Изцеждането на ръка е малко по-трудно за усвояване, особено при първескини.
Бебето е най-добрата помпа наистина, но понякога то не засуква, или това е за кратко, бързо се уморява и т.н. При мен например, гърдите ми са много малки и бързо се пълнеха и препълваха с мляко, течаха постоянно, затова изцеждах малко до усещане на облекчение.

Понякога пък усещах напрежение и леко запушване на каналче-тогава цедях гърдата до пълно изцеждане и отпушване.

По-късно към края на първия месец, бебето започна да пропуска кърмене, но аз продължавах да се събуждам и да се цедя, защото усетих, че кърмата ми намалява, а нуждата от по-голямо количество на бебето се растеше.

Тези неща майката най-добре ги усеща, но ако иска да кърми, тя трябва да стимулира лактацията, с кърмене, цедене и добър хранителен режим, а не да дава веднага АМ, под предлог, че кърмата не е хранителна или не стига. Познавам едн-две майки, които аще о т началото си паснаха с бебетата и техните нужди и почти не са се цедили, но в останалаите случаи не бе така
Виж целия пост
# 215
...На мен ми казаха ,че по ниско май се носят мадамите...

Мисля, че не е вярно това, защото моят юнак е ниско.  Wink
Виж целия пост
# 216
Зравейте! Вчера ходих на фетална и веднага се показа момиченце (още с допира на машинката:) ). Много сме радостни! А най-важното е ,че доктора каза, че всичко с бебчето е наред и си отговаря точно на седмиците. Тежи 490гр. Simple Smile от вълнение не спах снощи, мисля всевъзможни неща: от име до в какъв цвят до освежим. На прегледа миличката си отваряше устичката и много мирно позираше Simple Smile.
А и исках да попитам: някой може ли да ми препоръча сайт на бебешки магазин в Лондон. Един познат ще ходи тази събота. Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 217
Аз пък категорично не смятам, че е нужно да се хвърлят предварително пари за помпа - още повече, че тази на Авент си е доста скъпа. Ако в родилното ви притрябва винаги могат да ви я купят и донесат  Peace

titkaa86, точно в Бургас сега се консултирам с една мебелна фирма, ще ти пусна името по-късно на ЛС. Между другото в Бургас е заводът на Кроншпа за производство на плоскости за мебели, така че може да се пита за подобни неща. Peace

Оставащото време хич не е много, като се има предвид, че терминът е супер приблизителна дата, а нормално раждането е + - 2 седмици. А да не говорим, че веднъж влезем ли в 9-ти месец вече си е ок. С други думи примерно аз, както съм с термин в началото на декември, реално смятам, че ноември месец вече трябва да съм на stand by за раждане. А до ноември са 2 месеца и половина. Mr. Green

Зравейте! Вчера ходих на фетална и веднага се показа момиченце (още с допира на машинката:) ). Много сме радостни! А най-важното е ,че доктора каза, че всичко с бебчето е наред и си отговаря точно на седмиците. Тежи 490гр. Simple Smile от вълнение не спах снощи, мисля всевъзможни неща: от име до в какъв цвят до освежим. На прегледа миличката си отваряше устичката и много мирно позираше Simple Smile.
А и исках да попитам: някой може ли да ми препоръча сайт на бебешки магазин в Лондон. Един познат ще ходи тази събота. Благодаря предварително!

H&M - http://www.hm.com/de/store-locator магазините им в Лондон
NEXT - http://www.next.co.uk/stores/#LID=01_01_04
Виж целия пост
# 218
Здравейте мами   bouquet


Първо искам да благодаря на Залено човече за полезната информация. Аз не мисля да купувам помпа, поне докато не видя че е наложително.

За Бракстън - Хикс контракциите знам че са неравномерни и са нещо напълно нормално, затова няма за какво да се плашим от тях. Аз досега не съм усетила нищо, може и да съм имала.  Rolling Eyes

Титка занеси снимката на някой дърводелец и мисля че няма да има проблем да ти го направи. Само частта с пързалката по-добре да ти я направят права, защото витото дърво доста ще оскъпи проекта. Иначе така като гледам не е толкова сложно за изпълнение. Тук продават доста такива легълца с кът за игра. Защо не разгледаш, може да откриеш и там нещо готово и не толкова скъпо.  Peace


Честито на мамите разбрали пола и   fingerscrossed на тези, на които им предстои преглед.  Flutter
Виж целия пост
# 219
мога ли да ви попитам нещо-как ви смятаха термина-9м+7дни или....?На мен ми дадоха в един и същи ден на две места различни дати..извинявайте че ви занимавам с това..
Виж целия пост
# 220
Мисля, че формулата, която използват повечето АГ-та сега е от датата на последния редовен цикъл се вадят 3 месеца и след това се прибавят 7 дни, което май е същото, което и ти казваш  Peace

А сега се зачудих кога реално се прави късната ФМ? Около 30-та седмица май беше ама кога точно? И тогава какво се гледа? Предполагам, че има някакви важни неща, които се проверяват непосредствено преди раждането като например дали пъпната връв е около врата или разни други подобни...  Thinking
Виж целия пост
# 221
A_vagabоnd -благодаря!В един и същи ден ми дадоха 6.12 и 9.12!
Виж целия пост
# 222
аз за помпа също съм в голямо колебание дали да купувам........ първо че не ми се ще да се цедя ,а искам да си суче бебето , и второ че съм решила да го храня бебето когато то си реши , а не дадължително точно през 3 часа , и си мисля че като му давам да си суче по на честичко може да не се стигне до тая помпа..... та в големи колебания съм...
може би след раждането ако се наложи чак тогава ще изпращам да ми купят  Simple Smile

стискам палчета за всички , които са на прегледи днес  Simple Smile
Виж целия пост
# 223
Доколкото аз знам термина е в 40тата седмица, като броим от първия ден на последната менструация. А късната ФМ е 3 месеца след 2рата, поне на мен за тогава ми дадоха час.  Peace
Виж целия пост
# 224
Лара , много ми е интересно в Испания всеки месец ли гледат на Ехото или и там имаш като тук 3 ехографии по каса ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия