Автоимунен тиреоидит на Хашимото (20)

  • 73 416
  • 723
# 165
Gugito, моите антитела са точно толкова високи. Малко се притеснявам да ти давам съвети, защото все пак става дума за твоето бъдеще дете и риска не е малък. Аз, обаче, не бих чакала да се смъкнат антителата и то по простата причина, че много жени по време на бременност следят само ТСХ и ФТ4, а кой знае колко са им стойностите на ТАТ и МАТ. Но това е личното ми мнение, без да съм информирана за връзката "антитела-аборти", след години като ми дойде времето за деца ще проучвам въпроса.
Може да се консултираш с Начев и да потърсиш още едно мнение от специалист по репродуктивна медицина.
Желая ти успех и спокойствие!  Hug
Виж целия пост
# 166
Така като чета 1ва стр имам всички симптоми с разликата че слабея много-за 1мес около 3-4кг,а се храня доста.
днес правих кръвни изследвания,ровя се из нета/не успях да разбера почти нищо от тях/и случайно попаднах на темата.......проблема сигурно е пак с щ.жлеза но ще е нещо поразлично........или не...
Виж целия пост
# 167
Rosito, когато отслабваш би трябвало да е Базедова болест. Произвеждаш повече хормони, отколкото организма ти се нуждае. Отиди да ти пуснат изследвания. При Базедова болест мисля, че се смъкват рязко килограми, очните ябълки "изскачат" /образно казано разбира се/, имаш силно сърцебиене. Пожелавам ти да нямаш проблеми и да си добре. Успех!

П.С. Това, което ти написах за симптоми го знам от баба ми. Предполагам, че може и да бъркам. Прочети си подробно в нета за симптомите.
Виж целия пост
# 168
Gugito, тук опираме пак до двете школи. Едната, към която е Начев не смята, че може да се повлияе на антителата и не ги намира за проблем. Другата-на К.Тодорова решава да се бори с/у тях, защото те биха преизвикали аборт. Кой е крив, кой е прав -не знам. Всеки си избира за себе си на кого да се довери. Аз лично не им вярвам, че могат да преборят антителата. Недоказано и несигурно. Сигурно е обаче, че ще се разделиш с част от портфелосъдържимото(е гати думата) за влизания, медикаменти, процедури и кой знае дали ще има резултат. Когато забременях и отодох на гинеколог, за да ми установят бременността, бях с 9 дни закъснение. Не искам да описвам ужасния преглед, след който си тръгнах разплакана, нахокана от лекаря, че въобще съм бременна, но едно от нещата, които чух, че с това Хашимото и с тези антитела-"оня идиот-ендокринологът ми" бил за бой, защото ми е позволил да опитвам преди да ги свали.... И сега, като съм направела аборт да се сърдя на него... Слава на Бога, вече съм в 5 месец, аборт още не съм направила и знам, че никога повече няма да стъпя в този кабинет.
rositoooo, може да си с Хашимото, но с хиперфункция. Най-добре ще покажат кръвните изследвания за какво иде реч и ендокринолог, който ще се изкаже по въпроса. Сподели ги, като станат готови!
Виж целия пост
# 169
*starlet* понеже и аз съм към Начев,по време на бременността ми, моят гинеколог от репродуктивната клиника ми предписа кортикостероид за антителата,явно си познава методите и разбиранията на Начев Wink,чак Начев се учуди що ми е дал Медрол,ама не протестира Laughingсамо ми обясни как да го пия,че влияе на ТСХ...
Виж целия пост
# 170
знам, Магнитче, че ти приемаше кортикостероиди за антителата... Може би, защото парен каша духа, не си искала да се случи пак това... Важното е , че всичко е ок и имаш щастлив финал. Аз лично не съм им фен на кортикостероидите, но не смея да твърдя дали, ако бях в твоето положение нямаше да ги приемам.
Виж целия пост
# 171
джуджанка  Hug*starlet* Hug Благодаря ви момичета.
Изследванията-89 желязо- имам анемия ooooh!чакам и цитонамазката да излезе.
Така като ви чета ще поискам направление за ендокринолог.
Виж целия пост
# 172
rositoooo , аз мислех, че хормони си пуснала. Ако искаш да разбереш дали имаш проблем с щитовидната трябва да пуснеш TSH, FT4, TAT и МАТ. Въз основа на тях ендокринолог може да определи имаш ли някакъв проблем и какъв. Първите 2 се поемат от касата и личната може да ти даде направление, а другите трябва сама да си ги платиш.
Виж целия пост
# 173
*starlet* понеже и аз съм към Начев,по време на бременността ми, моят гинеколог от репродуктивната клиника ми предписа кортикостероид за антителата,явно си познава методите и разбиранията на Начев Wink,чак Начев се учуди що ми е дал Медрол,ама не протестира Laughingсамо ми обясни как да го пия,че влияе на ТСХ...

Какво, какво, аз изтървах.... Как точно ти е повлияло на теб на ТСХ-то?
Щото аз на моя като му казах и натъртих и натвърдих няколко пъти, че пия И Преднизолон с тироксина, той каза, че нямало значение, въпреки, че дори аз, която не съм докторица, чета в проспекта, че има.
А сега като спрях преднозолона, ТСХ-то ми полудя, пощуря, ненормализира се и не знам колко, какво, как да пия вече. Самоназначих си 75 мг. след последната ми стойност на ТСХ от 65 и чакам сега да видя. Освен, че по-малко ми се спи, и (сякаш) съм по-малко уморена, друго няма. Не, че е малко де!
Виж целия пост
# 174
rositoooo , аз мислех, че хормони си пуснала. Ако искаш да разбереш дали имаш проблем с щитовидната трябва да пуснеш TSH, FT4, TAT и МАТ. Въз основа на тях ендокринолог може да определи имаш ли някакъв проблем и какъв. Първите 2 се поемат от касата и личната може да ти даде направление, а другите трябва сама да си ги платиш.
Благодаря ти Hugколко струват тези изследвания информативно питам,ако ги назначи ендокринолог пак ли се плаща?
Виж целия пост
# 175
Ако ги назначи ендокринолог си плащаш само 2-3 лева за взимането на кръв, иглите и епруветките. Но ТАТ и МАТ не се поемат по ЗК и се заплащат според лабораторията от 14 до 20 лева варират.
Виж целия пост
# 176
rositoooo , аз мислех, че хормони си пуснала. Ако искаш да разбереш дали имаш проблем с щитовидната трябва да пуснеш TSH, FT4, TAT и МАТ. Въз основа на тях ендокринолог може да определи имаш ли някакъв проблем и какъв. Първите 2 се поемат от касата и личната може да ти даде направление, а другите трябва сама да си ги платиш.
Благодаря ти Hugколко струват тези изследвания информативно питам,ако ги назначи ендокринолог пак ли се плаща?

ЗК покрива само ТСх и ФТ4. В Бодимед последния път платих за ТСХ, ФТ4, ТАТ и МАТ 64 лв. плюс 2 или 3 лв. за работа с биологичен материал.

٠•● Dega ●•٠ , нали пуска изследване в трета лаборатория, какво стана?
Виж целия пост
# 177
За антителата аз поне моите ги лекувах, незнам по чия школа е била)) но като ги изследвах първоначално бяха над 2000, (сега непомня наизуст референтните стойности), но в продължение на да кажем година и няколко месеца, и докато бях в първите месеци от бремеността пиех селен сутрин и вечер - антителата си влезнаха в норма и от 3 години насам не съм ги качвала.
Виж целия пост
# 178
ina.gg, обнадеждаваш ме!
И аз пия селен сега, невроложката ми го изписа заедно с гинко билоба и още един куп неща. Надявам се да са придобили по-нормални стойности ТАТ и МАТ като се изследвам средата на октомври.
Между другото вчера бях на невролог и ме успокоиха, че всичко ми е наред, явно е било от настинката моментното ми неразположение.
Виж целия пост
# 179

Пиех Цефазел, ама ще те излъжа дали бяха само по две сутрин по спомен. Но преди да забремения пък гинеколожката ми изписа и аспирин протект да пия, може би 3 месеца преди и 3 месеца след като забременях, за да нямам проблем с плацентата (тъй като имах един аборт преди това. Незнам дали и аспирина е оказал някакво влияние или селена, или просто това че ТСХ-то ми влезна в норма... и спокойствието е от МНОГО голямо значение.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия