Автоимунен тиреоидит на Хашимото (20)

  • 73 415
  • 723
# 195
Привет и от мен Wink Аз чела-недотам дочела, ама Магнетче и аз по време на инвитрото си пиех Преднизолон Ф, та мисълта ми е дали е възможно и от него и следствие аборта да се е сринало така ТСХ  Sick (размишлявам си само  newsm78)... Аз съм бясна, при мен стана пъдарят дава ... не дава ...ходих в плевен при моят док и ха познайте сега, след като имам на-сетне след 9 месеца зелена светлина за старт на процедурата от енодкринолога ми показаха червен флаг от гинеколога #Cussing out ТСХ да си влезело в нормата и тогаз  Outta Joint... ами то тоя процес може и на нестъпи (пази боже  Praynig или да е след N ....години /да не дава бог Praynig/ та Бясна съм  #Cussing out
Замислям се иииии за смяна на клиниката и на док, че освен върлото печелбарство там и колкото и да се застъпвах за тях и да се опитвах да ги браня, май взе и да ми писва да ме вземат за канарче  Crossing Arms
Виж целия пост
# 196
Ох, desdemona, тоя твоя доктор и аз го посетих преди няколко дни и с извинение останах доста разочарована,нали и аз съм в търсенка къде да правя опит Mr. Green ConfusedТа предните ми постове за ТАТ и МАТ и спонтанните аборти са провокирани от него Sad
Много е трудно, да не казвам невъзможно, да се намери читав репродуктивен гинеколог, в чудо съм се видяла тези дни Crazy
Виж целия пост
# 197
Здравейте мацки. Наистина е много трудно да се намери репродуктивна клиника, която да ни хареса, да ни обръщат внимание и т.н. Аз съм се убедила, че навсякъде нещата са еднакви, както и отношението. Взех да си мисля, че за тях всичко е бизнес и един конвейр който си върви. АЗ чакам имунология и оправяне на Пролактин за старт на опита. Е имам вече резултати, но няма кой да ми ги разчете и ме оставиха в неизвестност до понеделник  Whistling. Мисля си да взема да изследвам сега понеделник вторник отново ТСХ и Пролактин да видя как се. Надявам се ТСХ да си е все още в норма, а пролкактина да съм го смъкнала вече. Изстрах ме е, че ако продължавам със същата доза на Достинекс, да не смъкна твърде много пролактина и това също да е пречка за опит   newsm78
Виж целия пост
# 198
Добрутроооо,
Дони, благодаря ти за инфото! Явно Начев е в чужбина и, за това му е изключен телефона. Добре, че поне резултатите са ми добри: ТСХ-1,5, а ФТ4-14,22, та да не се притеснявам
дездемона, защо тия гадове така?! Нали уж ТСХ вече ти е в норми, според ендокринолога? Те ли по-знаят от него? Gugito може би е права, че трудно се намира читав репродуктивен гинеколог. Пожелавам ви успех и на двете в търсенката на нова клиника!
Виж целия пост
# 199
starlet, колко ти е ТСХ? С ирония ли си го казала или просто си пропуснала запетаята между 1 и 5?  Thinking И аз другата седмица трябва да изследвам ТСХ. Мен нещо тези дни ми прескача сърцето.... дано да си мине от само себе си, че не ми се ходи по лекари, пък и каквато съм паника.... Относно темата за репродуктивните гинеколози: една моя позната ще се оставя в ръцете на д-р Явор Владимиров.
Виж целия пост
# 200
starlet, колко ти е ТСХ? С ирония ли си го казала или просто си пропуснала запетаята между 1 и 5?  Thinking И аз другата седмица трябва да изследвам ТСХ. Мен нещо тези дни ми прескача сърцето.... дано да си мине от само себе си, че не ми се ходи по лекари, пък и каквато съм паника.... оТ
Много съм злееее. Ами пропуснала съм я, да.... 1,5 е ТСХ. Сега ще се върна да коригирам. Мерси за забележката, че някой щеше да ме вземе за луда!
Виж целия пост
# 201
Старлетче, не  не е още в норми, сега е 0,023, но се доближавам до долната граница .... Подразниме вчера и това, че те си настояват на заключението на Катя Тодорова с която си работят, тоооо няма лошо, но аз не съм от Сф и няколко пъти им споменах, че за мен не  е възможно да пътувам за там и още по-малка пък е вероятността да си запиша час за нея, т.к записват за след месец-два ooooh! Не ги интересува, ти имаш ли, финансовата възможност за това!?
 Ами в края на краищата, аз си имам ендокринолог тук във Варна, на когото явно съм се доверила, това, че те работели с някой друг мен не ме интересе, както и тях това, че аз, посещавам еди си, кой, също толкова ги интересе... Затова и вчера така бях набрала Embarassed

Gugito   Hug съжалявам и за нещата при теб, но като изкл ендокриноложките ми неволи аз, съм доволна от док. Професионалист е! За мен това е безспорно! Просто вчера ... малко набрах ... извинете ме за което!   bouquet  Hug
Виж целия пост
# 202
Десдемонка, и мен така ме атакува с д-р. Катя Тодорова, аз казвам,че ходя при д-р. Начев,той ми вика-ще ходиш при К. Тодорова,ние работим с нея, #Crazy Mr. Green
Иначе и аз досега бях пациентка на д-р. Владимиров,но след две самофинансирани ИКСИТА и един ЗЕТ,тъкмо получих заповед от ФАР и той преустанови работа с него Tiredта затова се юрнах да издирвам нова клиника, тъкмо получих бележки от две клиники,че ме приемат за пациентка и от моята взеха,че ми се обадиха,че такива заварени положения като мен фонда ще им покрие процедурите. Ама сме в една държавица и ние ooooh!
Виж целия пост
# 203
desdemona , 0,023 или 0,23 ти е ТСХ. Върти ми се, че долната граница е 0,27. Според Начев обаче при бременност границата е 0,10. Различни лекари-различни мнения. Защо не пробваш да се свържеш с К. Тодорова по e-mail, мисля, че  скоро беше отговорила на Петя ли беше тук във форума, защото и тя не е от София. Много трудна работа с часовете при нея. А те не могат ли, като техен пациент да говорят с нея за по-скорошен час, защото това за след 2 месеца е ужас. Аз това му харесвам на Начев, че обаждаш се и отиваш, може да почакаш, но ще минеш. Часовете за мен само усложняват нещата-един не дошъл, друг се забавил, а хора седят и чакат по 2 месеца.
Виж целия пост
# 204
*starlet*, супер са ти резултатите - направо си за Честито!  Hug Аз не помня крайната дата на връщане на Начев, понже на едни вестник го записах периода, но като цяло началната е 14, а иначе си спомнямам, ч 4-5 дни някъде се падаха да го няма. Така че ти си му вънни утре или другиден и май трябва да му е включен  Peace
Виж целия пост
# 205
Старлетче 0,023 е ТСХ ми. Действително е под долна граница. Но, аз съм се консултирала затова с ендокринолог. Да не говорим, че още през май, когато все още, ТСХ беше 0,0006 док Начев ми даде още тогава зелена светлина за действие!
Иначе, аз и писах на имейл на катя Тодорова, отговори ми само предният път, когато ми увеличи дозата на Тирозола с 1 хапче (3х1), а аз си я самоувеличих с още едно (на 4х1) и така за близо месец постигнах това увеличение на ТСХ от 0.0006 на 0,023 (за това заслугата си е моя)!
Писах и и сега за 3 път ама отговор няма ...
За часовете при нея и да и се обадя, все тая, не мога да си позволя лукса да пътувам до София, все пак това са 600 км , отделно отпуски за мен, за мъжа ми (не, че ги дават и тях без проблеми, а и ги пазим тея 20 дни за инвитрото, все пак) и не на последно място, вс опира до финасите ... Иначе твоето ТСХ е супер! Аз мога само да си мечтая за такъв резултат  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Виж целия пост
# 206
Дони, мерси, ще му звънна пак в понеделник. В края на краищата нямам нищо спешно, просто ще трябва явно да ми вдигне дозата за есента и зимата.
desdemona, Начев, като цяло е по-либерален. На мен ми позволи да правя опити само, като ми вдигна дозата, без да знем колко е ТСХ. Другите ендокринолози държат да видят резултата и тогава дават зелена светлина. За Начев и 2,5 е зелена светлина, докато за повечето трябва да е под 2. По принцип аз мисля, че е прав, поне при мен успя да овладее нещата. А пътуване до София си е разход, да. В този смисъл се чудя как така ще те изнудват да посещаваш Тодорова, ама... По между другото, Сарджева, която ти посещаваш,  работи по методите на К. Тодорова, така, че едва ли тя ще ти каже нещо кой знае колко различно. По повод на резултата, факт е, че е по-лесно, когато е хипофункция-взимаш хапчето и свалят ТСХ, но при хипер е по - трудничко. Пожелавам ти успех, да стигнеш тази долна граница най-накрая и да стартираш процедурата!
Виж целия пост
# 207
Здравейте. Аз бях момичето, на което д-р  Катя Тодорова отговори на имейла. На мен също ми предстои инвитро - по точно икси, но имам проблемен Пролактин. ТСХ ми беше в норма, но ме притесняваше и още продължава да ме притеснява да не се качи до опита. Странно защо на desdemona не е отговорила, при условие че е и пациентка на КИРМ Плевен. Аз съм пациентка на д-р Персенска в Малинов, а също и на д-р Бойчев в Тутракан. Аз съм много благодарна за отговора на д-р Тодорова. Сега понеделник, вторник мисля отново да проверя ТСХ и Пролактина.
Виж целия пост
# 208
Петя 78 отговори ми досега само веднъж, когато преди месец някъде ми вдигна дозата на Тирозола с едно хапче, но сега, когато исках да се консултирам, мога ли, да започвам опит НЕ! Явно, все пак, си иска тея 45 лева за прегледа ... аз друго обяснение нямам Thinking
Стартлетче Hug на мен Сарджева ми каза, че тя работела по др школа, не че разбрах по коя работи Катя Тодорова де  Mr. Green и дефакто тя беше човека който ми каза да си почвам опита, и това което ми казваш за Катя Т. само може да ме радва в см., че бих получила разрешение за опит един вид и от нея  Praynig
Ох мацки, извинете ме, аз доста задълбах из нещата и моят проблем и ви занимавам и занимавам с моите ТСХ неволи .... Tired
Виж целия пост
# 209
Здравейте мацки. Наистина е много трудно да се намери репродуктивна клиника, която да ни хареса, да ни обръщат внимание и т.н. Аз съм се убедила, че навсякъде нещата са еднакви, както и отношението. Взех да си мисля, че за тях всичко е бизнес и един конвейр който си върви. АЗ чакам имунология и оправяне на Пролактин за старт на опита. Е имам вече резултати, но няма кой да ми ги разчете и ме оставиха в неизвестност до понеделник  Whistling. Мисля си да взема да изследвам сега понеделник вторник отново ТСХ и Пролактин да видя как се. Надявам се ТСХ да си е все още в норма, а пролкактина да съм го смъкнала вече. Изстрах ме е, че ако продължавам със същата доза на Достинекс, да не смъкна твърде много пролактина и това също да е пречка за опит   newsm78

Петя, да пази Бог от нашенски репродуктивни клиники, толкова им сърбах попарата, че ми се реве. Една година губих време при един от Големите репродуктивни гурута, който под вола теле само дето не намери, то не бяха кариотипи, то не бяха цветни снимки, имунологии, кво ли не, но забрави да ми пусне щитовидни хормони, а аз се оказах с Хашимото. Това го установиха в клиниката на другия Голям репродуктивен гуру, който обаче настоя всички, ама всичики изследвания, вклю и тези в националните лаборатории, да бъдат повторени, защото той не признавал нищо, направено от другия... А всички изследвания бяха правени преди месец. Направих една дребна калкулация и установих, че лечение в Брюксел, където живея, ще ми излезе по-евтино, отколкото в БГ. Засега сме се спрели на стимулирани инсеминации, но не е ясно ще ми се размине ли инвитро процедурата... Успех, ама много успех и стиснати палци на всички, опитващи се да забременеят с Хашимото. Ще стане!

Аз се включвам в темата да питам друго, всъщност. При някой от вас, при предозиране с Еутирокс, случвало ли се е да се появи интензивен косопад? Или при недостатъчно висока доза?
Много ще съм благодарна за всякаква информация по темата!

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия