Професия "учител"

  • 499 226
  • 4 520
# 3 945
По принцип не би трябвало география да е председател, но не е напълно изключено,тъй като туризмът е  най-близък до географията. При положение обаче, че има специалист не би трябвало да е така.

Само ще ти кажа, че ги броят близки, защото аз държах методика на географията за педагогическо към диплома със специалност "Организация  и управление на хотелиерството и ресторантьорството". Simple Smile Къде география, къде моята преподавателска дейност по технология на кулинарната продукция, сервиране. Simple Smile Но нямам право да преподавам и оценявам география.  Peace Казаха ми - освен, ако директорът не поеме риск. Явно вашият случай е такъв. Simple Smile
Виж целия пост
# 3 946
Привет, искам да ви попитам, къде точно се следят обявите за свободни учителски позиции?
Разгледах уеб сайта на МОН и прегледах конкурсите но останах с много скептично настроение.

Запитването ми е относно учителски позиции по "Информатика" "Информационни технологии" или други позиции подходящи на образователната ми квалификация.

Учил съм 4 години в професионална гимназия по телекомуникации със специалност "Микропроцесорна техника".
Завършил съм 4 години бакалавър в редовна форма "Комуникационни и информационни системи".
В момента карам магистратура "Информационни и комуникационни технологии в морската индустрия" от 2.5 години задочно, от които ми остава само година и половина.

Нямам трудов стаж, нямам и специализация на каквато и да е педагогика, освен два семестъра "Немска филология", която прекъснах и не я броя.
В добро здраве съм, чисто съдебно минало, отлично психологично състояние.
Това са детайли но все пак.

Това, което ме мотивира е личното ми негативно впечатление за подхода,  преподаването и нивото на ИТ, което се преподава в училищата и в другите висши учебни заведения в страната с изключения на някои извън системата на МОН на територията на Република България, в които не съм бил но съм ползвал учебните им ресурси за своето обучение, както включително и в сегашното висше учебно заведение, в което все още се обучавам и съм доволен от качеството на образование, което получавам.

Смятам че повече млади кадри трябва да се включват на такива позиции, защото съм изумен но не и изненадан от някои дългогодишни преподаватели в тази област, които са спрели да учат и преподават все още неща от преди 20 години на учениците си, на студентите си, на обучаемите си.

Но проучвайки системата виждам че обяви почти няма.
Четейки тук и там също виждам. че много трудно се става част и от тази система.
Забелязал съм че се назначават на подобни позиции учители с математическо образование, които са карали няколко месеца ИТ курсове.
Забелязал съм че в повечето училища се търсят учители по предмети съдържащи в себе си два предмета, например "Математика и информатика".

Някой вътре в системата като учител или преподавател можели да ми даде информация за това как стоят нещата.

И въобще да се опитвам ли да се боря и да се реализирам в тази област?

И също така, какво бих могъл да допълня към настоящите си образователни квалификации и степени за да увелича шанса си за успешна реализация в сферата на образованието.

Благодаря и поздрави.


Виж целия пост
# 3 947
Задължително Ви трябва педагогика, а обявите следете в сайта на РИО.
Виж целия пост
# 3 948
Танер Расим, не зная за кой град търсите работа, но в сайта на РИО в нашия град има обяви за свободните места. Те обаче се появяват към края на август и началото на септември.
По ИТ и Информатика знам, че се търсят много учители, но все пак ще ви трябва и педагогическо образование.
По отношение на преподаването, то се определя от учебните програми, които задължително трябва да се следват. Не може преподавателят сам да определя какво да преподава.
Виж целия пост
# 3 949
А по въпроса за специалностите, в ПУ години наред има хибридна специалност Математика и Информатика. Има директори, които предпочитат колеги с такива двойни специалности.
Виж целия пост
# 3 950
За хибридните специалности е така, аз самата в последните две години взех допълнителни изпити, за да имам и Информатика, но сега и двете са ми магистърски. Докато има колеги математици, които са изкарали само курсове някакви.
Виж целия пост
# 3 951
Танер, обявите излизат август, септември.
Препоръчително е да имаш и педагогика, за да можеш да си конкурентноспособност.
Виж целия пост
# 3 952
Танер Расим, не зная за кой град търсите работа, но в сайта на РИО в нашия град има обяви за свободните места. Те обаче се появяват към края на август и началото на септември.
По ИТ и Информатика знам, че се търсят много учители, но все пак ще ви трябва и педагогическо образование.
По отношение на преподаването, то се определя от учебните програми, които задължително трябва да се следват. Не може преподавателят сам да определя какво да преподава.
Благодаря, интересувам се за Шумен макар че уча във Варна, но съм си от Шумен.
Относно педагогиката не се притеснявам и мога добре да преподавам материя, която съм учил почти 10 години без прекъсване.
Относно по заложените програми, мога да се придържам към тях но да приложа по добри методи и обяснения и съответно мога да отделям по 5 минути до 10 за да дам на ученците или обучаемите неща за размисъл или насоки, къде и каква информация да търсят и да се развиват актуално с настоящите и бъдещите технологии и да бъдат повече компютърно грамотни, съответно ако успея да им запаля интереса. Под методи на преподаване, било ми е много отегчително, как се обясняват математическите задачи в ИТ. По конкретно преобразуването на бройни системи и мрежови задачи за синтез и анализ. Обясняват се масово по неразбираем или по неудобен и не по толкова ефективен начин. Ако се обясняват по начините, по които се обяснява в CISCO материалите, ще се смятат по бързо, по лесно, и ще се научават по бързо.
Относно педагогическото образование. Можели малко повече информация?
Точно каква педагогика се кара?
С чиста математика или хибридна педагогическа специалност не ми се занимава, отличен съм само в ИТ дисциплини. Аз съм лице, което би правило само това в което е най добър за да се постигат най добри резултати.
Съответно от вас, кой каква педагогика и къде е карал, също така и колко време и средства е инвестирал?
На мен каква педагогика би ми съответствала?
По принцип съм чел, че се назначават и лица без педагогика, само с висше но на по малка заплата. И май съответно по късно си го изкарвали.
Виж целия пост
# 3 953
Без педагогика назначават ако няма нито един кандидат с педагогика.
Тук няма значение какво можеш и знаеш, значение има какви дипломи имаш  Mr. Green
Виж целия пост
# 3 954
Без педагогика назначават ако няма нито един кандидат с педагогика.
Тук няма значение какво можеш и знаеш, значение има какви дипломи имаш  Mr. Green
Съгласен съм, за това ще се радвам на препоръки и съвети относно изкарването и на подходяща педагогика.
Не ми се губи много време. Вече ми се работи но ако трябва ще потърпя още малко и ще инвестирам в педагогика.
Виж целия пост
# 3 955
Виж тук: http://www.ittd.acad.bg/?open=kurs_dpp
Виж целия пост
# 3 956
Благодаря, придобих представа.
Семестрите са 3 а таксите са общо 1237,50 лв защото съм с висше образование от област на висшето образование Технически науки /инженери/ и т.н но в други ситуации е 2 семестъра,
Виж целия пост
# 3 957
Колеги, искам да си сверя часовника аз ли нещо не схващам, или колегата ми се прави на много вещ. Пределно наясно съм по нормативна база как стои въпросът с броя оценки на ученик и за формирането на срочна и годишна оценка. Днес обаче ме застреляха, че при предмет, който през цялата година се изучава за 1 час, при текущите оценки за втория срок трябвало да има оформена срочна оценка, а отзад се пренасяла направо като годишна. На шефа всяка година пришки му излизат, за да го обяснява това нещо и всяка година има по някой сбъркал колега. Обаче тазгодишната версия мен ме хвърли в джаза и се замислих в чий телевизор е грешката - в моя или в този на колегата, който ми пусна това обяснение.
Виж целия пост
# 3 958
Няма срочна, само годишна отзад, но има текущи поне по две, първи и втори срок. За по сигурно слагам и по три понякога. Срочна има само, когато се учи 2 на един часа или един на два часа, тогава се слага срочна. Много интересно е, ако се учи два на един часа, тогава има срочна за първи срок и годишната може да е различна от тази за първи срок, тя пък е на база само текущи от втори Peace. Когато срещна такъв случай и запиша картони все се стряскам, че бъркам аз като внасям оценките hahaha
Виж целия пост
# 3 959
Колеги, искам да си сверя часовника аз ли нещо не схващам, или колегата ми се прави на много вещ. Пределно наясно съм по нормативна база как стои въпросът с броя оценки на ученик и за формирането на срочна и годишна оценка. Днес обаче ме застреляха, че при предмет, който през цялата година се изучава за 1 час, при текущите оценки за втория срок трябвало да има оформена срочна оценка, а отзад се пренасяла направо като годишна. На шефа всяка година пришки му излизат, за да го обяснява това нещо и всяка година има по някой сбъркал колега. Обаче тазгодишната версия мен ме хвърли в джаза и се замислих в чий телевизор е грешката - в моя или в този на колегата, който ми пусна това обяснение.
Твърдо пишеш само годишна. Броя на текущите и оформянето е уточнено в наредба 3, така че прати колегата си да я прочете, това е основен нормативен документ.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия