Професия "учител"

  • 499 196
  • 4 520
# 4 050
Някой наясно ли е какво ще е новото в разпределенията? И какво ще е новото им име.
Доколкото помня вече и ЗИП-овете ще се одобряват от директорите.
Виж целия пост
# 4 051
Качих в DOX новия формат на разпределението.
 
Скрит текст:
Виж целия пост
# 4 052
Благодаря, Нали. А какво е това "урочна единица за"?
Виж целия пост
# 4 053
Предполагам е урочна единица за...нови знания, упражнение, наблюдение, контрол и т.н. Поне така сочи препратката към учебната програма. На последната страница на разпределението има и пояснителни бележки.
До сега графата ми беше "вид на урока", сега урочна единица...
Ега ти реформите  Close
Виж целия пост
# 4 054
О, ама то и други страници имало. Извинявай за прибързания въпрос, но отворих само първа страница, ужасих се и я затворих.
Виж целия пост
# 4 055
Лили, имаш предвид разпределението или учебната програма за ЗИП? При нас разпределението винаги е подписвано от директора - независимо дали е ЗП, или ЗИП. Учебната програма се утвърдава от РИО.
Виж целия пост
# 4 056
При нас учбната програма и разпределението заЗИП вурвят заедно и се одобряват и подписват РИО.
Виж целия пост
# 4 057
При нас учбната програма и разпределението заЗИП вурвят заедно и се одобряват и подписват РИО.
До сега беше така. Вече само от Директора. Поне за ЗИП 👌🏽
Виж целия пост
# 4 058
Явно си зависи от РИО-то, защото при нас те подписват само програмите, а разпределенията по ЗИП се подписваха от директора.
Виж целия пост
# 4 059
http://zagoranews.bg/2016/06/30/%D0%BC%D0%B8%D1%81%D0%B8%D1%8F-% … 0%BB%D0%BE%D1%8F/
Виж целия пост
# 4 060
Качих в DOX новия формат на разпределението.
 
Скрит текст:
По този тип ще правим само за 5клас, нали? До колкото разбрах това ще се въвежда поетапно по класове,за новата учебна година по този тип ще се правят разпределенията само за 1 и 5 клас.
Виж целия пост
# 4 061
Доколкото разбрах всички разпределения трябва да се пишат наново - по новите изисквания, не само за 1 и 5 клас.
Така е, новата терминология влиза за всички и задължително цялата документация трябва да се осъвремени. Всички сме в отпуск до 31 август с уговорката, че вероятно ще е прекъснат след 15ти за няколко дни.
Виж целия пост
# 4 062
Здравейте Simple Smile Моля за отговор, дано не ви притеснявам! Завършила съм български език и история и имам желанието да бъда учителка ( всъщност винаги съм го имала, макар че сега работя като графичен дизайнер).
Имам въпрос относно началната заплата - каква е тя за човек като мен, който няма стаж в тази област? Търсих в нета, но попадам на много стари публикации,,, newsm78
Виж целия пост
# 4 063
Здравейте Simple Smile Моля за отговор, дано не ви притеснявам! Завършила съм български език и история и имам желанието да бъда учителка ( всъщност винаги съм го имала, макар че сега работя като графичен дизайнер).
Имам въпрос относно началната заплата - каква е тя за човек като мен, който няма стаж в тази област? Търсих в нета, но попадам на много стари публикации,,, newsm78
600 без удръжки. С тях... 460-480 някъде, не мога да съм точна.
Виж целия пост
# 4 064
Доколкото разбрах всички разпределения трябва да се пишат наново - по новите изисквания, не само за 1 и 5 клас.
Така е, новата терминология влиза за всички и задължително цялата документация трябва да се осъвремени. Всички сме в отпуск до 31 август с уговорката, че вероятно ще е прекъснат след 15ти за няколко дни.
Ден през ден различни неща. Днес говорих с моя приятелка, експерт в РИО (РУО). Имат указания, че новите разпределения ще важат за първи и пети клас и само за тези класове ЗИПовете няма да се одобряват от РИО. Като тя се изрази, до 2021 г. ще караме на две писти, защото тогава ще завърши последния випуск по старата програма (закон). 🙁😤 Общо взето ще ни разкажат играта.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия