Колко струва едно бебе?

  • 41 622
  • 413
# 315


Покажете една количка за 5000, не съм виждала такива.



Не мога ,нашата беше обикновена Куини система ,в червено и черно -1200 лв.:






Виж целия пост
# 316

А мусака прави ли  Joy? След като имат възможност за толкова скъпа количка, лошо няма  Peace

Сигурно си е купила кола втора употреба и си се возят с бебето, по едно време обмислях и тази възможност  Laughing
Виж целия пост
# 317
най- голямата грешка на много майки според мен е да дадат повече от 500 лв за количка. Какво повече има една количка за 1200 лв от моята за 360лв??? Сарми ли свива или какво? Струва ли си да дадеш толкова пари за нещо, което ще ползваш една година, може и по -малко , според кога ще проходи детето, тогава вече купувая едно колело триколка и с него щастие голямо Simple Smile
Виж целия пост
# 318
най- голямата грешка на много майки според мен е да дадат повече от 500 лв за количка. Какво повече има една количка за 1200 лв от моята за 360лв??? Сарми ли свива или какво? Струва ли си да дадеш толкова пари за нещо, което ще ползваш една година, може и по -малко , според кога ще проходи детето, тогава вече купувая едно колело триколка и с него щастие голямо Simple Smile
Понеже си дала моята цена, която написах ,ще поясня,че не са само за количка, а са за всичко на картинката плюс чадърче и комарник .Количката беше много маневрена, за всякакви български терени ,за планина ,пясък /море и за калдъръми улици проходима много и с три нива на сядане на детето .
Нашата количка я ползвахме до 3 и 1/2 години всеки ден ,а след това взехме летен малък Макларън до 4 1/2 години ,защото обикаляхме много километри и детето си и почиваше в нея , пазара се занасяше по лесно и нямаше носене на ръце на уморено дете.
Всеки както си прецени, за мен тези 1200 лева ми служеха 3 и половина години ежедневно ,за вашите не знам . Peace
Виж целия пост
# 319
В интерес на истината тази,за която казах,че е около 5000 съдържаше 6 или 7 части,кошове,столче за кола,и не знам още какво,аз лично гледах една за 2000 лв когато търсехме количка за сестра ми,еми тая количка само дето не вървеше сама,толкова лека и маневрена със всякви индикатори по нея-за скорост за температура ,фарове с лед осветление,за бг улиците с планински релеф е идеална!абе добра беше количката.И понеже да кажа че моите деца (а и това на сестрата)са гледани с обикновени колички,разликата като комфорт и удобство е космическа  Simple SmileКойто има да дава,който няма нека да има здраве! Laughing
Виж целия пост
# 320
Е, то нагоре граница няма.  Laughing

Покажете една количка за 5000, не съм виждала такива.
ето ти една за 4116лв Simple Smile
http://bebemax.eu/index.php?section=ITM&itemid=1069
сигурно има и по 5000 колички, някакви супер лимитирани и т.н.

За количката зависи с какво е коплект 360лв само за количка...хубаво... но качествен стол за кола, чанти, манти кош за новородено и т.н. естествено, че цената вече няма да е толкова...какво повече имали или нямали по-скъпите колички... в повечето случаи има защо да са им по-високи цените, не безкрайно, но  който както ги разбира нещата и колкото е готов да отдели все пак.
Виж целия пост
# 321
Готина е количката, макар че за 4000 лв. можеха поне една поставка за кафе да ѝ сложат.  hahaha
А и чантата няма къде да си закачиш.

Ако си говорим сериозно, и аз мисля, че до определена сума разликите в цените са оправдани - комфортът и качеството са по-високи.
Виж целия пост
# 322
и като се появи едно ревящо бебе, де оне ще да се вози в количката за по-дълго и  иска на ръце и количката ще си буташ за красота... Щото имам такива познати, повози се бебето 20 мин и ревне, айде носи го, пак малко се вози, айде пак носи го.
Виж целия пост
# 323
Аз затова второто не се бях и пробвала да го слагам в количка доскоро.
Виж целия пост
# 324
Бебе се гледа и с 2 лева и с 200 лева и с 2000 лева, всеки според чергата, но това е най-важното! Както се казва в една известна реклама "Бебето не се нуждае от много играчки, а от малко внимание!"
За мен лично, като средностатистическа българка - над 500 лева за количка са си грешни пари, при положение, че на някой родители им е трудно да осигурят елементарната прехрана на децата си.
Та колко да ни струва едно бебенце, освен цялата любов на света?! Simple Smile
Виж целия пост
# 325
 Ние си купихме количка за 550 лева, Хаук вайпър, супер маневрена и лека, много ми е удобна, в цената са включени зимен, летен кош и кошче за кола. Смятам го за много изгодна покупка.

По отношение на онзи коментар, че било противоестествено да се смята, колко струва бебето имам да кажа нещо. Явно това, което ти влагаш в смисъла на тази тема е противоестествено, защото ние останалите пишем по тази тема, за да си споделим и евентуално да насочим и други хора, на които им предстои да си имат дете, каква сума да се опитат да заделят, за да могат да си позволят да купят най- необходимите и подходящи неща за бебето.
Виж целия пост
# 326
http://www.maximalux.eu/detski-kolicki-i-aksesoari/1180-cybex-luxury-3-in-1.html
Харесала съм я и някой ден мисля тегля едно кредитче че да си угодя  finger
шегувам сеПо темата. Първата ми братовчедка беше бременна и с две годишно момиченце, когато се пренесоха да живеят (на квартира) с мъжа ѝ в друг град. Първоначално само той работеше (на не много стабилна работа). Имаше известна помощ от бабите и дядовците, но в доста малка степен. Искам да ви кажа, че се справиха много добре с малко.   Hands Clap
Виж целия пост
# 327
хахаха, е не, те пъ са се уляли леко, толимитирано, лимитирано, ама стандартните им изпълнения са около 1000 Simple Smile Иначе я има и по-евтинджос http://moetobebe.bg/search?filter_name=Cybex+Luxury+3-in-1
Виж целия пост
# 328

Та колко да ни струва едно бебенце, освен цялата любов на света?! Simple Smile
Heart Eyes
С първото дете купихме количка без кош за новородено, дори не знаех, че съществува такова нещо. Зимно бебе е и без кош оцеля в студа и вятъра.
Виж целия пост
# 329
Бебе се гледа и с 2 лева и с 200 лева и с 2000 лева, всеки според чергата, но това е най-важното! Както се казва в една известна реклама "Бебето не се нуждае от много играчки, а от малко внимание!"
За мен лично, като средностатистическа българка - над 500 лева за количка са си грешни пари, при положение, че на някой родители им е трудно да осигурят елементарната прехрана на децата си.
Та колко да ни струва едно бебенце, освен цялата любов на света?! Simple Smile
Много наивно написано, но всеки си има мнение.
Бебето освен любов иска  доста финанси и където ги няма много рядко цъфти любов и разирателство заради битовизми и лишения.

Моето мнение е крайно ,но за едно бебе /дете основния фактор е материалният.
Без пари нямаш спокойствието да си гушкаш бебето усмихната на топло, да се разхождаш с количката из парка и да си спокойна и  не-мислеща как ще си платиш топлото и данъците, какви евтини пюрета да купиш и как да правиш супа от ябълки (тук съм го чела от майка на бебе без пари с какво се изхранват Sad ) за да изкарате деня, на коя баба да го оставиш за да идеш на работа (пак тема от тук ) и т.н. .
Памперси, мокри кърпи, обувки, медикаменти, витамини, козметика , мед. прегледи, по добри  ваксини, ясла ,  отделени пари болнични  през първите 4-5 години когато детето се разболява по-често, стая за детето и куп други неща, които в  романтицизма на бременността не ги и помисляш даже.
Не знам ,но бебето е ангажимент на родителя и не го азбирам като каране с 2 или 200  или гледане/помагане за детето от бабите , да им плащат сметките или да живеят с тях не е зряло решение и най-вече не е възможност за гледане на бебе. Другото са си свободни съчинения как ще се справим с любовта към бебето без познаването на всички неизвестни .
 За второ дете пък парите ще играят още по голяма роля   .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия