ДОМАШНИ МЕЗЕТА :Суджуци,пъстърми и сланини

  • 180 420
  • 674
# 285
/едната снимка е със светкавица, а другата без/
Първото от четирите парчета, много е добро, но другите ще ги изчакаме още една седмица, за да изсъхнат още.
Пепчо, благодаря за рецептата, енциклопедия си! Hug  bouquet
Виж целия пост
# 286
Четох,четох никъде не намерих рецептата за пъстърма със свински сърца по пепчо.Моля за рецептата как се приготвя това.Ако може по подробно за новаци със мераци.
Виж целия пост
# 287
Пастърма от сърца  Hug
Виж целия пост
# 288
Галева благодаря за рецептата ще се пробвам.
Виж целия пост
# 289
Гелева,  Hug строхотно изглежда   bouquet
Виж целия пост
# 290
Ще се прави пак, това беше за проба.  Simple Smile  Ще ми се и с телешко сърце да пробвам, но не съм виждала по магазините. Намислили сме и наденички да правим, но като намеря черва. Ако някой скоро е виждал някъде св. черва, да свирне. Hug
Виж целия пост
# 291
Телешкото филе се държи 72 часа в саламура нали? моето е голямо парче 1 кг, свинското по рецептата на пепчо стана супер, сега пробваме с телешко.
Виж целия пост
# 292
телешкото по-бавно ми се осолява. дръж го 72 ч.
Виж целия пост
# 293
Намислили сме и наденички да правим, но като намеря черва. Ако някой скоро е виждал някъде св. черва, да свирне. Hug
СВИРРРРРРР........  ura rotfImbo #Silly
На Женския Пазар продават тънки и дебели черва в месарските магазини....Аз скоро купувах дебели за бахур и видях,че има и тънки.....
Виж целия пост
# 294
 Joy
Мастерче, златна си! Hug Женският пазар ми е много удобен, ако дадеш и ориентир за магазина...  bouquet
Виж целия пост
# 295
Телешкото филе се държи 72 часа в саламура нали?
В солЕната саламура няма да е лошо да се сложи и малко захар / примерно 2,3,4 , по избор %/ , а също и „твърд” алкохол / до към 10 %, примерно /.
Комбинацията с нищо не може да навреди на очакваното..
Виж целия пост
# 296
Благодаря, може да сложа алкохол малко.
А има ли някой рецепта за шунка, която става за деца, не искам да е трайна, просто да е домашна, и да не е много солена. Пробвах преди време рецептата с осоляване и после препичане в тефлонов тиган, но ми стана много солено и децата не го ядоха  newsm78
Виж целия пост
# 297
joya, виж тази рецепта за Домашна варена шунка, има и снимков материал.  Peace
Виж и тук. Hug
Виж целия пост
# 298
Дали ще се получи пастърма от телешки бут, че само това ми остана от домашното месо.
Виж целия пост
# 299
да. избери цяло  цилиндрично  парче, почисти от ципите и действай.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия