Любов и наказание /Aşk ve Ceza/ - Приказката Свърши - Тема 69

  • 38 070
  • 743
# 705
Виж целия пост
# 706
Виж целия пост
# 707
Виж целия пост
# 708
Гледам трите жени, Надя, Ясемин и Севги. Харесвам стила на обличане на Надя - изчистен тоалет, делови. Ясемин и Севги бях чела ,че  са с дизайнерски рокли. Може , но не са подходящи според мен за работна среща, но кой ли ме пита след като така се рекламират определени марки дамски дрехи. Всичко е пари от спонсори.

И на мен ми прави впечатление, но не само в този сериал, а в повечето, че ги обличат крайно неподходящо за бизнес дами или по повод работа. За вечерните тоалети - нямам забележки. Виждала съм сватби в Турция и ума ми се взе от тоалетите. Но например зелената рокля на Ясемин при срещата в холдинга никак не ми пасна на повода. Снощи гледах в "Млечният път" шефка на голяма фирма, пък се затръскала на работа в рокля с един дълъг ръкав, друг няма въобще. Лошото е, че от време на време и аз взех така да ходя на работа. Добре, че никой не ме гледа изумено, защото има и по-зле от мен.
Виж целия пост
# 709
Виж целия пост
# 710

 JoyА ей за това говорех,виж го как се е стресирал Joy ама и Яска и та напъва JoyМи остави го човека да се разбуди да се намери къде е бил снощи  Joy

 абе то тъй ама ти ако беше щеше да звъниш и немаше да го оставиш докато не ти вдигне smile3516 smile3515
Виж целия пост
# 711


http://www.youtube.com/watch?v=ra12L1Bl0Z4&feature=related
Виж целия пост
# 712
           ПРИВЕТ СКЪПИ МОМИЧЕТА!    wavey  wavey  wavey

    Ей,ей,ама ви е сте страшни бързаци!  Нямате настигане ЛиН-ки.  Joy Joy

   Гледам,че кафенца  и чай с две захарчета сте пили днес.   Heart Eyes Сигурно е бил много сладък и вкусен чая,  newsm78  защото като видях с какво беше подсладен,просто няма как да е друго нещо.  Joy Joy
 Скачате от епизод на епизод и човек се чуди за кое по-напред да гледа и чете!   #Crazy #Crazy
Клипче с красивия момент,които и вчера и днес не оставяте на мира.Ами тя Таня е" виновна" ,че е хванала момента много хубаво и аз си го пускам често.Дори Свет /ако не греша/ предложи "Лейди" за химн на темата. newsm78 newsm78

        http://vbox7.com/play:m65bca9ca0
Виж целия пост
# 713

Оххх бе Иле   Weary Weary направо ме просна с този момент ,само дето не откачих тогава докато дойдат подсказките,трейлърите ,фрагманите ,сценаристите за пореден път ни изпитаха нервните системи
Виж целия пост
# 714



 JoyА ей за това говорех,виж го как се е стресирал Joy ама и Яска и та напъва JoyМи остави го човека да се разбуди да се намери къде е бил снощи  Joy

 абе то тъй ама ти ако беше щеше да звъниш и немаше да го оставиш докато не ти вдигне smile3516 smile3515
Естествено че щях да го търся нема тука да ми ходи незнайно къде  и после и скандал щях да му вдигна за предната нощ,за това че ми наричат детето копеле абе изобщо щях да си излея яда много сериозно върху него Joy
Виж целия пост
# 715
Виж целия пост
# 716
Момичета, пожелавам ви приятна вечер. Аз вече се настройвам за срещата довечера.



И една задачка-закачка. Чий е оригинала на песента?

http://www.youtube.com/watch?v=jkok1Z4WJuY
http://www.youtube.com/watch?v=l6Z7LR8Z9_o&feature=related
Виж целия пост
# 717
Е, с това "бульо", с което преведоха "енге", щях да падна, прекалено селско и просташко ми прозвуча,но от устата на Мустафа как ли да ми прозвучи. Иначе ще ми е много интересно как ще преведат същата дума в устата на Саваш например...
Сега се сетих, че братята на дядо ми също викаха на баба ми "бульо". Според мен е нямало как да й казват "како", защото дядо ми беше най-малкият брат. А баба ми казваше на племенниците на дядо ми /дъщерите на неговите братя/ "калино".
Eнге се превежда като вуйна, но пък на Саваш Фидан му е вуйна, но Чичек няма как да е вуйна на Мустафа.
В тази връзка може би преводът е правилен, но вече не се употребяват такива обръщения в съвременната реч и затова звучи неестествено.Може би Алейнам ще ни го обясни най-добре, защото тя знае и двата езика перфектно.

Съни, Hug Hug Hug много се радвам, че не си ни забравила. Всъщност нашият фолклор е богат на такива обръщения, които наистина в съвременния книжовен език не само не се употребяват, звучат грубо /поне на мен така ми прозвуча/, но и са непознати на младото поколение. Сигурно преводът да е правилен, но мисля, като модерен сериал, можеше да намерят по- подходящо обръщение. Пък и може и нарочно да го употребиха, знае ли човек.
Виж целия пост
# 718
Настигане нямате.Човек ако се забави още 20 мин. и хоп в нова тема. Разбирам,че по-малко свикваме вече с превода.Малко остава до срещата на йордек гьол.А нали и любовта обичала съвпаденията/и чайчетата с две захарчета/.
Виж целия пост
# 719


горкия Савашко имах чувствто че при други обстоятелства Явуз нямаше да стигне жив в болницата след като мълвеше името на Ясето  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия