Детски градини в Пловдив - 2

  • 147 814
  • 902
# 255
Здравейте! Моята дъщеря я приеха в ЦДГ "Малина". Видях едно-единствено мнение за градината. Може ли малко актуална информация - доволни ли сте от персонала, извеждат ли децата сега, през зимата, по много деца ли са в групите?
Виж целия пост
# 256
Здравейте! Моята дъщеря я приеха в ЦДГ "Малина". Видях едно-единствено мнение за градината. Може ли малко актуална информация - доволни ли сте от персонала, извеждат ли децата сега, през зимата, по много деца ли са в групите?

Моята дъщеря беше в Малина. Сега я прехвърлих във филиала-Котаракът в чизми.
Бях много доволна от градината и от г-жите. Вярно, вътре е старо и тясно, но пък отношението, грижите и самите г-жи за мен е по важно.
Като цяло в детската градина са добри г-жите. Но защото нашата любима г-жа отиде в филиала и тя ни убеди да се преместим и ние. За това я преместих.
Децата не ги извеждат само през зимата. Иначе от пролетта до другата зима са си все навън.
За децата в групите-ми какво да ти кажа, има групи с 30 деца, даже и с 33, има и с 26. За мен са си много деца за един апартамнет.
Виждам разликата сега с Котаракът в чизми. Там е толкова просторно и са си 25 деца.  Peace
И други минуси откривам сега, като не сме вече в блокова градина. Децата имат физкултурен салон в които спортуват, а в Малина няма.
Тържествата в Малина-представи си 30 родителя натъпкани и съвсем малко място за изява на децата.
Това миналата година не ми правеше впечатление, но сега вече да.

Но както казах, по важни са г-жите, а не базата.
Ако имаш други въпроси, насреща съм.
Виж целия пост
# 257
Нинанд, благодаря за отговора! Събират ли допълнително пари за разни неща в градината и горе-долу каква е сумата?
Виж целия пост
# 258
Пари не са ни искали. Единствено ние родителите ако решим за нещо. Има си наредба и забрана и да ти кажа, че май във всички градини се спазва и се страхуват да искат, защото си има телефон и мейл за това Wink
И понеже миналата година единственото което искаха за всяко дете беше флумастери, моливи, пластелин, лепило, гланцово блокче, ножица. Тази година решихме да съберем пари и да купим за всички деца еднакви, както и да плащаме през годината чаши и вода за пиене. Това бяха единствените пари.
Тоалетна хартия, сапуни, мокри кърпи и т.н не ни искат.
С една дума, зависи от родителите в групата, какво ще решат.
Ние сега например в Котаракът решихме да съберем пари и ще поръчваме да им правят детска кухня за игра, голяма от ПДЧ  Grinning

Виж целия пост
# 259
Пари не са ни искали. Единствено ние родителите ако решим за нещо. Има си наредба и забрана и да ти кажа, че май във всички градини се спазва и се страхуват да искат, защото си има телефон и мейл за това Wink
И понеже миналата година единственото което искаха за всяко дете беше флумастери, моливи, пластелин, лепило, гланцово блокче, ножица. Тази година решихме да съберем пари и да купим за всички деца еднакви, както и да плащаме през годината чаши и вода за пиене. Това бяха единствените пари.
Тоалетна хартия, сапуни, мокри кърпи и т.н не ни искат.
С една дума, зависи от родителите в групата, какво ще решат.
Ние сега например в Котаракът решихме да съберем пари и ще поръчваме да им правят детска кухня за игра, голяма от ПДЧ  Grinning


Пак ти благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 260
Здравейте, тъй като тази година предстои да кандидатстваме за детска градина искам да попитам за впечатления от две детски градини към които съм се насочила -Мирослава и филиала на Люляк -Малката фея.За първата знам че има много добра материална база и доколкото мога да преценя от външен оглед сградата им е слънчева,просторна и имат хубав двор за игра ,но ми бяха казвали ,че в помещенията са монтирани камери за наблюдение и учителките поради тази причина (че всичко се записва) не смеят да направят по-строга забележка на децата-резултата бил както се изразиха ,,децата са качени върху главата на учителките,,  Shocked
От друга страна за педагозите в Малката фея чувам хубави неща ,но пък там условията са малко под въпрос-никакъв двор,неотоплен коридор в който се събличат децата и т.н.
Ще съм признателна за мнения от сблъскали се с тези градини родители  Wink ,за да мога се ориентирам по-добре,като мисля ,че по-важно е учителите да са на ниво, а не толкова материалната база.
И още нещо-с какъв брой точки са  се приемали  децата в тези градини през миналата година?
Извинете ,ако съм много обстоятелствена Embarassed
Виж целия пост
# 261
Здравейте и от мен ,Много ще съм ви благодарна ,ако ми дадете мнения за Каменица , Малкия Принц и за Майчина грижа до EVN .Предстои ни кандидатстване и събирам мнения .Много искам в Каменица, а за нея почти никакви мнения не открих, а и ми казаха ,че с 19 точки нямяме никакъв шанс ,а тя ми е срещу блока  Sad
Благодаря ,предварително
Виж целия пост
# 262
Че то и за другите изброени от теб не си много-много в класациите. Особено на ЕВН, това са всеизвестно връзкарски градини Simple Smile

Щом Каменица ти е близо защо не кандидатстваш в Перуника, а? Mr. Green
Виж целия пост
# 263
Ако случайно сте се зарадвали, че абонаментът е отпаднал от таксата сега е момента да ви натъжа пак.
http://www.gustonews.bg/?page=article&instanceID=32912 Месечната такса за детските градини в Пловдив остава непроменена  и се разделя на две части. Двайсет лева на месец  е задължителната твърда  сума, която ще плащат родителите на дете, независимо дали то посещава детската градина. Останалите 30лв. ще се плащат пропорционално според броя на посещенията. Това реши Общинският съвет с промени в Наредбата за цените на таксите на услуги, предоставяни от Общината.
Виж целия пост
# 264
Преди поне, ако детето ти е болно не плащаш нищо, а сега излиза, че болно - здраво 20 лева ще ти ги вземат. Какъв е вашия прочит на новината?
Виж целия пост
# 265
Нормален. Аз проблем си нямам. Приемам го като "абонамент". И тази такса не се плаща летните месеци. Мен ме устройва.
Виж целия пост
# 266
Аз го разбирам,че когато е болно и има бележка с диагноза за това,такса не се дължи,въпреки,че никъде не е написано,мисля,че така е правилно!Оф то не,че разбрах нещо от написаното де,ще го мислим в движение,да сме здрави и да ходим,другото са бели кахъри  love001
Виж целия пост
# 267
Izvinqvam se za latinicata!
Iskam da popitam za mneniq na dve DG v raion Zapaden - Raq i 1 Iuni.
Predvaritelno blagodarq!
Виж целия пост
# 268
И още нещо-с какъв брой точки са  се приемали  децата в тези градини през миналата година?
Извинете ,ако съм много обстоятелствена Embarassed


Няма да ти е много от полза инфото за точките от миналата година, нали сега промениха критериите за прием и съответно точките ще са други.  Peace
Виж целия пост
# 269
За таксата, мен ме устроива. Даже е ниска, мое лично мнение, съгласна съм да давам и повече, ако качеството на храната би се подобрило и ежедневието на детето ми би станалоч по_интересно.
Ние посещаваме ЦДГ Малина в Кичука, малкият е първа група. Обича да ходи на градина, нито един път не е плакал. Отношението на персонала е индиеидуално, към всяко детенце. Неврроятни хора, благодарна и щастлива се чувствам, че детето ми ще бъде възпитавано от точно тези госпожи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия