НОИ пак прецаква МАЙКИТЕ с майчинството за 2-та година,бясна съм

  • 104 738
  • 2 412
# 1 530
... Доста трудно е в днешно време човек да се задържи 2 години със стабилни доходи, без да е оставал безработен, дори и за кратко, а както знаем и поголовно се намаляваха заплати последната година. Ето тези последните ще са единствените "на далавера", но от следващата и такива облагодетелсвани няма да има освен ако не продължат с намалямването на заплатите в частния сектор. Mr. Green

Да, така е. И като се вземе базата от последните 24 месеца е доста вероятно много майки да вземат по-големи майчинства, отколкото биха взели при изчисляване на база 18 или 12 месеца.
Виж целия пост
# 1 531
Аз ли нещо  съм зле, криво ли го разбирам?
Аз като реших да имам дете, даже не знаех каква е базата за изчисляване на майчинските. Оказа се, че е 12 месеца и 18 да беше  пак  щях да взимам големи майчински, понеже 3 години съм на тази заплата.  Като чета как някой смятал дали  да не си  внася  18 месеца по - високи осигуровки, ЗА  да "точел" държавата направо ми се повръща.  
Ама раждали сме  деца на тази  държава .... ами не! Аз си родих на мен си дете, не  на държавата.  
  
Виж целия пост
# 1 532
... Доста трудно е в днешно време човек да се задържи 2 години със стабилни доходи, без да е оставал безработен, дори и за кратко, а както знаем и поголовно се намаляваха заплати последната година. Ето тези последните ще са единствените "на далавера", но от следващата и такива облагодетелсвани няма да има освен ако не продължат с намалямването на заплатите в частния сектор. Mr. Green

Да, така е. И като се вземе базата от последните 24 месеца е доста вероятно много майки да вземат по-големи майчинства, отколкото биха взели при изчисляване на база 18 или 12 месеца.
Мога за се обзаложа, че повечето ще са в обратното положение.


ANGYA, няма как да си довнасяш осигуровки със задна дата.
Виж целия пост
# 1 533
Не знам какво става с тази държава,но съм крайно възмутена от това че не искат да вдигат майчинствата,и че на всичкото отгоре ги бавят Close 
Някой хора разчитат на тези средства... лично моите ги бавят,не знам за другите мами,но се надявам всеки ден да ми ги преведат,може да са някакви мизерни 240лв но все до някъде са помощ  Naughty
Виж целия пост
# 1 534
... Доста трудно е в днешно време човек да се задържи 2 години със стабилни доходи, без да е оставал безработен, дори и за кратко, а както знаем и поголовно се намаляваха заплати последната година. Ето тези последните ще са единствените "на далавера", но от следващата и такива облагодетелсвани няма да има освен ако не продължат с намалямването на заплатите в частния сектор. Mr. Green

Да, така е. И като се вземе базата от последните 24 месеца е доста вероятно много майки да вземат по-големи майчинства, отколкото биха взели при изчисляване на база 18 или 12 месеца.
Мога за се обзаложа, че повечето ще са в обратното положение.


ANGYA, няма как да си довнасяш осигуровки със задна дата.
Елица, ти не виждаш ли, че тебе съм цитирала с ПОГОЛОВНОТО намаляване на заплатите. Пиша пост и ти отдолу си можела да се обзаложиш, че повечето не били с намалени заплати, а с увеличени. Хайде да вземеш да решиш намалявани ли са или увеличавани заплатите, че това раздвоение на личноста е доста дразнещо
Виж целия пост
# 1 535
Сега е декември 2011. Заплатите започнаха да ги намаляват началото на 2010. Така че ако се върнем 24 м назад от януари 2012 /когато ще влезе промяната/, хващаме точно поголовно намалените заплати - няма какво да си правим илюзии.
И го казвам от лични наблюдения върху хора, които са работили последните 5-6 години на едно и също място, в стабилни фирми, които не уволниха служители.
Виж целия пост
# 1 536
Богиня:))), може би аз не се изразявам правилно и затова не си ме разбрала. Ако са ти намалили заплатата преди една година примерно,ще си образно казано на "далавера" от цялата история. Ако обаче са ти я намалили преди 2 години, няма да влизат високи доходи при изчислението. След още една година и първият случай ще е извън "облагодетелстваните" от мярката.

От друга страна в нестабилни условия, колкото повече увеличаваш периода, който се взима за база, толкова повече увеличаваш вероятността през това време човек да е оставал без работа, да са му намалявали заплатата, да е бил принуден да премине на половин работен ден. И всичко това влошава дохода за изчисление на майчинството.

Ако някой може да твърди, че целта на промяната е някой да взима по-високо майчинство, ще го обявя за наивен.

Ето и L'Agent е писала.
Виж целия пост
# 1 537
Днес чух един много интересен термин "колективна интелигентност".
Явно при нас това понятие тепърва ще се изпълва със смисъл.
Виж целия пост
# 1 538
Богиня:))), може би аз не се изразявам правилно и затова не си ме разбрала. Ако са ти намалили заплатата преди една година примерно,ще си образно казано на "далавера" от цялата история. Ако обаче са ти я намалили преди 2 години, няма да влизат високи доходи при изчислението. След още една година и първият случай ще е извън "облагодетелстваните" от мярката.

От друга страна в нестабилни условия, колкото повече увеличаваш периода, който се взима за база, толкова повече увеличаваш вероятността през това време човек да е оставал без работа, да са му намалявали заплатата, да е бил принуден да премине на половин работен ден. И всичко това влошава дохода за изчисление на майчинството.

Ако някой може да твърди, че целта на промяната е някой да взима по-високо майчинство, ще го обявя за наивен.

Ето и L'Agent е писала.
Ако на на един човек му е намалена заплатата преди 2 години е все тая дали ще му вземат за база последните 24 месеца, последнит18 или последните 3 - все тая. но поголовното намаление на заплатите започна от началото на 2011 - тоест все повече хора имат шанс с увеличение на базата да им се сметнат доходите от преди намалението - т.е. по-високките заплати. Годината, която идва ще е още по-тежка и страшна и ще има все повече хора с намалени заплати и т.н. Лошото тепърва предстои и вярата в обратното смятам за наивна. Т.е. аз смятам, че при вдигането на базата  има шанс доста хора да бъдат облагодетелствани. Да, има вероятност доста хора да са си загубили работата през тези 2 г, но нека изхождаме от общия, а не от частния случай. И също така имайте предвид, че увеличаването на базата вдига и вероятността доста повече от месеците да са били работни и по-малко тези, които са изкарани вкъщи. Вие колко хора в ДЕТЕРОДНА възраст познавате, които да са останали трайно безработни. Аз имам доста приятели, които бляха съкратени, но не и такива, които дълго остават без работа (за съжаление не мога да кажа същото за хора над 45-50 г, но това е друга тема).
Виж целия пост
# 1 539
Това си е твоя интерпретация, като, доколкото разбирам, залагаш предварително заплатите да продължат да се намаляват още. Аз съм го написала, не виждам противоречие в думите си, освен че използвам "ако", пък ти явно си сигурна, че ще е така.

...поголовно се намаляваха заплати последната година. Ето тези последните ще са единствените "на далавера", но от следващата и такива облагодетелсвани няма да има освен ако не продължат с намалямването на заплатите в частния сектор. Mr. Green

В моето обкръжение доста хора изгърмяха още 2009/2010. Не съм НСИ нито НОИ, за да имам напълно достоверна информация.

Факт е обаче, че сто процента прецакани са жените в началото на трудовата си кариера. Висшистките ще трябва да чакат поне до 26 години, за да имат дете и да взимат нормално майчинство и то като приемем, че веднага са си намерили прилична работа.

Също и за второ дете ще стане голямо смятане на благоприятната разлика между децата освен ако не ги изстрелваш едно след друго.
Виж целия пост
# 1 540
Е, то не подлежи на съмнение, че ще продължават да падат заплатите. Страни като италия вече капят, водят се разговори дали ще оцелее еврото. Трудно  България ще излезе суха от кризата, която започва, при положение, че тук няма производство, няма земеделие, няма нищо. Това, че все ощще не сме се наредили на опашката за помощи, наред с гърция, италия и т.н. не значи, че няма да се случи, а вдигането на държавни плащания ще доведе много бързичко до там. Ако живеех в Германия и пишех в подобна тема, то сигурно щях да скачам за тройно увеличение на майчинството и удължаване на срока му. Но в Бг пред декември 2011 мисля, че на първо време трябва да се гарантират доходи на други слоеве на обществото (пенсионерите и болните например) пред това да се вдигат майчинстите за ВТОРАТА година и да се повишават социалните помощи.
Виж целия пост
# 1 541
Ха. Направо яко прецакана се чувствам. Не за друго, ами че аз се чудих как да понатрупам някой лев и чак тогава да ми дойде акъла за деца. 14 г трудов стаж, родих първото на 29 г, второто преди 3 г.
Не я схващам таз наглост нищо да не дадеш, ама да искаш. Без стаж, без осигуровки, но пък държавата да ти е длъжна. И ако не го направи да ревеш с/у това колко е неблагодарна - все пак искала деца.
 #Cussing out
Виж целия пост
# 1 542
Ха. Направо яко прецакана се чувствам. Не за друго, ами че аз се чудих как да понатрупам някой лев и чак тогава да ми дойде акъла за деца. 14 г трудов стаж, родих първото на 29 г, второто преди 3 г.
Не я схващам таз наглост нищо да не дадеш, ама да искаш. Без стаж, без осигуровки, но пък държавата да ти е длъжна. И ако не го направи да ревеш с/у това колко е неблагодарна - все пак искала деца.
 #Cussing out
И къде видя това - нищо да не се дава и да се иска? Искаш да обвиниш тези дето са родили между 18- 23/4 годишна възраст ли?  newsm78
А тези жени после сигурно няма да работят и да си плащат данъците ли?
Виж целия пост
# 1 543
при мене пък се случи следното ..... от септември останах без работа .....-следващият месец разбрах ,че съм бременна....
Преди септември имам непрекъснати осигуровки близо 6 години.....Сега се получава така ,че ако искам да съм честна, нямам право на майчинство защото не работя .....
Виж целия пост
# 1 544
Ха. Направо яко прецакана се чувствам. Не за друго, ами че аз се чудих как да понатрупам някой лев и чак тогава да ми дойде акъла за деца. 14 г трудов стаж, родих първото на 29 г, второто преди 3 г.
Не я схващам таз наглост нищо да не дадеш, ама да искаш. Без стаж, без осигуровки, но пък държавата да ти е длъжна. И ако не го направи да ревеш с/у това колко е неблагодарна - все пак искала деца.
 #Cussing out
Управляващите също не схващат "тази наглост" и бъркат в джоба на работещата майка.


Само че има една група от населението, които са много важна част, защото са послушни избиратели. Е как да им спрат помощите, ти още малко ще поискаш да ги накарат да работят, и да плащат ток и вода.

Ти така ще обезсмислиш съществуването на НОИ, АСП. МТСП и др. структури.
А те са тооолкова много и именно те коват тези закони и наредби.

 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия