НОИ пак прецаква МАЙКИТЕ с майчинството за 2-та година,бясна съм

  • 104 715
  • 2 412
# 1 635
. А че има жени-бесни работохолички,които не ги свърта вкъщи тово си е техен проблем. Точно майките,които се грижат за децата си трябва да се подкрепят,а не стимулирането на захвърлянето на децата в яслите и завръщането "на пазара на труда". Първо да върнат там мангалките,а после майките,които се грижат за децата си.

Девойко, адски си зле.
Адски.
Иди се пообразовай малко, прочети някоя друга книжка и пак заповядай да си говорим. Аз чак толкова не мога да падна.
Виж целия пост
# 1 636
Eва, изобщо не си права, погледни в останалите европейски държави с каква продължителност е майчинството. Абсолютно НИКЪДЕ не е повече от 6 месеца, само Дания прави изключение, там мисля беше година. Така че вместо да мрънкаш за заветните 30 лв, вземи си намери работа и изкарвай много повече!
Виж целия пост
# 1 637
Аз също не подкрепям подобни искания, нямащи нищо общо с реалността. И предпочитам да няма втора година майчинство, но да има ясли и градини. И да се дадат по-високи интеграционни добавки за децата с увреждания - там наистина няма избор. Останалите, здрави и прави майки със здрави деца - на работа. Никога няма да има достатъчно пари за повишаване на пенсиите, ако се раздават пари с повод и без повод.

А по отношение на циганите - решили-родили. Никой никого не е спрял да ражда колкото си пожелае. Ако мислите, че е много доходно - раждайте и вие.Никога не бих завидяла за пикливите помощи, които получават социално слабите(вкл. и циганите)  - напротив, бих направила каквото е необходимо да няма социално слаби. Пари трябва да се дават само на хора, които нямат друг избор, а не на такива които са решили, че така искат.

Докато живеем с мисълта, че някой нещо ни е длъжен - ще си живеем в някаква изродена форма на социализмо-демокрация и ще искаме да сме като Европата, ама няма да стане!
Виж целия пост
# 1 638
Съни дей,тук е свободен форум и всеки изразява свободно мнението си. Аз не съм отправяла обиди към теб,така че недей и ти да го правиш. Различни хора сме,по различен начин гледаме на нещата. Защитавам принципно майките,аз лично не взимам нито детски,а майчинството по мое време мисля,че беше около 220или 240 не помня точно. Моят мъж слава богу печели добре,но има хора,които са затруднени и тези пари са им необходими. Нямат работа,няма детски заведения и са в трудно положение.
Виж целия пост
# 1 639
Аз работя и съм работила и съм се осигурявала доста дълго преди да родя и да си ползвам двете години майчинство. Не рева за 30 лв,но смятам,че ако за някои от вас те са жълти стотинки има много семейста,за които са някаква помощ. за тях говоря.
Виж целия пост
# 1 640
Преди да се обиждаш, прочети какво си написала.

Аз работя и съм работила и съм се осигурявала доста дълго преди да родя и да си ползвам двете години майчинство. Не рева за 30 лв,но смятам,че ако за някои от вас те са жълти стотинки има много семейста,за които са някаква помощ. за тях говоря.

И след тая 1 година ( 2-рата ), какво?
Виж целия пост
# 1 641
Не рева за 30 лв,но смятам,че ако за някои от вас те са жълти стотинки има много семейста,за които са някаква помощ. за тях говоря.

И като мине втората година и свършат тия 30 лв, какво правят тия семейства?

Освен това, за бедни има други помощи, нали? Парите за майчинство не са помощи за социално-слаби.
Виж целия пост
# 1 642
След втората година севърнах на работа какго всички други майки и работя и в момента,надявам се да съм здрава и да мога да работя и занапред.Естествено,че детето се гледа и след две години,но все пак по-дългото майчинство дава глътка въздух на тези хора и възможност да си търсят начин за препитание. А ако след първата година са без работа и увиснат на социални помощи по-добре ли ще е?
Виж целия пост
# 1 643
..но все пак по-дългото майчинство дава глътка въздух на тези хора и възможност да си търсят начин за препитание...

Но това не е целта на майчинството. Както казах, помощите за бедни и социалните програми за тях са с друга цел и са друга тема.
Виж целия пост
# 1 644
Не, няма да е по-добре. И точно заради това паричния поток трябва да е към работните места, частни и държавни, а не към социалната система. Първо трябва да има работещи и после да дойдат парите за социални услуги.
Виж целия пост
# 1 645
Разбирам,че повечето пишещи тук са работодатели. Отговорете ми честно колко от вас ще наемат млада майка с дете на една година? Идва при вас Пенка с млкото дете и кандидатства за работа. Освен ако не е някой супер ценен кадър или не става въпрос за държавна работа,Пенка няма никакъв шанс. Още на па.ървата седмица детето се разболява, тя излиза в болнични,това се повтаря общо взето всеки месец и т.н Веднага ще започнете да търсите начин как да я уволните,да не и платите и др. подобни. Погледнете колко такива теми има и колко жени се оплакват.
Виж целия пост
# 1 646
Ева, как реши, че работещите жени не се грижат за децата си? Че не ги обгрижват. Мога да се обзаложа, че времето, което една работеща майка прекарва с детето си е повече от това на гледаното от майка си дете дълго време. Количеството не е равнозначно на качество.
Виж целия пост
# 1 647
Разбирам,че повечето пишещи тук са работодатели. Отговорете ми честно колко от вас ще наемат млада майка с дете на една година? Идва при вас Пенка с млкото дете и кандидатства за работа. Освен ако не е някой супер ценен кадър или не става въпрос за държавна работа,Пенка няма никакъв шанс. Още на па.ървата седмица детето се разболява, тя излиза в болнични,това се повтаря общо взето всеки месец и т.н Веднага ще започнете да търсите начин как да я уволните,да не и платите и др. подобни. Погледнете колко такива теми има и колко жени се оплакват.

Не знам как реши кой е работодател и кой не.

Иначе проблемът го има, така е. И ти ако си работодател, и ти няма да си щастлива от подобни работници.

Но решението не е 30 лв на месец, а по-добра грижа за децата по яслите. Как по света се оправят с 3 месеца майчинство според теб? При това в страни, където майките нямат никаква защита от уволнение.
Виж целия пост
# 1 648
Разбирам,че повечето пишещи тук са работодатели. Отговорете ми честно колко от вас ще наемат млада майка с дете на една година? Идва при вас Пенка с млкото дете и кандидатства за работа. Освен ако не е някой супер ценен кадър или не става въпрос за държавна работа,Пенка няма никакъв шанс. Още на па.ървата седмица детето се разболява, тя излиза в болнични,това се повтаря общо взето всеки месец и т.н Веднага ще започнете да търсите начин как да я уволните,да не и платите и др. подобни. Погледнете колко такива теми има и колко жени се оплакват.

Така - първо се предполага, че щом една жена е 2 г. по майчинство, значи си има работа. Защо ще й се налага да търси? Просто се връща. Освен, ако не си е внесла необходимите осигуровки само, за да взима майчински, без да е работила ( често срещано явление, заради което увеличиха времето за изчисление на майчинството за 1-вата година и от което пострадаха най-много работещите с години жени ).

И второ - неприятно е отсъствието заради болно дете и сериозните, и съвестни хора правят всичко възможно да не прекаляват, и да не пречи на работата им. Има си търтеи, които за щяло и нещяло взимат болнични - е, тях няма кой да ги търпи, вЕрвай ми.
Виж целия пост
# 1 649
Разбирам,че повечето пишещи тук са работодатели. Отговорете ми честно колко от вас ще наемат млада майка с дете на една година? Идва при вас Пенка с млкото дете и кандидатства за работа. Освен ако не е някой супер ценен кадър или не става въпрос за държавна работа,Пенка няма никакъв шанс. Още на па.ървата седмица детето се разболява, тя излиза в болнични,това се повтаря общо взето всеки месец и т.н Веднага ще започнете да търсите начин как да я уволните,да не и платите и др. подобни. Погледнете колко такива теми има и колко жени се оплакват.

Добре де, ако този работодател има 10 работника от които 3 Пенки, които отсъстват всеки месец по една седмица, дали пък няма да фалира. Нали те са там, защото има някаква работа за вършене, кой да я върши?
Да не говорим, че никоя майка не чух да стачкува против първите три дни болнични, платени от работодател.
Това е доста основателна причина, особено в криза, когато фирмите, за да оцелеят, си свиват разходите драстично, и изведнъж Пенка, която ту работи, ту не работи, не стига ли, че плаща втори път на някой да върши работата на Пенка, а и болничните.
Ами защо не стачкувахте срещу това?
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия